728x90

Güncel

-

26 Ocak 2015

Yunanistan Transit vizesi için gerekli evraklar

Yunanistan vizesi

Yunanistan Transit vizesi için gerekli evraklar


Sizlere Yunanistan Transit vize için gerekli evraklar, hakkında bilgiler vereceğim. Yunanistan'dan transit geçişler için transit vize başvurusu yapmalısınız, giriş sayıları multi ve çift girişli olarak başvuru formunuzda işaretleyiniz (tavsiye edilen Multi : Çoklu giriş seçeneğidir.) İstenen evraklar kişilere göre değişiklik göstermektedir. ama genel hatlarıyla ulaşım evraklarınız otobüs, tren, kendi aracınız gibi ulaşım seçeneklerinden birini seçerek evraklarınız ile kanıtlamalısınız. Mali durumunuzu gösteren evraklarınız sunmalısınız. Başvurunuz sırasında sizden konaklama ile ilgili evrak talep edilmez. İş durumunuzu gösteren evraklarınızı sunmalısınız aşağıda maddeler halinde sizlere açıklayalım.


 • Eksiksiz olarak doldurulmuş Yunanistan vize başvuru formu. (18 yaşından küçükler için form Anne ve Baba tarafından imzalanmalı) Daha detaylı bilgi almak için Yunanistan vize başvuru formu nasıl doldurulmalı ve yapılan hatalar yazımı inceleyebilirsiniz.
 • Pasaport : başvuru yapacağınız vize isteğinden dönüş tarihiniz den itibaren üç (3) ay daha geçerli olmalıdır. (örnek Vize isteğiniz 10.03.2015 ile 10.06.2015 tarihleri arasında siz bu vize başvurusunu gerçekleştirebilmeniz için pasaportunuzun geçerlilik tarihi En az 10.12.2015 tarihine kadar olmalıdır.(sayfalarında eksik yırtık sayfa bulunmaması gerekmektedir.)
 • Daha önceden Yunanistan schengen vizeniz bulunuyor son 3 yıl içinde aldığınız vizenizin fotokopisi (A4 sayfasında olmalı yarım sayfa kabul edilmemektedir.)
 • İki (2) adet son üç (3) ay içinde çekilmiş biyometrik fotoğraf
 • Seyahat planınızı kapsayan seyahat sağlık sigortası en az 30000€ kadar taahhütlü olmalıdır ve  ülkeye ilk giriş tarihinden itibaren başlamalıdır.  (yaşa göre fiyatlarında değişiklilik olabilir) Buradan detaylı bilgiye ulaşın
 • Ulaşım evrakları olarak Yunanistan'a gidiş ve dönüş bilgilerinizi gösteren, otobüs, tren (kendi aracınız ile seyahat gerçekleşecek ise ehliyet, ruhsat fotokopisi ve seyahati kendi aracınız ile gerçekleştireceğinizi belirten dilekçeniz.) Seyahat tarihiniz Yunanistan'a ilk giriş tarihinizi ve çıkış tarihinizi gösteren rezervasyonunuz (ödemesi yapılmamalıdır. henüz vizenizi almadığınız için konsolosluk bu evrakların ödenmiş, olmasını talep edebilmektedir. ama siz ilk olarak rezervasyon göstermeniz gerektiğini unutmayın. Daha detaylı bilgi almak için Yunanistan vize başvurunuz sırasında istenen ulaşım evrakları hakkında detaylı bilgiler yazımı inceleyebilirsiniz
 • Gelir evrakları olarak yolculuğunuz boyunca masrafları kim tarafından karşılayacak kişini gelir evrakları (maaş bordroları, yeterli bakiye bulunan banka hesap dökümü, çalıştıkları kurumdan SGK 4A hizmet dökümü ve seyahat boyunca masraflarını karşılayacaklarını belirten dilekçe
Not: 23.09.2014 tarihinden itibaren schengen vize başvurusu sırasında parmak izi ve biyometrik uygulaması başlamıştır. kişiler vize başvuruları sırasında bizzat bulunması gerekmektedir. (0-12 yaş için parmak izi alınmamaktadır başvuru sırasında bizzat gelmeleri ve özel alanlarda biyometik fotoğraf çekilmeleri gereklidir)

Söz sizde:Bu yazının gelişmesine katkıda bulunmak isterseniz yorum bölümden deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz. (reklam ve spam içeriklerden korunmak için denetlenecektir.)Bu yazı 26.01.2015 tarihinde yazılmıştır, güncelleme yapıldığında tarihi dipnot olarak belirtilir.


DMCA.com Protection Status
Yunanistan Transit vizesi için gerekli evraklar Reviewed by Vize Hocam on Pazartesi, Ocak 26, 2015 Rating: 5 Yunanistan Transit vizesi için gerekli evraklar Sizlere Yunanistan Transit vize için gerekli evraklar, hakkında bilgiler vereceğim. Yunani...

Bu yazı faydalı mı?

2 yorum:

 1. Yunanistanda transit vize diye bir kavram yokmuş. Direk schengene başvurmak gerekiyormuş sadece sebep olarak transit belirtiliyormus.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Çağrı bey Yunanistan üzerinden schengen ülkesi olmayan ülkelere geçiş yapacaklar için alınan vizedir. İki girişli veya multi olarak verilmektedir. Sonuç olarak seyahat amacınız doğrultusunda müracaat edildiği için Transit olarak geçiş yapan kişiler bu vize için başvuru yaparlar. Sizin de belirttiğiniz gibi sebep olarak transit olduğunu belirtilmekte. Teşekkürler.

   Sil

Teşekkürler.

-