728x90

Güncel

-

12 Ocak 2015

Yunanistan vizesi Ev hanımları için istenen evraklar

Yunanistan vize

Yunanistan vizesi Ev hanımları için istenen evraklar


Bu yazımda sizlere Yunanistan vize başvurusunda Ev hanımları için istenen evraklar hakkında bilgiler, vereceğim. Vize başvurunuzu yapmadan önce sizlere şu önemli hatırlatmaları yapmalıyım, Yunanistan vize başvurularında önemli kurallardan bir tanesi, vize başvurunuz konsolosluk veya büyük elçilikler tarafından, değerlendirmeden geçmektedir. Konsolosluk ve büyük elçiliklerin görevleri arasında ülkelerine gelecek kişilere izin vermektir (vize vermektir.) Ev hanımları için istenen evraklar arasında kendi ülkelerinde masrafları kim tarafından karşılandığı ve seyahatleri boyunca masrafları kim tarafından karşılanacağı belirtilmelidir. kira vb. gelirleri var ise vize başvurunuz sırasında evraklar ile kanıtlanmalıdır.Ev hanımları genellikle seyahat  masrafları eşleri tarafından karşılandığı için durumlarını dilekçe ile belirtirler

Örnek olarak

İstanbul Yunanistan Başkonsolosluğuna

Yunanistan'a yapacağımız seyahat boyunca eşim .....(..... yere isim soy isim.) tüm masraflarını karşılamayı taahhüt ediyorum gerekli vizenin verilmesini rica ederim. şeklinde veya kendi anlatımınızla dilekçe gereklidir. kısaca Ev hanımları vize başvurunuz sırasında şu evrakları hazırlamalıdır.  • Eksiksiz olarak doldurulmuş Yunanistan vize başvuru formu. Daha detaylı bilgi almak için Yunanistan vize başvuru formu nasıl doldurulmalı ve yapılan hatalar yazımı inceleyebilirsiniz.  • Pasaport : başvuru yapacağınız vize isteğinden dönüş tarihiniz den itibaren üç (3) ay daha geçerli olmalıdır. (örnek Vize isteğiniz 10.03.2015 ile 10.06.2015 tarihleri arasında siz bu vize başvurusunu gerçekleştirebilmeniz için pasaportunuzun geçerlilik tarihi En az 10.12.2015 tarihine kadar olmalıdır.  • Daha önceden Yunanistan schengen vizeniz bulunuyor son 3 yıl içinde aldığınız vizenizin fotokopisi (A4 sayfasında olmalı yarım sayfa kabul edilmemektedir.)  • İki (2) adet son üç (3) ay içinde çekilmiş biyometrik fotoğraf Buradan detaylı bilgi alabilirseniz  • Nüfus cüzdanı fotokopisi (A4 sayfasına iki tarafı da aynı yüzde olmalıdır.)  • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği  • Seyahat planınızı kapsayan seyahat sağlık sigortası en az 30000€ kadar taahhütlü olmalıdır ve  ülkeye ilk giriş tarihinden itibaren başlamalıdır.  (yaşa göre fiyatlarında değişiklilik olabilir) Buradan detaylı bilgiye ulaşın  • Ulaşım evrakları olarak Yunanistan'a gidiş ve dönüş bilgilerinizi gösteren Uçak, otobüs, gemi, tren (kendi aracınız ile seyahat gerçekleşecek ise ehliyet, ruhsat fotokopisi ve seyahati kendi aracınız ile gerçekleştireceğinizi belirten dilekçeniz.) Seyahat tarihiniz Yunanistan'a ilk giriş tarihinizi ve çıkış tarihinizi gösteren rezervasyonunuz (ödemesi yapılmamalıdır. henüz vizenizi almadığınız için konsolosluk bu evrakların ödenmiş olmasını talep edebilmektedir. ama siz ilk olarak rezervasyon göstermeniz gerektiğini unutmayın.  • Konaklama evraklarınız. olarak kalacağınız otel rezervasyonunuz seyahat tarihini göstermelidir.(davetiye ile başvuranlar için otel rezervasyonu istenmemektedir.)  • Ev hanımları seyahat masrafları eşleri tarafından karşılanıyor ise eşlerinin son üç (3) aylık maaş bordroları ve seyahat masraflarını karşılayacak kadar bakiye bulunan banka hesap dökümü eklemelidir (eşlerini gelir evraklarının fotokopileri) Daha detaylı bilgi için Yunanistan vize başvurusu sırasında istenen iş ve gelir durumunuzu gösteren evrakları hakkında detaylı bilgiler yazımı inceleyebilirsiniz. 
  • Not: 23.09.2014 tarihinden itibaren vize başvurusu sırasında parmak izi ve biyometrik uygulaması başlamıştır. kişiler vize başvuruları sırasında bizzat bulunması gerekmektedir. 

    Söz sizde:Bu yazının gelişmesine katkıda bulunmak isterseniz yorum bölümden deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz. (reklam ve spam içeriklerden korunmak için denetlenecektir.)    Bu yazı 12.01.2015 tarihinde yazılmıştır, güncelleme yapıldığında tarihi dipnot olarak belirtilir.
    Son güncellenme tarihi 04.02.2015

    Fotoğraf: ağEl

    DMCA.com Protection Status
    Yunanistan vizesi Ev hanımları için istenen evraklar Reviewed by Vize Hocam on Pazartesi, Ocak 12, 2015 Rating: 5 Yunanistan vizesi Ev hanımları için istenen evraklar Bu yazımda sizlere Yunanistan vize başvurusunda Ev hanımları için istenen evraklar ha...

    Bu yazı faydalı mı?

    2 yorum:

    1. Size çok teşekkür ederim Hasan bey çok faydalı bilgiler paylaşıyorsunuz.

      YanıtlaSil
      Yanıtlar
      1. Rica ederim Merve hanım elimden geldiği kadar vize başvurusu yapacak kişilere yardımcı olmaya çalışıyorum. Yorumunuz için ben teşekkür ederim.

        Sil

    Teşekkürler.

    -