728x90

Güncel

-

7 Ocak 2015

Yunanistan Eş, Akraba ve Aile ziyareti için vize başvurusu hakkında genel bilgiler.

Yunanistan vizesi
Yunanistan Eş, Akraba ve Aile ziyareti için vize başvurusu hakkında genel bilgiler.

Bu yazımda sizlere Yunanistan'da bulunan eş, akraba ve ailelerini ziyaret edecekler için vize başvurusu yapacakların işlerini kolaylaştıracak bilgiler vereceğim. Yunanistan'a vize başvurusu gerçekleştirecekler için vize işlemleri ikametleri bulunan konsolosluk veya büyük elçilik yetki bölgelerindeki konsolosluklar veya vize başvuru merkezlerinden, gerekli evrakları hazırladıkları taktirde kolaylıkla gerçekleştirebilirler. Vize başvurusu sırasında sizden istenen en önemli evrak Yunanistan' da bulunan birinci derece akrabalarınız tarafından Yunanistan'dan alınmış ve arabalık bilgilerinizi kanıtlayan nüfus kayıt örneği ve Yunanistan kimlik ve pasaport fotokopileridir. bu evraklar dan sonra diğer standart evraklar ulaşım seyahat sağlık sigortanız. son üç (3) aylık maaş bordro ile vb. kişiden kişiye değişen başvuru evrakları ile vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. daha detaylı bilgileri sürekli sitemizden takip edebilirsiniz.





Yunanistan schengen vize rejimine tabi bir ülkedir ve 23.09.2014 tarihinden itibaren parmak izi ve biometrik fotoğraf uygulaması başlamıştır. yapılan tüm schengen vize başvurularında gereklidir. Yunanistan'a girişiniz sırasında bu bilgiler kontrolden geçmektedir. Yunanistan'a yapacağınız seyahat için konaklama yapacağınız adres bilgileri de vize başvurusu sırasında belirtmeniz gerekmektedir. Konaklamanızı akrabanızın adresini de gösterebilirsiniz. tüm vize başvurularında olduğu gibi ulaşım gerçekleştirilecek araçlar (uçak, otobüs,gemi kendi aracınız vb. ulaşım bilgilerini vize başvurunuz sırasında hazır bulundurmanız gereklidir.
Sunacağınız belgelere ek olarak Yunanistan konsolosluğu sizden ekstra belgeler talep edebilir. Davetiye için Yunanistan'da bulunan belediyeden adınızın geçtiği, seyahat tarihinizin belirtilmesi çok önemlidir. başvurunuz sırasında davetiyede bulunan tarihler için geçerli Yunanistan vizesi talebinde bulunacağınızı unutmayın. Ayrıca Nisan ayından itibaren Başvuruların artacağı ve randevu bulmakta sorun yaşayabilirsiniz. Bu durumları göz önüne alarak, Seyahat tarihinizden 1 ay önce müracaat işlemlerinizi tamamlamanız olası gecikmeleri en aza indirecektir.



Yunanistan vatandaşı ile evli olanalar için vize başvurunuz sırasında eşinizin Yunanisan pasaportu ve kimlik kartının ve evlilik cüzdanlarının fotokopilerini eklemelisiniz Nüfus kayıt örneğinizde Yunanistan vatandaşı ile evliliğiniz resmi olarak kanıtlamanız için gereklidir. Yunanistan vatandaşı ile evli olanlar dan Yunanistan konsolosluk harcı istenmemektedir.
Daha detaylı bilgi için Yunanistan vizesi Aile ve akraba ziyareti için istenen evraklar yazımı inceleyebilirsiniz.

Söz sizde:Bu yazının gelişmesine katkıda bulunmak isterseniz yorum bölümden deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz. (reklam ve spam içeriklerden korunmak için denetlenecektir.)



Bu yazı 07.01.2015 tarihinde yazılmıştır, 
Güncelleme: 11.04.2016

Fotoğraf: eledean

DMCA.com Protection Status
Yunanistan Eş, Akraba ve Aile ziyareti için vize başvurusu hakkında genel bilgiler. Reviewed by Vize Hocam on Çarşamba, Ocak 07, 2015 Rating: 5 Yunanistan Eş, Akraba ve Aile ziyareti için vize başvurusu hakkında genel bilgiler. Bu yazımda sizlere Yunanistan'da bulunan eş, akrab...

Bu yazı faydalı mı?

Hiç yorum yok:

Teşekkürler.

-