728x90

Güncel

-

19 Şubat 2015

Yunanistan vizesi şöförler için başvuru sırasında, istenen evraklar hakkında detaylı bilgiler.Bu yazımda sizlere Yunanistan'da iş yapmakta olan nakliye şirketlerinde, çalışan veya çalışacak olan Tır şöförleri için vize başvurusu yaparken, istenen evraklar hakkında bilgiler vereceğim. Dikkat edilmesi gereken en önemli evraklar arasında güncel sabıka kaydı, C2 ihracat izin belgesi nakliye şirketinin antetli kağıdına teminat yazısı, eğer şirket UND (Uluslararası Nakliyeciler Derneği) üyesi ise dernek den alınabilen teminat yazısı bu evrağın temel özelliği şirket çalışanı için yol boyunca yapacağı tüm masraflardan sorumlu olduklarını Yunanistan konsolosluğuna bildiri anlamını taşımaktadır. Avrupa birliğinde bulunan şirketten davetiye veya iş ilişkisi yapılan şirket ile iş ortaklığı belgesi ( Fatura ve benzeri Evrak ile kanıtlanabilir.) Yukarıda adı geçen belgeleri daha açıklayıcı şekilde değineceğim. Gerekli evrakları eksiksiz olarak tamamladığınızda 6 ay 45 günlük vize alabilirsiniz


 • Eksiksiz olarak doldurulmuş Yunanistan vize başvuru formu. (18 yaşından küçükler için form Anne ve Baba tarafından imzalanmalı) Daha detaylı bilgi almak için Yunanistan vize başvuru formu nasıl doldurulmalı ve yapılan hatalar yazımı inceleyebilirsiniz Şöförler form üzerinde işaretleme yaparken 21. Kutucuğa (Seyahat amacınız) iş seçeneğini işaretlemeli ayrıca diğer kısmını işaretleyip belirtilmeli yazısının devamın da Şöför yazılmalıdır. 19. Kutucuğa (Mesleğiniz) Şöför yazılmalıdır.
 • Pasaport : başvuru yapacağınız vize isteğinden dönüş tarihiniz den itibaren üç (3) ay daha geçerli olmalıdır. (örnek Vize isteğiniz 10.03.2015 ile 10.06.2015 tarihleri arasında siz bu vize başvurusunu gerçekleştirebilmeniz için pasaportunuzun geçerlilik tarihi En az 10.12.2015 tarihine kadar olmalıdır.(sayfalarında eksik yırtık sayfa bulunmaması gerekmektedir.)
 • Ulaşım gerçekleştirilecek araca ait bilgilerin bulunduğu ruhsat fotokopileri
 • Sürücüye ait (Başvuru sahibi) ulusal veya uluslararası ehliyet fotokopisi otobüs şöförleri B1 veya B2 evrakları.
 • Nakliye şirketinin sürücü listesi not: Başvuru sahibinin de Adı ve Soyadı bulunması gereklidir.
 • Şirket tarafından teminat yazısı antetli kağıda olması gereklidir. Uluslararası nakliyeciler derneği üyesi olan şirket ise dernek tarafından hazırlanan teminat yazısı.
 • Avrupa birliği sınırları içindeki şirketten davet belgesi veya iş ortaklığını kanıtlayan belgeler.
 • Güncel olması gereken Sabıka kaydı , Sabıkası bulunuyor ise mahkeme karar evrakları.
 • Daha önceden Yunanistan schengen vizeniz bulunuyor son 3 yıl içinde aldığınız vizenizin fotokopisi (A4 sayfasında olmalı yarım sayfa kabul edilmemektedir.)
 • İki (2) adet son üç (3) ay içinde çekilmiş biyometrik fotoğraf
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi (A4 sayfasına iki tarafı da aynı yüzde olmalıdır.)
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Seyahat planınızı kapsayan seyahat sağlık sigortası en az 30000€ kadar taahhütlü olmalıdır ve  ülkeye ilk giriş tarihinden itibaren başlamalıdır.  (yaşa göre fiyatlarında değişiklilik olabilir)
 • Çalışanlar iş durum evrakları olarak son üç (3) aylık maaş bordrosu istenmektedir.
 • Şirket masrafları karşılayacağı için güncel ve yeterli bakiye bulunan banka hesap dökümü ile kanıtlanması gereklidir.

Not: 23.09.2014 tarihinden itibaren vize başvurusu sırasında parmak izi ve biyometrik uygulaması başlamıştır. kişiler vize başvuruları sırasında bizzat bulunması gerekmektedir.

Sizden istenen gerekli evrakları hazırladıktan sonra başvurunuzu gerçekleştirin bekleme yaparsanız evrakların güncellik süresi geçer ve tekrar hazırlamanız gerekebilir. Yunanistan vize başvurum ne zaman sonuçlanır yazımı inceleyebilirsiniz.Bu yazı 19.02.2015 tarihinde yazılmıştır, güncelleme yapıldığında tarihi dipnot olarak belirtilir.

Fotoğraf: David nicolDMCA.com Protection Status
Yunanistan vizesi şöförler için başvuru sırasında, istenen evraklar hakkında detaylı bilgiler. Reviewed by Vize Hocam on Perşembe, Şubat 19, 2015 Rating: 5 Bu yazımda sizlere Yunanistan'da iş yapmakta olan nakliye şirketlerinde, çalışan veya çalışacak olan Tır şöförleri için vize başvurusu...

Bu yazı faydalı mı?

Hiç yorum yok:

Teşekkürler.

-