728x90

Güncel

-

1 Ocak 2015

Yunanistan vizesi hakkında genel bilgiler.


yunanistan vize


Yunanistan vizesi hakkında genel bilgiler.


Yunanistan vizesi hakkında, başvuru yapacak kişiler için genel bilgiler vereceğim. Umumama mahsus pasaport sahibi Türk vatandaşları, Yunanistan ile yapılan vize anlaşmaları gereğince vizeye tabidirler Yunanistan'dan transit geçiş yapacak umuma mahsus pasaport sahibi Türk vatandaşları için vize zorunluğu bulunmaktadır. Hizmet, Hususi,Yeşil ve diplomatik pasaport sahipleri vizeden muaftır.
Schengen vize rejimine tabi olan Yunanistan 23.09.2014 tarihinden itibaren, parmak izi ve biometrik uygulaması başlamıştır. 5 yıl boyunca geçerli olan parmak izi bilgileriniz Hollanda vizesi için yapacağınız başvurular için tekrar parmak izi vermeniz gerekmemektedir. Yunanistann vize başvurusu aslında sanıldığı kadar zor değildir tek yapmanız gereken sizden istenen belgeleri eksiksiz, hazırlamak ve müracaatınızı gerçekleştirmek. Bazı durumlarda başvurunuz ret ile sonuçlanabilir. Böyle bir durum ile karşılaşırsanız, bizzat giderek başvuru yaptığınız konsolosluğa 14 gün içinde itiraz edebilirsiniz.Öncelikle sizlere bu hizmeti sağlayan başvuru merkezleri, seyahat acenteleri ile schengen vizesi başvurunuzu yapabilirsiniz. Konsolosluğa gitmenize gerek kalmadan bu işlemleri kolaylıkla yapabilirsiniz. İkamet ettiğiniz ilin hangi Konsolosluğun görev bölgesinde olduğunu bilmeniz gerekiyor, aksi taktirde başvuru yapamazsınız. Yunanistan'ın Ülkemizde toplam 3 Konsolosluk 1 büyük elçiliği bulunur. Bunlardan Ankara Büyük elçiliği , İstanbul Başkonsolosluğu, İzmir Başkonsolosluğu, Edirne Başkonsolosluğu dur. Türkiye genelinde görev bölgeleri farklıdır, bu sebeple ikamet ettiğiniz il başvuru sürecinde çok önemlidir. Yunanistan konsolosluğu vize departmanı yapılan müracaatları değerlendirerek sizlere vize verilip verilmemesini, süresini, önceden alınmış schengen vizeniz var ise nasıl kullanıldığını  değerlendirir. Vize başvuru merkezleri randevu ile çalışmaktadır. Seyahat tarihinizden en geç 15 iş günü içinde başvurunuzu yapmaya özen göstermeniz son derece önemlidir.  Tatil dönemlerinde, oluşan yoğunlukta başvuru süreci daha fazla uzayabilmektedir. En mantıklısı gezi tarihinizden 1 ay önce gerekli işlemeleri başlatmanız olacaktır.

Yapacağınız başvuru sırasında sizden talep edilen, belgeler de bir çelişki olmaması son derece önemlidir. Gidiş ve dönüş tarihimizin, açık ve net olarak anlaşılması için ulaşım ve konaklama tarihleri uygun olarak yapılmalıdır. Konsolosluk görevlisi, sizin sunacağız belgeler göre işlem yapacaktır. Bunlara ek olarak size randevu vererek konsoloslukta mülakat yapabilmektedir. Başvurunuz yapmadan önce evraklarınızı tekrar tekrar kontrol etmenizde data var.


  1. Ülkemizde yaşanan terör olayları sebebiyle vize başvuruları daha detaylı bir incelemeden geçirilmeye başlandı. Kesinlikle sahte geçersiz belge sunmayınız ve Konsoloslukları yanıltıcı, beyanda bulunmayınız. Yapılan hatalı işlemler sonucunda Yunanistan konsolosluğu başvuru sahiplerinin müracaatlarını red ile sonuçlandırmakta. Olası hataları en aza indirmek için profesyonel destek alabilirsiniz.


Yunanistan vizesi almak kolay mıdır? sorusuyla sıklıkla karşılaşıyorum, Sizden istenen belgeleri hazırlamak bazen yeterli olmayabilir. Profesyonel vize danışmanlık hizmetinde sizlerin tüm başvuru işlemlerinizi itina ile takibi yapılmaktadır. sizin yapmanız gereken sadece parmak izi vermek için randevu saatinde başvuru merkezinde olmanız. Hatta daha önce Yunanistan vize başvurunuz sırasında parmak izi verilmiş ise sizin gelmenize bile gerek kalmayabilir. Avrupa'da yaşanan terör olaylarından sonra daha sıkı denetimler yapılmaktadır.

Tavsiye yazı:  Daha uzun süreli Yunanistan vizesi nasıl alınır.

Bu kısa bilgiden sonra konsolosluklar tarafından, özel baskı yöntemiyle pasaportunuzun boş sayfalarına uygulanan, şengen vizesi kısaca şunlardır.Vize çeşitleri:


Turist vizesi nedir
Kısa süreli, tek girişli veya çok girişli olan 1 günden 90 güne kadar kalış hakkı tanıyan ve kademeli olarak artırılabilir, vizedir. Başvuru süreci evraklarınızı eksiksiz olarak tamamladığını taktirde bir problem yaşamazsınız. Başvurunuz sırasında kendinizi potansiyel, mülteci olmadığınızı sunduğunuz evraklar ile kanıtlamaya dikkat etmelisiniz.  Daha detaylı bilgi almak için Yunanistan turist vizesi hakkında yazımı inceleyebilirsiniz

Ticari vize nedir
Yunanistan ile ticari ilişkileri bulunan veya ticari iş ilişkisi kurmak amacıyla, Yunanistan'da bulunan şirket tarafından, Şahsa yapılan ticari davetiye ile başvurulabilen, vizedir. İş yeri (şirket) sahipleri ve ortakları olmak üzere evrak farklılıkları bulunmaktadır. Eğer şirket çalışanları için organize edilmiş bir seyahat ise masrafların kimler tarafından karşılanacağına dair evraklar bulunmalıdır. Daha detaylı bilgi almak için Yunanistan ticari vize hakkında yazımı inceleyebilirsiniz.

Transit vize nedir
Yunanistan üzerinden farklı bir ülkeye geçmek için kullanılır ve giriş sayısı 2 dir. Transit vizenin kullanım şartları Yunanistan'da kalış süreniz 48 saati geçmemelidir. Daha detaylı bilgi almak için Yunanistan transit vize hakkında yazımı inceleyebilirsiniz

Kültürel, sportif, fuar ve kongre vizesi nedir
Yunanistan'da yapılan kültürel,sportif,fuar ve kongre gibi etkinliklere katılmak için başvurulan vizedir. Etkinliği düzenleyen kurum tarafından, isminize yapılan davetiye ile başvuru yapabilirsiniz. Bazı etkinliler vize harcından muaf tutulabilmektedir. Daha detaylı bilgi almak için Yunanistan Kültürel, Sportif ve Kongre amaçlı vize başvurusu hakkından genel bilgiler yazımı inceleyebilirsiniz

Eğitim vizesi nedir
Yunanistan'da eğitim amaçlı gidenler için alınan vizedir. Erasmus programları dahilinde, Başvuruları Konsolosluklar tarafından bizzat başvurmaları gerekmektedir. Başvuru yapmadan önce mutlaka randevu alınız. Daha detaylı bilgi almak için Yunanistan Eğitim vizesi ve Erasmus hakkında genel bilgiler yazımı inceleyebilirsiniz.

Kapı vizesi uygulaması nedir
Yunanistan vize gidilecek adalar için ve sadece Midilli, Sakız, Samos, Meis, Kos ve Rodos adaları için başvuru yapılabilmektedir.Daha detaylı bilgi almak için Yunanistan Kapı vize başvurusu hakkında genel bilgiler yazımı inceleyebilirsiniz.

Eş, akraba ve aile ziyareti ziyareti vizesi nedir
Yunanistan'da buluna akraba veya aile bireylerini ziyaret için başvurulan vizedir. başvuru sahipleri Yunanistan doğumlu veya Yunanistan vatandaşı ile evli olabilir. Daha detaylı bilgi almak için Yunanistan Eş Akraba ve Aile ziyareti için vize başvurusu hakkında genel bilgiler yazımı inceleyebilirsiniz

Sorular ve cevaplar:

S: Yunanistan vizesi almak kolay mı?
C: Gerekli evrakları eksiksiz olarak hazırlar her hangi bir şüphe uyandırıcı bilgi ve belge sunmaz sanız kolaylıkla vize alabilirsiniz.
S: Vize başvuru formunu nereden alabilirim ve nasıl doldurmalıyım.
C: Başvuru merkezlerinden alabilirsiniz veya başvuru formu nasıl doldurulur ve yapılan hatalar yazımı inceleyerek gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. Buradan da kolaylıkla indirebilirsiniz.

Söz sizde:Bu yazının gelişmesine katkıda bulunmak isterseniz yorum bölümden deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz.Bu yazı 01.01.2015 tarihinde yazılmıştır.
Son güncelleme tarihi: 05.11.2018

Fotoğraflar : Юрий Панкратьев  Despina

DMCA.com Protection Status
Yunanistan vizesi hakkında genel bilgiler. Reviewed by Vize Hocam on Perşembe, Ocak 01, 2015 Rating: 5 Yunanistan vizesi hakkında genel bilgiler. Yunanistan vizesi hakkında, başvuru yapacak kişiler için genel bilgiler vereceğim. Umu...

Bu yazı faydalı mı?

Sonraki Kayıt
önceki
This is the last post

Hiç yorum yok:

Teşekkürler.

-