728x90

Güncel

-

18 Ocak 2015

Yunanistan vizesi Devlet memurları (Kamu Çalışanları) ve Aileleri için vize başvurusunda istenen evraklar

Yunanistan vize

Yunanistan vizesi Devlet memurları (Kamu Çalışanları) ve Aileleri için vize başvurusunda istenen evraklar


Sizlere Yunanistan'a turizm amaçlı vize başvurusu yapacak, yeşil pasaportu bulunmayan devlet memurları (kamu çalışanları) ve aileleri için istenen evraklar, hakkında bilgiler vereceğim. Yeşil Pasaportunuz var ise Yunanistan'a vizesiz olarak seyahat gerçekleştirebilirsiniz. Bu kısa hatırlatmadan sonra devlet memurları ve aileleri için gerekli olan evraklar, bağlı bulundukları kurumdan seyahat gerçekleştirilecek süre için onaylı izin belgesi, maaş dökümlerini gösteren güncel banka hesap özeti (kaşeli ve imzalı) olmalıdır. ve son 3 aylık bordroları istenmektedir. İstenen evrakları eksiksiz olarak sunduğunuzda vize almamanız için bir problem yaşamazsınız (vizenizin onaylanıp onaylanmayacağını, konsolosluk karar verdiğini unutmayın yüzde yüz (%100) gibi bir durum vize başvurularında kesinlikle düşünmemelisiniz) devlet memuru ailesi ile birlikte vize başvurusu gerçekleştirecek ise bu evraklardan birer tane eş ve çocuklar için fotokopilerini hazırlamalıdır.


Yunanistan turist vizesi devlet memurları ve Aileleri için istenen evraklar • Eksiksiz olarak doldurulmuş Yunanistan vize başvuru formu. (18 yaşından küçükler için form Anne ve Baba tarafından imzalanmalı) Daha detaylı bilgi almak için Yunanistan vize başvuru formu nasıl doldurulmalı ve yapılan hatalar yazımı inceleyebilirsiniz.
 • Pasaport : başvuru yapacağınız vize isteğinden dönüş tarihiniz den itibaren üç (3) ay daha geçerli olmalıdır. (örnek Vize isteğiniz 10.03.2015 ile 10.06.2015 tarihleri arasında siz bu vize başvurusunu gerçekleştirebilmeniz için pasaportunuzun geçerlilik tarihi En az 10.12.2015 tarihine kadar olmalıdır.(sayfalarında eksik yırtık sayfa bulunmaması gerekmektedir.)
 • Daha önceden Yunanistan schengen vizeniz bulunuyor son 3 yıl içinde aldığınız vizenizin fotokopisi (A4 sayfasında olmalı yarım sayfa kabul edilmemektedir.)
 • İki (2) adet son üç (3) ay içinde çekilmiş biyometrik fotoğraf Buradan detaylı bilgi alabilirseniz
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi (A4 sayfasına iki tarafı da aynı yüzde olmalıdır.)
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Seyahat planınızı kapsayan seyahat sağlık sigortası en az 30000€ kadar taahhütlü olmalıdır ve  ülkeye ilk giriş tarihinden itibaren başlamalıdır.  (yaşa göre fiyatlarında değişiklilik olabilir) Buradan detaylı bilgiye ulaşın
 • Ulaşım evrakları olarak Yunanistan'a gidiş ve dönüş bilgilerinizi gösteren Uçak, otobüs, gemi, tren (kendi aracınız ile seyahat gerçekleşecek ise ehliyet, ruhsat fotokopisi ve seyahati kendi aracınız ile gerçekleştireceğinizi belirten dilekçeniz.) Seyahat tarihiniz Yunanistan'a ilk giriş tarihinizi ve çıkış tarihinizi gösteren rezervasyonunuz (ödemesi yapılmamalıdır. henüz vizenizi almadığınız için konsolosluk bu evrakların ödenmiş, olmasını talep edebilmektedir. ama siz ilk olarak rezervasyon göstermeniz gerektiğini unutmayın.Daha detaylı bilgi almak için Yunanistan vize başvurunuz sırasında istenen ulaşım evrakları hakkında detaylı bilgiler yazımı inceleyebilirsiniz
 • Konaklama evraklarınız. olarak kalacağınız otel rezervasyonunuz, seyahat tarihini göstermelidir.(davetiye ile başvuranlar için otel rezervasyonu istenmemektedir.)
 • Devlet memurları için gelir evrakları olarak son üç (3) aylık maaş bordroları ve bankadan   kaşeli ve imzalı seyahat masraflarını karşılamak için yeterli bakiyeleri bulunan hesap özeti (aileleri için bu evrakların fotokopileri de vize başvurunuzda sunmalısınız.)
 • Seyahat tarihleri için bağlı bulundukları kurumdan izin belgesi (yıllık izin vb.)
Not: 23.09.2014 tarihinden itibaren vize başvurusu sırasında parmak izi ve biyometrik uygulaması başlamıştır. kişiler vize başvuruları sırasında bizzat bulunması gerekmektedir. (0-12 yaş için parmak izi alınmamaktadır başvuru sırasında bizzat gelmeleri ve özel alanlarda biyometik fotoğraf çekilmeleri gereklidir)
  Söz sizde:Bu yazının gelişmesine katkıda bulunmak isterseniz yorum bölümden deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz. (reklam ve spam içeriklerden korunmak için denetlenecektir.)  Bu yazı 18.01.2015 tarihinde yazılmıştır, güncelleme yapıldığında tarihi dipnot olarak belirtilir.
  Son güncellenme tarihi 04.02.2015

  Fotoğraf: Memur Maaşları

  DMCA.com Protection Status
  Yunanistan vizesi Devlet memurları (Kamu Çalışanları) ve Aileleri için vize başvurusunda istenen evraklar Reviewed by Vize Hocam on Pazar, Ocak 18, 2015 Rating: 5 Yunanistan vizesi Devlet memurları (Kamu Çalışanları) ve Aileleri için vize başvurusunda istenen evraklar Sizlere Yunanistan'a turizm ...

  Bu yazı faydalı mı?

  2 yorum:

  1. Şu Avrupa'da vize denen birşey yok. Sınırlar kalkmış .Biz hala Yunanistan'a vize almaya uğraşıyoruz.
   inşaat

   YanıtlaSil

  Teşekkürler.

  -