728x90

Güncel

-

21 Ağustos 2015

İspanya vizesi devlet memurları (Kamu çalışanları) için gerekli belgeler.İspanya vizesi devlet memurları (Kamu çalışanları) için gerekli belgeler.


Bu yazımda sizlere İspanya vize başvurusunda, bulunacak devlet memurları için istenen belgeler hakkında bilgiler vereceğim.Yeşil pasaportu olmayanlar kamu çalışanları yapacakları seyahatler için vize almaları gerekir. Yeşil pasaport sahipleri vize den muaftır ve 90 günü aşmayan gezilerini rahatlıkla gerçekleştirebilirler. İspanya vizesi için gerekli belgeleri detaylı olarak bu yazımda bulabilirsiniz. Şimdi ilk olarak bağlı bulundukları kurumdan seyahat sürelerini izinli olduklarını gösteren belge ve seyahat masraflarını karşılayacak yeterli bakiyesi bulunan güncel tarihli banka hesap dökümü sunmaları gerekir. bu ve benzeri evrakları eksiksiz olarak hazırlayıp başvurularını yapabilirler  fakat dikkat edilecek en önemli nokta %100 garanti vize alırlar gibi bir durum söz konusu, değildir. Eğer eş ve çocukları ile birlikte başvuru yapacaklar ise gelir evraklarının fotokopilerini eş ve çocuklarının dosyaları içinde hazırlayıp dilekçe ile yapılacak seyahat masraflarını karşıladıklarını belirtmelidirler.İspanya vizesi devlet memurları (kamu çalışanları) için turistik vize başvurusu için gerekli belgeler 


 • Eksiksiz olarak doldurulmuş başvuru formu. başvuru sahibi tarafından bizzat imzalanmış olması gereklidir.
 • Pasaport : başvuru yapacağınız vize isteğinden dönüş tarihiniz den itibaren üç (3) ay 15 gün (105) daha geçerli olmalıdır. (örnek Vize isteğiniz 10.03.2015 ile 10.06.2015 tarihleri arasında siz bu vize başvurusunu gerçekleştirebilmeniz için pasaportunuzun geçerlilik tarihi En az 25.09.2015 tarihine kadar olmalıdır.(sayfalarında eksik yırtık sayfa bulunmaması gerekmektedir.)
 • Pasaportunuzun resimli olan ilk sayfa fotokopisi
 • Daha önceden İspanya yada farklı bir schengen vizeniz bulunuyor son 3 yıl içinde aldığınız vizenizin fotokopisi (A4 sayfasında olmalı yarım sayfa kabul edilmemektedir.)
 • 1 adet 6 aydan eski olmayan fotoğraf Arka fon beyaz, gözlüksüz 35mm genişlik 45mm yükseklik olmalı  parlak ve gölgeli zımbalı lekeli olmamalıdır.  (Fotoğrafın ispanya vizesi için olması gerektiğini fotoğrafcınıza söyleyiniz)
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi (A4 sayfasına iki tarafı da aynı yüzde olmalıdır.)
 • Seyahat planınızı kapsayan seyahat sağlık sigortası en az 30000€ kadar taahhütlü olmalıdır ve  ülkeye ilk giriş tarihinden itibaren başlamalıdır.
 • Ulaşım evrakları olarak İspanya'ya gidiş ve dönüş bilgilerinizi gösteren Uçak, Seyahat tarihiniz İspanya'ya ilk giriş tarihinizi ve çıkış tarihinizi gösteren rezervasyonunuz. Eğer farklı bir schengen ülkesine geçiş yapılcak ise ara geçiş ulaşım evraklarını sunmalısınız. (ödemesi yapılmamalıdır. henüz vizenizi almadığınız için konsolosluk bu evrakların ödenmiş, olmasını talep edebilmektedir. ama siz ilk olarak rezervasyon göstermeniz gerektiğini unutmayın.
 • Konaklama evraklarınız. olarak kalacağınız otel rezervasyonunuz, seyahat tarihini göstermelidir. Eğer farklı bir schengen ülkesine geçiş yapılacak ise otel rezervasyonu konaklama evraklarını sunmalısınız.
 • E-devlet şifreniz ile alabileceğiniz SGK 4A hizmet dökümü
 • Bağlı bulundukları kurumdan, seyahat süresi boyunca izinli olduklarını gösteren kaşeli ve imzalı belge
 • Son 3 aya ait maaş bordrosu
 • İsterseniz Tapu, araç ruhsatı vb. evrakların fotokopilerini de ekleyebilirsiniz
 • Güncel olarak son üç (3) aylık hesap hareketlerinizi gösteren ve seyahat masraflarınızı karşılayacak kadar bakiyesi bulunan (1 günlük konaklama için 500 ₺ olmalı) banka hesap dökümü  (Bankanın kaşe ve imzası bulunması gereklidir.)
 • İkametgah: Mahalle muhtarınızdan alabilirsiniz. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneğinizde yerleşim adresiniz bulunuyor ise Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği İkametgah yerine kullanabilirsiniz.

Not: 23.09.2014 tarihinden itibaren vize başvurusu sırasında parmak izi ve biyometrik uygulaması başlamıştır. kişiler vize başvuruları sırasında bizzat bulunması gerekmektedir. Eğer daha önce İspanya vizesi için parmak izi verilmiş ise gerek yoktur.

Söz sizde:Bu yazının gelişmesine katkıda bulunmak isterseniz yorum bölümden deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz. (reklam ve spam içeriklerden korunmak için denetlenecektir.

Bu yazı 21.08.2015 tarihinde yazılmıştır, güncelleme yapıldığında tarihi dipnot olarak belirtilir.
Son güncelleme 22.04.2016

Fotoğraf: Kamu Basın

DMCA.com Protection Status
İspanya vizesi devlet memurları (Kamu çalışanları) için gerekli belgeler. Reviewed by Vize Hocam on Cuma, Ağustos 21, 2015 Rating: 5 İspanya vizesi devlet memurları (Kamu çalışanları) için gerekli belgeler. Bu yazımda sizlere İspanya vize başvurusunda, bulunacak devlet ...

Bu yazı faydalı mı?

2 yorum:

 1. Ahmet turca26 Ekim, 2016

  Çok güzel açıklama yapmışsınız bu bilgiler sâyesinde vize başvurumuzu kolaylıkla yaptık

  YanıtlayınSil
 2. Rica ederim Ahmet bey beğendiğinize sevindim.

  YanıtlayınSil

Teşekkürler.

-