728x90

Güncel

-

27 Nisan 2015

Avusturya vizesi devlet memurları (Kamu çalışanları) için istenen evraklarSizlere Avusturya vize başvurusu yapmak isteyen, devlet memurları için istenen evraklar hakkında bilgiler vereceğim. Yeşil pasaportunuz yok ise umuma mahsusu (bordo) pasaportunuza gerekli evrakları hazırladıktan sonra başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Devlet memurları çalıştıkları belirli sürelere, derecelere ulaştıkları zaman eşi ve çocukları için yeşil pasaport hakkından yararlanabilirler. bu kısa hatırlatmadan sonra normal pasaportlar için gerekli evraklardan bahsetmeye başlayabiliriz. En önemli konu sunacağınız belgelerin konsolosluk tarafından kabul görmesidir. bu sebepten ötürü kaşeli ve imzalı evrak sunmaya özen göstermelisiniz. Konsolosluk seyahat planınızı net olarak anlatmanız gerekir. ulaşım, konaklama, seyahat sağlık sigortası gibi belgeler ile yapacağınız ziyaret net olmalı ve tarihlerde çelişki bulunmamalıdır. Aşağıdaki bilgileri dikkatlice okumanızı tavsiye ederim.
 • Eksiksiz olarak doldurulmuş Avusturya vize başvuru formu. başvuru sahibi tarafından bizzat imzalanmış ve büyük harf ile doldurulması gereklidir
 • Pasaport : başvuru yapacağınız vize isteğinden dönüş tarihiniz den itibaren üç (3) ay daha geçerli olmalıdır. (örnek Vize isteğiniz 10.03.2015 ile 10.06.2015 tarihleri arasında siz bu vize başvurusunu gerçekleştirebilmeniz için pasaportunuzun geçerlilik tarihi En az 10.09.2015 tarihine kadar olmalıdır.(sayfalarında eksik yırtık sayfa bulunmaması gerekmektedir.
 • Daha önceden, bir schengen vizeniz bulunuyor son 3 yıl içinde aldığınız vizenizin fotokopisi (A4 sayfasında olmalı yarım sayfa kabul edilmemektedir.)
 • ki (2) adet son üç (3) ay içinde çekilmiş biyometrik fotoğraf  (3.5 x 4.5 ölçülerinde) arka fon beyaz olmasına dikkat edin
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi (A4 sayfasına iki tarafı da aynı yüzde olmalıdır.)
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Seyahat planınızı kapsayan seyahat sağlık sigortası en az 30000€ kadar taahhütlü olmalıdır ve  ülkeye ilk giriş tarihinden itibaren başlamalıdır. Önemli: Seyahat dönüş tarihinden bir gün fazla yaptırınız.
 • Ulaşım evrakları olarak gidiş ve dönüş bilgilerinizi gösteren Uçak, otobüs, tren Seyahat tarihiniz, ilk giriş tarihinizi ve çıkış tarihinizi gösteren rezervasyonunuz (ödemesi yapılmamalıdır. henüz vizenizi almadığınız için konsolosluk bu evrakların ödenmiş, olmasını talep edebilmektedir. ama siz ilk olarak rezervasyon göstermeniz gerektiğini unutmayın
 • Konaklama evraklarınız. olarak kalacağınız otel rezervasyonunuz, seyahat tarihini göstermelidir.(davetiye ile başvuranlar için otel rezervasyonu istenmemektedir.)
 • farklı bir schengen ülkesine geçilecek ve orada da konaklama yapılacak ise seyahat edeceğiniz güzergah için ulaşım evrakları ve diğer ülkede konaklama yapılacak otel rezervasyonları da sunulması gereklidir.
 • Devlet memurları bağlı bulundukları kurumdan gezi süresince izinli olduklarını gösteren izin yazısı
 • S.G.K hizmet dökümü
 • Gezi masraflarını karşılayacaklarını göstermek için güncel tarihli ve yeterli bakiye bulunan banka hesap dökümü
 • Aile olarak yapılan başvurularda Eş ve çocuklar için masrafları karşılayacaklarını belirten dilekçe ile gelir ve banka hesap dökümü fotokopilerini koymaları yeterlidir.
 • Seyahat amacınızı belirten dilekçe (İngilizce veya Almanca istenebilir.)

Not: 23.09.2014 tarihinden itibaren vize başvurusu sırasında parmak izi ve biyometrik uygulaması başlamıştır. kişiler vize başvuruları sırasında bizzat bulunması gerekmektedir.

Söz sizde:Bu yazının gelişmesine katkıda bulunmak isterseniz yorum bölümden deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz. (reklam ve spam içeriklerden korunmak için denetlenecektir.Bu yazı 27.04.2015 tarihinde yazılmıştır, güncelleme yapıldığında tarihi dipnot olarak belirtilir.

Fotoğraf: MK Networks


Avusturya vizesi devlet memurları (Kamu çalışanları) için istenen evraklar Reviewed by Vize Hocam on Pazartesi, Nisan 27, 2015 Rating: 5 Sizlere Avusturya vize başvurusu yapmak isteyen, devlet memurları için istenen evraklar hakkında bilgiler vereceğim. Yeşil pasaportunuz yo...

2 yorum:

Teşekkürler.

-