728x90

Güncel

-

7 Eylül 2015

Bulgaristan turist vizesi hakkında bilgiler


Sizlere Bulgaristan'a turizm amaçlı seyahat yapacaklar için gerekli bilgiler vereceğim. Başvurunuzu bizzat siz, akrabanız, yada seyahat acentesi (yetkili takipçi) ile yapabilirsiniz  Kısaca işin mantığını anlatmak gerekirse, Turistik vizeler de gideceğiniz ülkede konaklama yapılacak yer, masrafları karşılayacak kadar banka da bakiyenin bulunduğunu göstermeniz gerekir. Bazı dönemlerde (Kayak vb.) turist vizeleri süreleri biraz daha uzun süreli ve 2 girişli olabilmektedir. Otel rezervasyonu yaparken ödenmemiş olması (bireysel başvurularda) yüksek fiyatlı olmamasına dikkat etmelisiniz geliriniz den fazla otel konaklama evrakı ile başvuru yapmamaya özen gösterin.


Örnek: Bulgaristan'a 10.10.2015 ile 20.10.2015 tarihleri arasında Varna'ya turistik bir seyahat planladınız, yapacağınız gezinizde siz bu tarihleri kapsayacak şekilde otel rezervasyonu, masrafları karşılayacak kadar (3000 ₺) ortalama bakiye bulunan bana hesap dökümü tarihleri göz önüne alarak seyahat sağlık sigortası sunmanız gerekir. tüm başvurular için istenen standart evraklar her başvuru sahibi sunması gerekir


Bulgaristan Turist vizesine kimler başvuru yapabilir.
İş yeri sahipleri (şirket sahipleri, ortakları):Bir iş yeriniz var ve Bulgaristan'a turistik seyahat planı yaptınız. Şirket ortağı da olabilirsiniz ticari başvurular dışında siz yeterli bakiye bulunan güncel kendi banka hesap özeti ile başvuru yapabilirsiniz.Detaylı bilgiye İş yeri sahipleri için gerekli belgeler yazımı inceleyebilirsiniz.

Çalışanlar: Bordrolu olarak bir iş yerinde çalışıyor iseniz sizde gelir evrakı olarak son 1 ayın maaş bordrosu yada banka hesap, dökümü ile başvuru yapabilirsiniz. Detaylı bilgiye Çalışanlar için gerekli belgeler yazımı inceleyebilirsiniz.

Emekliler: Sgk dan emekli iseniz sunacağınız, emekli olduğunuzu gösteren belge maaş aldığınızı gösteren evrak ile başvurunuzu yapabilirsiniz.  Detaylı bilgiye Emekliler için istenen evraklar yazımdan ulaşabilirsiniz.

Ev Hanımları: Bir iş yerinde çalışmayan ev hanımları eşlerinin veya kendi banka hesaplarında bakiye göstererek ayrıca kira vb. gelirleri var ise evrak ile kanıtlayarak, başvuru yapabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için Ev hanımları için gerekli belgeler yazımı inceleyebilirsiniz.

Devlet memurları: Kamu çalışanları yeşil pasaport sahibi ise vize den muaf olarak seyahatlerini yeşil pasaport  ile gerçekleştirebilirler. Böyle bir durum söz konusu değil ise normal (Bordo pasaport) ile başvuru yapmaları gerekir. Maaş bordrosu ile standark olarak istenen belgeler ile başvuru yapabilirsiniz. Daha detaylı bilgiye Devlet memurları (Kamu çalışanları) için gerekli belgeler yazımı inceleyebilirsiniz.

Öğrenciler , Çocuklar:  18 yaşından küçük anne, babası ile birlikte yapacağı gezide öğrenci olduklarını kanıtlayan belge ebeveyn olarak  anne yada babanın banka hesap,maaş bordrosu evrakı, sunabilirler Eğer Sadece anne, baba, veya aile bireyi ile gezi yapacak ise Anne, Baba Noterden   muvafakatname  sunması gerekir birlikte yapılan geziler de muvafakatname gerekmez. dikkate alarak başvuru yapabilirsiniz. detaylı bilgi için Öğrenciler ve çocuklar için istenen evraklar yazımı inceleyebilirsiniz.

Geliri olmayanlar: Eğer hiç bir geliriniz yok ise ülkenizde masraflarınızı kim tarafından karşılanıyor ise ona ait gelir ve  banka hesap dökümü , masrafları karşıladığını belirten dilekçe ile başvuru yapabilirsiniz. Detaylı bilgiye  Geliri olmayanlar için gerekli belgeler yazımdan ulaşabilirsiniz.


Söz sizde: Bu yazının gelişmesine katkıda bulunmak için yorum bölümünü kullanabilirsiniz.

Bu yazı 07.09.2015 tarihinde yazılmıştır.

Fotoğraf: Caitlin McLaughlin

DMCA.com Protection Status
Bulgaristan turist vizesi hakkında bilgiler Reviewed by Vize Hocam on Pazartesi, Eylül 07, 2015 Rating: 5 Sizlere Bulgaristan'a turizm amaçlı seyahat yapacaklar için gerekli bilgiler vereceğim. Başvurunuzu bizzat siz, akrabanız, yada seyahat...

Hiç yorum yok:

Teşekkürler.

-