728x90

Güncel

-

26 Şubat 2015

Yunanistan kısa süreli eğitim vizesi için gerekli evraklar hakkında detaylı bilgiler.Bu yazımda sizlere, Yunanistan'da kısa süreli eğitime katılacaklar, vize başvurusu sırasında istenen, evraklar hakkında bilgiler vereveğim. Sizlerin de bildiğiniz gibi bir ülkeden diğer farklı bir ülkeye giriş, yapabilmek için izin alınması gereklidir. Burada dikkat edilecek, konu izin isteme sebebinizi belirlemeniz olacaktır. Peki seyahat amacınız, kısa süreli eğitim ise sizden istenecek evrakları nasıl sunmalısınız ? Eğitim amacınız dil kursu, mesleki eğitim kursu ve benzeri eğitim hizmeti alacağınız kurum veya özel şirketten eğitime katılacağınız tarihler kursun süresi katlımcı olduğunuzu belirten ( Adınız ve soyadınız ) eğitim kurumundan belgeleri başvurunuz sırasında sunmalısınız. Kurs göreceğiniz süre boyunca nerede konaklama yapacağınızı ve bu süre içinde masrafları nasıl karşılayacağınızı anlaşılır bir şekilde evraklar ile kanıtlamanız gerekir. Şu önemli hatırlamayı yapmam gerekiyor, doksan (90) günü aşan eğitimler de vize değil, oturum olarak geçmektedir. Eğer siz doksan (90) günden kısa zaman dilimi için kısa süreli eğitim vize başvurusu yapabilirsiniz. Şimdi sizlere madde madde istenilen evrakları açıklamaya çalışacağım. ama önce şu kısa hatırlatmayı okumalısınız.


Yunanistan vize evrakları:

Başvurunuz sırasında Yunanistan konsolosluğu sunulan belgelerin eksiksiz olmasına dikkat eder. en ufak hatanız bile ret almanız için yeterli olabilmektedir. Bu sebeple dikkatli olmanız son derece önemlidir. Eğer 18 yaşından küçük iseniz imza işlemlerini anne ve babanız tarafından atılmalıdır. ayrıca seyahat süreniz boyunca reşit olmayanların noterden ebeveynleri tarafından tek başına yurt dışına çıkması için izin verdiğini belirten muvafakatname çıkartıp başvuru sırasında Yunanistan vize evraklarına eklenmelidir. 

 • Eksiksiz olarak doldurulmuş Yunanistan vize başvuru formu. (18 yaşından küçükler için form Anne ve Baba tarafından imzalanmalı) Daha detaylı bilgi almak için Yunanistan vize başvuru formu nasıl doldurulmalı ve yapılan hatalar yazımı inceleyebilirsiniz.
 • Pasaport : başvuru yapacağınız vize isteğinden dönüş tarihiniz den itibaren üç (3) ay daha geçerli olmalıdır. (örnek Vize isteğiniz 10.03.2015 ile 10.06.2015 tarihleri arasında siz bu vize başvurusunu gerçekleştirebilmeniz için pasaportunuzun geçerlilik tarihi En az 10.12.2015 tarihine kadar olmalıdır.(sayfalarında eksik yırtık sayfa bulunmaması gerekmektedir.)
 • Daha önceden Yunanistan schengen vizeniz bulunuyor son 3 yıl içinde aldığınız vizenizin fotokopisi (A4 sayfasında olmalı yarım sayfa kabul edilmemektedir.)
 • İki (2) adet son üç (3) ay içinde çekilmiş biyometrik fotoğraf
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi (A4 sayfasına iki tarafı da aynı yüzde olmalıdır.)
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Seyahat planınızı kapsayan seyahat sağlık sigortası en az 30000€ kadar taahhütlü olmalıdır ve  ülkeye ilk giriş tarihinden itibaren başlamalıdır.  (yaşa göre fiyatlarında değişiklilik olabilir)
 • Ulaşım evrakları olarak Yunanistan'a gidiş ve dönüş bilgilerinizi gösteren Uçak, otobüs, gemi, tren (kendi aracınız ile seyahat gerçekleşecek ise ehliyet, ruhsat fotokopisi ve seyahati kendi aracınız ile gerçekleştireceğinizi belirten dilekçeniz.) Seyahat tarihiniz Yunanistan'a ilk giriş tarihinizi ve çıkış tarihinizi gösteren rezervasyonunuz (ödemesi yapılmamalıdır. henüz vizenizi almadığınız için konsolosluk bu evrakların ödenmiş, olmasını talep edebilmektedir. ama siz ilk olarak rezervasyon göstermeniz gerektiğini unutmayın.Daha detaylı bilgi almak için Yunanistan vize başvurunuz sırasında istenen ulaşım evrakları hakkında detaylı bilgiler yazımı inceleyebilirsiniz
 • Konaklama evraklarınız. olarak kalacağınız otel rezervasyonunuz, seyahat tarihini göstermelidir.(davetiye ile başvuranlar için otel rezervasyonu istenmemektedir.)
 • Gelir evraklarınız ve iş durumu evraklarınız masrafları karşılayacak, kadar bakiye bulunan güncel banka hesap dökümü. Daha detaylı bilgi için Yunanistan vize başvurusu sırasında istenen iş ve gelir durumunuzu gösteren evrakları hakkında detaylı bilgiler yazımı inceleyebilirsiniz.
 • Eğitim göreceğiniz kurum tarafından adınız ve soyadınız bulunan kurs için gerekli evraklar.
 • Başvuru sahibi tarafından yazılan seyahat amacını açıklayan dilekçe yazılması gereklidir.
 • AB programları tarafından davet edilenler için adınızın ve soyadınızın geçtiği davet mektubu


Tavsiye yazı:  Daha uzun süreli Yunanistan vizesi nasıl alınır.Not: 23.09.2014 tarihinden itibaren vize başvurusu sırasında parmak izi ve biyometrik uygulaması başlamıştır. kişiler vize başvuruları sırasında bizzat bulunması gerekmektedir. (0-12 yaş için parmak izi alınmamaktadır başvuru sırasında bizzat gelmeleri ve özel alanlarda biyometik fotoğraf çekilmeleri gereklidir)Bu yazı 26.02.2015 tarihinde yazılmıştır, güncelleme yapıldığında tarihi dipnot olarak belirtilir.
Güncelleme tarihi: 12.10.2015


DMCA.com Protection Status
Yunanistan kısa süreli eğitim vizesi için gerekli evraklar hakkında detaylı bilgiler. Reviewed by Vize Hocam on Perşembe, Şubat 26, 2015 Rating: 5 Bu yazımda sizlere, Yunanistan'da kısa süreli eğitime katılacaklar, vize başvurusu sırasında istenen, evraklar hakkında bilgiler v...

Bu yazı faydalı mı?

Hiç yorum yok:

Teşekkürler.

-