728x90

Güncel

-

10 Ocak 2015

Yunanistan vizesi için nasıl başvuru yapabilirim.


Yunanistan vize

Yunanistan vizesi için nasıl başvuru yapabilirim.


Bu yazımda sizlere Yunanistan vizesi için nasıl, başvuru yapabileceğinize dair bilgiler vereceğim. Yunanistan vize başvuru merkezlerinden veya konsolosluklardan (Büyü Elçilik) gereli evrakları hazırladığınız da vize başvurunuzu yapabilirsiniz. 23.09.2014 tarihinden itibaren tüm schengen vizesi başvurularında başvuru esnasında parmak izi ve biometrik, uygulaması başlatılmıştır. vize başvurunuz sırasında parmak izi ve biometrik bilgilerinizi almak için özel alanlar oluşturuldu buradan gerekli işlemlerinizi yapabilirsiniz. Öncelikle dikkat etmeniz gereken vize başvurunuzu ikamet ettiğiniz ilin hangi, konsolosluğun veya büyük elçiliğin yetki alanında bulunduğunu, vize başvurunuz ve vize başvuru  merkezlerinin ikamet ettiğiniz ilin konsolosluklar veya (büyük elçilikler) tarafından yetkilendirilmiş olduğunu öğrenmeniz gerekmektedir. Örnek vermek gerekirse Balıkesir'de ikamet ediyorsunuz Yunanistan İstanbul başkonsolosluğu görev bölgesindesiniz. Bursa İstanbul Yunanistan başkonsolosluğunun görev bölgesinde yer aldığı için siz Balıkesir'de ikamet ettiğiniz halde Bursa'dan vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.


Yunanistan vize başvurunuzu vize başvuru merkezlerinden gerçekleştirecekler için çalışma saatlerini ve randevu sistemlerini önceden öğrenmeniz zaman kazandıracağını unutmayınız. Vize başvuru için gerekli evrakları hazırladığınız taktirde başvurunuzu kolaylıkla yapabilirsiniz.genellikle vize başvuru merkezlerinin çalışma saatleri 08:30 dan 14:30' dur Randevu sistemlerinden faydalanmayı unutmayın.
Daha detaylı bilgiler için Yunanistan vizesi hakkında genel bilgiler yazımı inceleyebilirsiniz.

Söz sizde:Bu yazının gelişmesine katkıda bulunmak isterseniz yorum bölümden deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz. (reklam ve spam içeriklerden korunmak için denetlenecektir.)Bu yazı 10.01.2015 tarihinde yazılmıştır, güncelleme yapıldığında tarihi dipnot olarak belirtilir.

Fotoğraf:Mitja Mavsar

DMCA.com Protection Status
Yunanistan vizesi için nasıl başvuru yapabilirim. Reviewed by Vize Hocam on Cumartesi, Ocak 10, 2015 Rating: 5 Yunanistan vizesi için nasıl başvuru yapabilirim. Bu yazımda sizlere Yunanistan vizesi için nasıl, başvuru yapabileceğinize dair bilgiler ...

Bu yazı faydalı mı?

Hiç yorum yok:

Teşekkürler.

-