728x90

Güncel

-

5 Ocak 2015

Yunanistan Eğitim vizesi ve Erasmus hakkında genel bilgiler.

Yunanistan vizesi


Bu yazımda sizlere Yunanistan'da kısa süreli eğitim veya Erasmus vizesi hakkında bilgiler verilecektir. Eğitim vizelerinin temel özellikleri Yunanistan'da bulunan eğitim kurumları tarafından vize başvurusunda bulunacak, kişiler durumları hakkında onaylı evrak ile sunması gerekmektedir. Yunanistan Eğitim vizeleri kısa süreli eğitim ve Erasmus olarak ikiye ayrılır. Bu konuları başlıklar halinde daha detaylı olarak, bu yazıda bulabilirsiniz. Yunanistan Schengen vize kapsamı içinde bulunmaktadır. Vize başvurunuz sırasında pasaportunuzun geçerlilik süresi talep ettiğiniz vizenin dönüş tarihinizden itibaren üç (3) ay daha geçerli olması gerekmektedir. Eğitim vizeleri Konsolosluk harcından muaf (ücretsiz) tutulabilmektedir. Eğitim vizesi için başvuru yapacak kişilerin Evraklarını eksiksiz olarak hazırlaması gerekir. İlk defa bu işlemler ile uğraşacak kişilerin profesyonel vize danışmanlık hizmetinden faydalanmalarını tavsiye ederim. Böylece eksik veya hatalı başvuru ihtimalini en aza indirebilirsiniz. Aşağıda sizlere Kısa süreli ve Erasmus olarak iki seçenekte açıklamaya çalıştım.


Kısa süreli eğitim vizesi


Yunanistan'da yapılan eğitimler (kurs,dil eğitimi vb.) kısa süreli olarak tanımlanmaktadır. Eğitim amacınızı vize başvurunuz sırasında ulusal mevzuata uygun olan teminat (Yunanistan'da bulunan firma veya yetkili kurumdan Konsolosluk ve Büyük Elçilik tarafından kabul edilebilecek evrakları hazırlamanız gerekmektedir. Avrupa birliği araştırma veya staj programları için kısa süreli eğitim vizesine başvuruda bulunabilirsiniz., Daha detaylı bilgi için Yunanistan kısa süreli eğitim vizesi için gerekli evraklar hakkında detaylı bilgiler yazımı inceleyebilirsiniz.

Erasmus vizesi


Erasmus programı öğrenci değişim programı veya Erasmus projesi olarak isimlendirilmektedir. Yunanistan'da Erasmus dönemlerine katılacak öğrenciler Üniversitelerin gerekli program teyidinin aslı ile konsolosluklardan randevu alarak bizzat başvurmaları gerekmektedir.(Konsolosluklar ve çalışma saatleri hakkında başvuru yapmadan önce mutlaka bilgi alınız.) Vize başvurunuzu yapmadan önce dikkat etmeniz gereken evrakları dikkatlice hazırladığınızda vize almanızda bir sıkıntı yaşamazsınız. Daha detaylı bilgi için Yunanistan Erasmus vizesi için nereden başvuru yapılır ve gerekli evraklar nelerdir. yazımı inceleyebilirsiniz.


Eğitim amaçlı vize başvurusu yaparken Yunanistan konsolosluğu sizin amacınızı net olarak anlamalı sizler de sunacağınız belgeler ile kanıtlamanız çok önemlidir. Sizi kabul eden eğitim kurumundan alacağınız belgler işlerinizi kolaylaştıracaktır. İşi mantıklı olarak anlatmak gerekirse Yunanistan vize başvurunuz sunduğunuz evraklar bir düzen içinde hazırlanmış olmalıdır. Kafa karışıklığı çelişki meydana getirecek durum oluşturmamalısınız.


Söz sizde:Bu yazının gelişmesine katkıda bulunmak isterseniz yorum bölümden deneyimlerinizi paylaşabilirsinizBu yazı 05.01.2015 tarihinde yazılmıştır.
Güncelleme tarihi 12.01.2017

Fotoğraf: Graduates
yunanis

DMCA.com Protection Status
Yunanistan Eğitim vizesi ve Erasmus hakkında genel bilgiler. Reviewed by Vize Hocam on Pazartesi, Ocak 05, 2015 Rating: 5 Bu yazımda sizlere Yunanistan'da kısa süreli eğitim veya Erasmus vizesi hakkında bilgiler verilecektir. Eğitim vizelerinin temel özelli...

Bu yazı faydalı mı?

Hiç yorum yok:

Teşekkürler.

-