728x90

Güncel

-

6 Nisan 2015

Avusturya kültürel, sportif ve kongre amaçlı vize başvurusu hakkında genel bilgiler.Bu günkü yazımda sizlere, Avusturya'da kültürel faaliyet, sportif organizasyon veya kongreye katılacak kişiler yada guruplar için bilgiler vereceğim. Başvurunuz sırasında istenen belgeleri eksiksiz olarak hazırladığınız taktirde, vize başvuru işlemlerini başlatabilirsiniz. Dikkat edilecek en önemli husus, başvurunuzu gerçekleştireceğiniz, Konsolosluk veya Büyük Elçilik tarafından kabul gören belgeleri, sunmanızdır. İstenen bu evraklar kişinin iş, meslek, görev gelir durumu gibi farklılıklar bulunduğundan talep edilen, evraklar farklı olabilmektedir. Bu nedenle  ilk olarak ikamet ettiğiniz ilin hangi konsolosluğun görev bölgesinde olduğunu bilmeniz gerekiyor. Örnek: Ankara'da ikamet eden kişi İstanbul Avusturya başkonsolosluğuna başvuru yapmaması gerekir. Ankara Avusturya Büyük Elçiliğine başvuru yapması gerekir.

Avusturya'da katılacağınız kültürel,sportif veya kongre etkinliğine davetiyeniz veya katılımcı belgeniz bulunması gerekir GVE belgesi masrafları sizi davet eden kurum veya kuruluş tarafından karşılandığını gösterir. Dikkat edilecek husus, adınız  ve soyadınız davetiye veya katılımcı belgesinde geçmesidir. Ulaşım ve konaklama masraflarının davet eden kurum mu karşılıyor, yoksa siz mi karşılayacaksınız. Bunun gibi durumlarda istenen evraklar farklıdır. Kültürel etkinliği düzenleyen, resmi kurum tarafından davetiye yada Etkinlik hizmetini sağlayan özel firma tarafından imzalanmış sözleşme evrakının istendiğini unutmayın sporcuları gönderen kulüp tarafından alınmış sporcu lisansı da istenmektedir.

Resmi kurumlar tarafından AB kültür programları Konsolosluk vize harcından muaf tutulabilmektedir. başvuru merkezlerinden, sadece hizmet ücreti ödeyebilirsiniz. tüm vize başvurularında istendiği gibi gelir durumunuzu gösteren, seyahatinizi gerçekleştireceğiniz ulaşım evrakları, konaklama evrakları masrafları karşılayabileceğinizi gösteren güncel tarihli yeterli bakiye bulunan, banka hesap özetiniz (kaşeli ve imzalı olmasına özen gösterin)  standart olarak istenen başvuru formu vize fotokopileri gibi evraklar daha detaylı bilgiye Avusturya vizesi kültürel sportif ve kongre amaçlı ziyaretler için istenen evraklar yazımdan ulaşabilirsiniz.Söz sizde:Bu yazının gelişmesine katkıda bulunmak isterseniz yorum bölümden deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz. (reklam ve spam içeriklerden korunmak için denetlenecektir.)Bu yazı 06.04.2015 tarihinde yazılmıştır, güncelleme yapıldığında tarihi dipnot olarak belirtilir.
Fotoğraf: Satus Venture


DMCA.com Protection Status
Avusturya kültürel, sportif ve kongre amaçlı vize başvurusu hakkında genel bilgiler. Reviewed by Vize Hocam on Pazartesi, Nisan 06, 2015 Rating: 5 Bu günkü yazımda sizlere, Avusturya'da kültürel faaliyet, sportif organizasyon veya kongreye katılacak kişiler yada guruplar için bilg...

Hiç yorum yok:

Teşekkürler.

-