728x90

Güncel

-

1 Mayıs 2015

Daha uzun süreli Yunanistan vizesi nasıl alınır.Bu yazımda sizlere Yunanistan vize başvuru yapanların uzun, süreli alabilmeleri için altın değerinde bilgiler vereceğim. Şu sorular çok karşılaşılıyor neden bana daha kısa vize verilmiş, daha uzun süreli istemiştim ama az vermişler, bunun nedenleri aslında sizin konsolosluk ile güven ortamını sağlayamamış olmanızdan kaynaklanıyor. örnek olarak ilk defa 2 ay 20 gün tek girişli aldınız izin verilen günlerin dışına çıkmadınız  ve normal olarak kullandınız ikinci defa başvuru yaptığınızda 6 ay 45 gün çok girişli (multi) talebinde bulundunuz konsolosluk şimdi sizi ilk aldığınız izin den denetlemeye tutar


 • bu kişi benden aldığı vizeyi farklı ülkelere gitti mi?
 • benim ülkeme girmeden farklı schenegen ülkesine gitti mi?
 • herhangi bir ceza aldı mı?
 • zamanına uygun olarak kullandı mı?
Bu ve benzeri sorular ile denetlemelere tabi tutar ve sorular olumlu ise diğer başvurular da size daha uzun süre vize vermeyi düşünebilir. kesin verir diyemiyoruz. nedeni ise sunduğunuz evraklarda niyetiniz net olarak anlaşılması gerekiyor. Bu yüzden çok dikkatli evrak sunmalısınız. sizden istenen tüm bilgileri eksiksiz olmasına dikkat edin. 
Tavsiyeler.

1. Yunanistan'a gidiş amacınızı belirten dilekçe yazın.
2. Neden daha uzun süreli vize istediğinizi belirten dilekçe yazın
3. İlerleyen zamanlarda tekrar şu sebepten dolayı uzun süreli istediğinizi belirtin
4. Yanlış veya aldatıcı beyanda bulunmayın.
5. İstenen evrakları eksiksiz olarak sunun
6. Farklı bir schengen ülkesine geçiş yapacaksanız gideceğiniz ülkede konaklama ve ulaşım belgelerini hazırlayın (tur planınızı hiç bir çelişki olmaksızın net olarak ifade edin)
7. Daha önce almış olduğunuz vizeleri uygun ve zamanında kullanın
8. Niyetinizi net olarak ifade edin
9. Asla sahte evrak sunmayın
10. Konsolosluk ile aranızda güven oluşturun
11. Potansiyel mülteci olmadığınızı kanıtlayın.

Vizeler ve süreleri

İlk alınan izin 2 ay 20 gün tek girişli
ikinci verilebilecek tahmini izin 6 ay 45 gün çok girişli (multi)
üçüncü verilebilecek tahmini izin 1 yıl 90 gün çok girişli (multi)

Bu süreler tahmini olmakla birlikte daha kısa süreli veya uzun süreli izin alabilmeniz tamamen konsolosluğun kararına bağlıdır. kesinlikle garanti vize diye bir durum söz konusu olmamaktadır. bu nedenle sizlere verdiğim tavsiyeleri dikkate almalısınız.

Söz sizde:Bu yazının gelişmesine katkıda bulunmak isterseniz yorum bölümden deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz. (reklam ve spam içeriklerden korunmak için denetlenecektir.Bu yazı 01.05.2015 tarihinde yazılmıştır, güncelleme yapıldığında tarihi dipnot olarak belirtilir.

Fotoğraf: ixigo.com


DMCA.com Protection Status
Daha uzun süreli Yunanistan vizesi nasıl alınır. Reviewed by Vize Hocam on Cuma, Mayıs 01, 2015 Rating: 5 Bu yazımda sizlere Yunanistan vize başvuru yapanların uzun, süreli alabilmeleri için altın değerinde bilgiler vereceğim. Şu sorular çok ka...

Bu yazı faydalı mı?

7 yorum:

 1. Yanıtlar
  1. Rica ederim... Umarım faydasını görürsünüz

   Yorumunuz için ben teşekkür ederim.

   Sil
 2. merhaba şu sıralar hangi arkadaşım yunandan vize aldıysa maks 2 ay verdiler. sanırım şu rüşvet skandalından sonra iyice süreleri kıstılar. sizin bir bilginiz varmı bu konu ile ilgili

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Maalesef bu konular hakkında pek bilgim yok fakat İstanbul Yunanistan başkonsolosu görev süresi bittiği için yeni konsolos göreve başladı vize politikalarında değişiklilik olabilir ama tabi bunlar sadece varsayım.

   Sil
 3. merhabalar.. yunanıstan konsoloslugu 10 gunluk tek gırıslı vıze verdıler .ben once yunanıstana gıdıp oradanda lıtvanyaya gecmek ıstıyorum lıtvanyadan turkıyeye donecegım vızem tek gırıslı oldugu ıcın bır sorun yasarmıyım anlattıgım sekılde gıdıp gelebılırmıyım 10 gunluk sure ıcerısınde...sorduklarımdan kımılerı gıdebılırsın kımılerı gıdemezssın sadece yunanıstana gıdıp gelebılırsın dıyorlar bılgı verırsenız sevınırım tesekkurler

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim.

   Vize sürenizin gününü aşmadan ve schengen alanı dışında bir ülkeye giriş yapmadan Türkiye > Yunanistan > Litvanya > Türkiye şeklinde kullanabilirsiniz.

   10 gün süreniz schengen alanına giriş yaptığınız da başlamış olur. Eğer Yunanistan'dan schengen vize rejimine tabi olman ülkeye giriş yaparsanız Litvanya'ya giriş yapamazsınız bu ayrıntılara mutlaka dikkat edin. İyi yolculuklar.

   Sil
 4. Yazdıklarında %99,9 haklısın. Teşekkürler. Ayrıca amaç gerçekten turistik bir gezi olup geri döneceksen eğer, 3 tane sağlam evrakla bile ( en azından tek girişli 10 günlük) vize alabilirsin ama eğer mülteci isen istersen 15 tane evrak ver, değil multi vize tek girişli 1 günlük vize bile alamazsın. Konsolosluğun işi bunu anlamak ve genel olarak bunu iyi anlıyorlar. ( " doğru ol, dürüst ol, biraz da paran varsa, sözünde durup ülkene de geri döneceksen bana bunları garantile yeter başımın üstünde yerin var" ilkesi esas alınıyor. )

  YanıtlayınSil

Teşekkürler.

-