728x90

Güncel

-

8 Eylül 2015

Bulgaristan ticari vize hakkında bilgiler.

Bulgaristan ticari vize

Bu yazımda sizlere  Bulgaristan ticari vize hakkında genel bilgiler paylaşacağım. Ticari, iş amaçlı seyahatlerinizde başvuru yapabilmeniz için sizden Ticari davetiye talep edilir. Bulgaristan'da bulunan şirket tarafından adınıza yapılmış davetiye ile gerekli evrakları, hazırladığınız taktirde başvurunuzu kolaylıkla yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra müracaat edeceğiniz konsolosluğa hitaben şirketinizin antetli kağıdına yapacağınız gezinin amacını sunmanız istenebilir. Bunun yanı sıra, İlk ticari seyahat vizeniz iş görüşmesi (anlaşma vb) mahiyette değerlendirilir, kısa süreli ve tek girişli izin alabilirsiniz. İkinci Bulgaristan ticari vize başvurunuzda  davetiyenin süresine göre 1 Yıllık 90 gün kalış hakkı tanıyan Bulgaristan vizesine sahip olabilirsiniz. Fakat burada konsolosluğun kararı büyük rol oynamaktadır. Garanti böyle bir izin alacağınız anlamına gelmemektedir. Başvuru yapan  şirket sahibi, ortağı yada çalışanı olabilir. kişinin durumuna göre istenilen evraklar da farklı olacaktır. Örneğin şirket sahibi vergi levhası şirketin banka hesap bilgileri istenirken Şirket çalışanı, maaş bordrosu şirketin iş seyahati için görevlendirildiğini belirten dilekçe gibi evraklar talep edilir. bu konulara daha detaylı olarak ele alacağız.

İş yeri sahibi (şirke sahibi, ortağı) 

İlk olarak şirketin sahibi olduğunuzu, faal olarak çalıştığınızı resmi olarak şirketin varlığını evrak ile kanıtlamanız gerekir. Faaliyet belgesi imza sirküleri, vergi levhası, ticari sicil gazetesi gibi evraklar sunmalısınız size gönderilen ticari davetiyeyi eklemeyi unutmayın. Ortaklar dan istenen belge şirket ortağı olduğunu belge ile kanıtlaması gerekir. Detaylar yakında burada olacak.


Şirket çalışanları

Bir iş yerinde çalışıyorsunuz, şirketiniz sizi ticari bir anlaşma veya görüşme için Bulgaristan'a bir iş seyahati yapmanızı istiyor. sizden istenen belgeler arasında Şirketin sizi görevlendirdiğini gösteren antetli kağıdına seyahat amacınızı dilekçe ile belirtmelisiniz. davet eden Bulgaristan da bulunan şirket tarafından adınıza düzenlenmiş ticari davetiye masrafları karşılayan şirketinizin banka hesap dökümü sunacağınız belgeler arasında dır. Detaylar yakında buradan ulaşabilirsiniz. Yakında.


Söz sizde: Bu yazının gelişmesine katkıda bulunmak isterseniz yorum bölümünden deneyimlerinizi, önerilerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu yazı 08.09.2015 Tarihinde yazılmıştır.

Fotoğraf: Fonda Carranza

DMCA.com Protection Status
Bulgaristan ticari vize hakkında bilgiler. Reviewed by Vize Hocam on Salı, Eylül 08, 2015 Rating: 5 Bu yazımda sizlere  Bulgaristan ticari vize hakkında genel bilgiler paylaşacağım. Ticari, iş amaçlı seyahatlerinizde başvuru yapabilmeniz i...

Hiç yorum yok:

Teşekkürler.

-