728x90

Güncel

-

6 Ocak 2015

Yunanistan kültürel, sportif ve kongre amaçlı vize başvurusu hakkında genel bilgiler

Yunanistan vizesi

Yunanistan kültürel, sportif ve kongre amaçlı vize başvurusu hakkında genel bilgiler


Yunanistan'da kültürel faaliyet, sportif organizasyon veya Kongreye katılacak kişiler veya guruplar için genel bilgileri bu yazımda bulabilirsiniz. Vize başvurunuz sırasında, istenen evrakları eksiksiz hazırladığınız taktirde başvurunuzu yapabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken en önemli konu başvurunuzu, gerçekleştireceğiniz Konsolosluk veya Büyük Elçilikler tarafından kabul gören, evrakları sunmanızdır. Konsolosluk ve Büyük Elçilikler farklı evrak talep edebilmektedir. Bu nedenle başvurunuzu hangi Konsolosluk veya Büyük Elçiliğe yapacaksanız, istenen evrakları dikkatlice kontrol etmeli ve istekleri doğrultusunda vize başvuru evrakları ile hazırlamalısınız. İlk kez müracaat edecek kişilerin çok dikkatli olmaları ve istenilen belgeleri eksiksiz olarak hazırlamaları çok önemlidir. Dilerseniz Profesyonel vize danışmanlık hizmeti veren firmalardan destek alabilir ve olası eksik veya hatalı başvuru işlemlerini en az risk alarak takibi yaptırabilirsiniz.


Vize başvurusu sırasında ulaşım ve konaklama masraflarınız sponsorlar tarafından karşılanmakta ise evrakları ile kanıtlanmalıdır. Kültürel etkinliği düzenleyen, resmi kurum tarafından resmi davetiye veya etkinlik hizmetini sağlayan firma tarafından imzalanmış sözleşme evraklarını istendiğini unutmayın.
Sporcular için sizi gönderen kulüp tarafından alınmış sporcu lisansınız da istenilen evraklar arasındadır.

Yunanistan kültürel, sportif ve kongre amaçlı vize başvurularında Konsolosluklar veya Büyük elçilikler konsolosluk harcından muaf tutulabilmektedir.  Diğer vize başvurularında istenen standart olarak ulaşım, konaklama, iş durumlarını gösteren evraklar, seyahat sağlık sigortası ve benzeri evrakları hazırlamalısınız.

Daha detaylı bilgi için  Kongre, kültürel ve spor etkinliğine katılacaklar için vize başvurusu sırasında istenen evraklar yazımı inceleyebilirsiniz.

Söz sizde:Bu yazının gelişmesine katkıda bulunmak isterseniz yorum bölümden deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz. (reklam ve spam içeriklerden korunmak için denetlenecektir.)Bu yazı 06.01.2015 tarihinde yazılmıştır.
Güncelleme: 12.01.2017

Fotoğraf: Student and Community involvementDMCA.com Protection Status
Yunanistan kültürel, sportif ve kongre amaçlı vize başvurusu hakkında genel bilgiler Reviewed by Vize Hocam on Salı, Ocak 06, 2015 Rating: 5 Yunanistan kültürel, sportif ve kongre amaçlı vize başvurusu hakkında genel bilgiler Yunanistan'da kültürel faaliyet, sportif organizas...

Bu yazı faydalı mı?

Hiç yorum yok:

Teşekkürler.

-