728x90

Güncel

-

9 Ocak 2015

Yunanistan Kapı Vize Başvurusu hakkında genel bilgiler.

Yunanistan vizesi

Yunanistan Kapı Vize Başvurusu hakkında genel bilgiler.

Sizlere Yunanistan adaları için uygulanan ve sadece Midilli, Sakız, Samos, Melis, Kos ve Rodos adaları için turizm, amaçlı alınabilen kapı vizesi hakkında bilgiler vereceğim. Kapı vizesi uygulaması turistik seyahatinizi Yunanistan adalarına seyahat yapama isteyenlerin başvurduğu vizedir. Gerekli evraklar ile başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Yunanistan'dan geçerli schengen vizeniz yok ise kapı vize uygulaması Yunanistan adalarını, gezmeyi sevenler için büyük avantaj sağlamaktadır.


Temel özellikleri
Kapı vizesinin temel özellikleri tek girişli ve kısa süreli olmasıdır. (Kapı vizesi ile belirtilen tarih den fazla kalmanız yani sürenizi aşmanız 600€ para cezası uygulanmaktadır.)
Vize başvurunuz kalacağınız otel ve yaptırdığınız rezervasyon ile sürenizi belirtebilirsiniz. Vize başvurunuzda ulaşımı feribot ile gerçekleştirecekler için seyahat tarihlerini gösteren gidiş dönüş feribot biletini eklemelisiniz. Çocuklar için yaş sınırlarına göre ücret edemezsiniz.(yaş sınırları ile ilgili bilgi alınız.) Vizeniz sakız adasında gümrükten alınmaktadır. vizenizi aldıktan sonra mutlaka kullanmalısınız. Pasaportunuzun da K.K.T.C. giriş damgası olmaması gerekmektedir. Bu ayrıntıya mutlaka dikkat ediniz.

Kapı vize uygulamasında gereli evraklar ile ilgili bilgiler için Yunanistan kapı vizesi için gerekli evraklar yazımı inceleyebilirsiniz.

Söz sizde:Bu yazının gelişmesine katkıda bulunmak isterseniz yorum bölümden deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz. (reklam ve spam içeriklerden korunmak için denetlenecektir.)Bu yazı 01.01.2015 tarihinde yazılmıştır, güncelleme yapıldığında tarihi dipnot olarak belirtilir.

Fotoğraflar : Danielle

DMCA.com Protection Status
Yunanistan Kapı Vize Başvurusu hakkında genel bilgiler. Reviewed by Vize Hocam on Cuma, Ocak 09, 2015 Rating: 5 Yunanistan Kapı Vize Başvurusu hakkında genel bilgiler. Sizlere Yunanistan adaları için uygulanan ve sadece Midilli, Sakız, Samos, Melis, ...

Bu yazı faydalı mı?

Hiç yorum yok:

Teşekkürler.

-