728x90

Güncel

-

23 Nisan 2015

Yunanistan turist vizesi için evrak kontrolü nasıl yapılır bilmeniz gereken tüm detaylarSizlere Yunanistan turistik vize başvurusu yapmandan önce tavsiye edilen evrak kontrolü, nasıl yapılır ve bilmeniz gereken tüm detaylar hakkında bilgiler vereceğim. Bu yazıyı okuyanlar, ve tavsiyeleri dikkate alanlar %70 daha sorunsuz başvuru süreci yaşadıkları, gözlemlenmiştir. İlk olarak her hangi mesleki yada gelir durumu evraklarına değinmeden standart olarak, her başvuru sahibinin hazırlaması gereken, belgelerden başlayalım (Not: Kesinlikle evraklarınızı delgeç veya herhangi bir yöntem ile delmeyin Konsolosluklar delik evrak kabul etmez.)


 1. Eksiksiz olarak doldurulmuş, başvuru sahibi tarafından imzalanmış vize başvuru formu (18 yaşından küçükler için anne ve baba imzalaması gereklidir.) Buradan daha detaylı bilgi alabilirsiniz.
 2. Pasaportunuz en az 2 sayfası boş olmalıdır. Talep edilen vizenin dönüş tarihinden itibaren, 3 ay (90 gün) daha geçerli olmalıdır. Ayrıca pasaportunuzun kimlik bilgilerinizin bulunduğu sayfa ve son 3 yıl içinde alınmış schengen vizelerinin fotokopileri (A4 sayfasına olmasına dikkat edin yarım sayfa kapul edilmemektedir.)
 3. Nüfus cüzdan fotoopisi (A4 sayfasına olmasına dikkat edin yarım sayfa kapul edilmemektedir.)
 4. 2 adet arka fon beyaz biyometrik fotoğraf
 5. Seyahat sürenizi kapsayan seyahat sağlık sigortası en az 30.000 € veya 50.000 USD teminatlı ve schengen ülkelerinde geçerli olmasına dikkat edin başlangıç tarihi Yunanistan'a giriş yapacağınız tarihten başlayıp, çıkış tarihinize kadar bulunan tarih aralığında geçerli olmalıdır.
 6. Yunanistan'a yapacağınız seyahati hangi ulaşım aracı ile yapacak iseniz belgesi ile kanıtlamalısınız detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz
 7. Yunanistan'da konaklama yapacağınız otel rezervasyonunuz gezi tarihleri ulaşın sigorta gibi evraklarınız ile çelişkili olmaması gerekir. (Daha sonra konsolosluk otel ücretlerinin ödenmiş olmasını talep edebilir)
 8. Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği (Kaymakamlıklar dan alabilirsiniz)
 9. Başvuru sahibi tarafından yazılan gezi amacını gösteren dilekçe
 10. Güncel tarihli yeterli bakiyesi bulunan banka hesap dökümü çıktısı
 11. Gelir ve çalışma durumunuzu gösteren, dokümanlar kişiler arasında farklılıklar gösterir detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Yukarıda adı geçen belgeler tüm turistik vize başvurularında sunulması gereken standart evrak bilgileridir. eksiksiz olarak hazırlamaya dikkat etmelisiniz.

Söz sizde:Bu yazının gelişmesine katkıda bulunmak isterseniz yorum bölümden deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz. (reklam ve spam içeriklerden korunmak için denetlenecektir.Bu yazı 23.04.2015 tarihinde yazılmıştır, güncelleme yapıldığında tarihi dipnot olarak belirtilir.

Fotoğraf: Camille Juco
DMCA.com Protection Status
Yunanistan turist vizesi için evrak kontrolü nasıl yapılır bilmeniz gereken tüm detaylar Reviewed by Vize Hocam on Perşembe, Nisan 23, 2015 Rating: 5 Sizlere Yunanistan turistik vize başvurusu yapmandan önce tavsiye edilen evrak kontrolü, nasıl yapılır ve bilmeniz gereken tüm detaylar ha...

Hiç yorum yok:

Teşekkürler.

-