728x90

Güncel

-

13 Eylül 2015

Eşi yada ailesi Bulgaristan vatandaşı olan nasıl vize başvurusu yapabilir.

Es durumundan Bulgaristan vizesi

Bu yazımda sizlere Eşi yada ailesinde Bulgaristan vatandaşı olan kişiler, nasıl vize başvurusu yapabileceklerine dair işlerini  kolaylaştıracak bilgiler vereceğim. Şu önemli ayrıntıya mutlaka dikkat etmelisiniz. Eşiniz Bulgaristan vatandaşlık kimliği (licna kart), Bulgar pasapotu evli olduğunuzu gösteren evlilik onay belgeniz (grajdanski brak) olması gerekiyor. böylelikle kolaylıklar 1 yıl çok girişli 90 gün kalış hakkı tanıyan ayrıca ücretsiz vize alabilirsiniz. fakat diğer önemli nokta grajdanski brak belgeniz de Türk ve Bulgar isimleri geçmiş olmalı yoksa isim denklik yada Tam vukuatlı, nüfus kayıt örneğinizde Eşinizin Bulgaristan vatandaşı olduğu, evli olduğunuzu ispatlayabilirsiniz. yazının devamında daha kapsamlı bir şekilde ele alacağım bunun yanı sıra Anne yahut babası Bulgar vatandaşı ise çocukları 21 yaşını doldurmamış ise ücretsiz vize alabilmektedir. 21 yaşını dolduranlar Bulgaristan konsolsoluğu vize harcı ödemeleri gerekir. Standart olarak istenen belgeleri hazırlayıp, müracaatınızı gerçekleştirebilirsiniz. Bu konularda süreli güncel değişiklikler olabilmektedir.
Eşleri Bulgar vatandaşı olanlar için istenenler

 1. Vize başvuru formu
 2. Seyahat sağlık sigortası Seyahat edeceğiniz süreyi kapsayan
 3. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 4. Dönüş tarihinden itibaren 3 ay 10 gün geçerli Pasaport
 5. Pasaport fotokopisi
 6. Eşinin Bulgaristan pasaportu fotokopisi
 7. Licna kart fotokopisi
 8. grajdanski brak fotokopisi
 9. grajdanski brak belgesinde Türk isimleri bulunuyor ise isim denklik gerekmemektedir fakat geçmiyor ise isim denklik yada tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ile kanıtlamalıdırlar.
 10. Yeterli bakiye bulunan Banka hesap dökümü yada son 1 aya ait maaş bordrosu
 11. Emekliler için ise sgk dan emekli olduklarını ve maaş aldıklarını gösteren evrak.
 12. Evlilik onay belgesi olmayanlar, Eşlerinin Bulgaristan pasaportu, Licna kart fotokopisi davetiye yerine geçmektedir. Konsolosluk harcı ödemeleri gerekir.

Anne yada baba Bulgaristan vatandaşı olanlar

 1. Vize başvuru formu
 2. Seyahat sağlık sigortası Seyahat edeceğiniz süreyi kapsayan
 3. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği hem kendisi hemde vatandaş olan aile bireyinin
 4. Dönüş tarihinden itibaren 3 ay 10 gün geçerli Pasaport
 5. Pasaport fotokopisi
 6. Aile bireyinin Bulgaristan pasaportu fotokopisi
 7. Licna kart fotokopisi
 8. Yeterli bakiye bulunan Banka hesap dökümü yada son 1 aya ait maaş bordrosu masraflarını karşılayan aile bireyine ait. 21 yaşın üzerinde olanlar için kendisine ait olanlar
 9. 21 yaş üzerindekiler Anne yada babanın Bulgaristan pasaportu, Licna kart fotokopisi davetiye yerine geçmektedir. Konsolosluk harcı ödemeleri gerekir.

Söz sizde: Bilgilerin geliştirilmesinde atkıda bulunmak, düşünce, görüşlerinizi, teşekkürlerinizi yorum bölümünden gönderebilirsiniz.


Bu makale 13.09.2015 Tarihinde yazılmıştır. 

Fotoğraf: Cristofer Castillo

DMCA.com Protection Status
Eşi yada ailesi Bulgaristan vatandaşı olan nasıl vize başvurusu yapabilir. Reviewed by Vize Hocam on Pazar, Eylül 13, 2015 Rating: 5 Bu yazımda sizlere Eşi yada ailesinde Bulgaristan vatandaşı olan kişiler, nasıl vize başvurusu yapabileceklerine dair işlerini  kolaylaştı...

3 yorum:

Teşekkürler.

-