728x90

Güncel

-

17 Ocak 2015

Yunanistan Vizesi Öğrenciler ve Çocuklar için vize başvurusu sırasında istenen evraklar

Yunanistan vize


Yunanistan vizesi Öğrenciler ve Çocuklar için vize başvurusu sırasında istenen evraklar


Bu yazımda sizlere Yunanistan vize başvurusu yapacak öğrenciler ve Çocuklar için vize başvurusunda istenen evraklar, hakkında bilgiler vereceğim. Öğrencileri şu iki guruba ayırmamız gerekiyor 18 yaşından küçük ve 18 yaşından büyük olarak, öncelikle 18 yaşından küçükler için şunları söylememiz gerekiyor, reşit sayılmadıkları için masraflarını karşılamak için ebeveynleri tarafından gerekli evraklar sunulması gerekiyor ve eğer anne ve baba ile birlikte seyahat yapacak ise anne babanın mevcut Yunanistan vizeleri de vize başvurusu sırasında sunulması gerekiyor. (Aile olarak seyahat yapılacak ise vize başvurularını da birlikte yapmaları gerekmekte) bu durumlara ek olarak öğrenci veya çocuk için sadece anne veya sadece baba ile birlikte Yunanistan seyahati yapılacak ise, Anne den çocuk için babası ile birlikte yurt dışına çıkabileceğine izin veren noterden Muvafakatname de sunulmalı tam tersi durumlarda ise Baba dan çocuk için annesi ile yurt dışına çıkabileceğine izin veren noterden Muvafakatname de sunulmalı, eğer bir organizasyon için kurs kısa süreli eğitim gibi durumlarda Anne ve baba birlikte noterden Çocukları için yurt dışına tek başına çıkabileceklerini izin verdiğini belirten noterden Muvafakatname sunmalıdır. güncel tarihli olması gerektiğini unutmayınız. Muvafakatname istenme sebebi çocukların yurt dışına kaçırılmaması için bir önlem olarak istenmesidir. Şimdi sizlere istenen evraklardan bahsedelim


Yunanistan turist vizesi Öğrenciler veya çocuklar için vize başvurusunda istenen evraklar.
 • Eksiksiz olarak doldurulmuş Yunanistan vize başvuru formu. (18 yaşından küçükler için form Anne ve Baba tarafından imzalanmalı) Daha detaylı bilgi almak için Yunanistan vize başvuru formu nasıl doldurulmalı ve yapılan hatalar yazımı inceleyebilirsiniz.
 • Pasaport : başvuru yapacağınız vize isteğinden dönüş tarihiniz den itibaren üç (3) ay daha geçerli olmalıdır. (örnek Vize isteğiniz 10.03.2015 ile 10.06.2015 tarihleri arasında siz bu vize başvurusunu gerçekleştirebilmeniz için pasaportunuzun geçerlilik tarihi En az 10.12.2015 tarihine kadar olmalıdır.(sayfalarında eksik yırtık sayfa bulunmaması gerekmektedir.)
 • Daha önceden Yunanistan schengen vizeniz bulunuyor son 3 yıl içinde aldığınız vizenizin fotokopisi (A4 sayfasında olmalı yarım sayfa kabul edilmemektedir.)
 • İki (2) adet son üç (3) ay içinde çekilmiş biyometrik fotoğraf Buradan detaylı bilgi alabilirseniz
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi (A4 sayfasına iki tarafı da aynı yüzde olmalıdır.)
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Seyahat planınızı kapsayan seyahat sağlık sigortası en az 30000€ kadar taahhütlü olmalıdır ve  ülkeye ilk giriş tarihinden itibaren başlamalıdır.  (yaşa göre fiyatlarında değişiklilik olabilir) Buradan detaylı bilgiye ulaşın
 • Ulaşım evrakları olarak Yunanistan'a gidiş ve dönüş bilgilerinizi gösteren Uçak, otobüs, gemi, tren (kendi aracınız ile seyahat gerçekleşecek ise ehliyet, ruhsat fotokopisi ve seyahati kendi aracınız ile gerçekleştireceğinizi belirten dilekçeniz.) Seyahat tarihiniz Yunanistan'a ilk giriş tarihinizi ve çıkış tarihinizi gösteren rezervasyonunuz (ödemesi yapılmamalıdır. henüz vizenizi almadığınız için konsolosluk bu evrakların ödenmiş, olmasını talep edebilmektedir. ama siz ilk olarak rezervasyon göstermeniz gerektiğini unutmayın.
 • Konaklama evraklarınız. olarak kalacağınız otel rezervasyonunuz, seyahat tarihini göstermelidir.(davetiye ile başvuranlar için otel rezervasyonu istenmemektedir.)
 • Reşit olmayan 18 yaşından küçüklerin, seyahat masrafları ebeveyn olarak anne veya baba tarafından karşılanması gerekmektedir. bu durumlarda, çalışan anne veya babanın iş durumlarını gösteren evraklar maaş bordrosu son üç (3) aylık seyahat masraflarını karşılayacak, banka hesap özetinizi ve Seyahat boyunca tüm masraflarını karşılayacağınızı bildiren dilekçeniz istenmektedir. Daha detaylı bilgi için Yunanistan vize başvurusu sırasında istenen iş ve gelir durumunuzu gösteren evrakları hakkında detaylı bilgiler yazımı inceleyebilirsiniz.
 • 0-12 yaşa kadar Yunanistan konsolosluk harcı istenmemektedir.
 • Yaz tatilleri hariç eğitim gördükleri okuldan izinli olduklarını gösteren kaşeli ve imzalı izin belgesi ve öğrenci belgesi sunulmalı
Not: 23.09.2014 tarihinden itibaren vize başvurusu sırasında parmak izi ve biyometrik uygulaması başlamıştır. kişiler vize başvuruları sırasında bizzat bulunması gerekmektedir. (0-12 yaş için parmak izi alınmamaktadır başvuru sırasında bizzat gelmeleri ve özel alanlarda biyometik fotoğraf çekilmeleri gereklidir)

Söz sizde:Bu yazının gelişmesine katkıda bulunmak isterseniz yorum bölümden deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz. (reklam ve spam içeriklerden korunmak için denetlenecektir.)Bu yazı 17.01.2015 tarihinde yazılmıştır, güncelleme yapıldığında tarihi dipnot olarak belirtilir.
Son güncellenme tarihi 04.02.2015

Fotoğraf: gemteck1

DMCA.com Protection Status
Yunanistan Vizesi Öğrenciler ve Çocuklar için vize başvurusu sırasında istenen evraklar Reviewed by Vize Hocam on Cumartesi, Ocak 17, 2015 Rating: 5 Yunanistan vizesi Öğrenciler ve Çocuklar için vize başvurusu sırasında istenen evraklar Bu yazımda sizlere Yunanistan vize başvurusu yap...

Bu yazı faydalı mı?

Hiç yorum yok:

Teşekkürler.

-