728x90

Güncel

-

9 Eylül 2015

Yunanistan schengen vizesi seyahat sağlık sigortası hakkında

schengen vizesi sağlık sigortası


Bu gün sizlere Yunanistan vize başvurusu sırasında istenen seyahat sigortası hakkında bilgiler vereceğim. Standart olarak istenen sigorta sadece Yunanistan vatandaşı ile evli olan Türk vatandaşlarından istenmez. Eğer sizin böyle bir durumunuz, söz konusu değil ise yapacağınız seyahat süresini kapsayan, sigortanız olmak zorundadır. Kapsam bakımından çok faydalı olduğundan dolayı 30000€ veya 50000 USD teminatlı olması gerekir. Örnek olarak 20.10.2015 tarihinden   04.11.2015 tarihleri arasında bir Yunanistan turu yapacaksınız. işte dikkat edilecek en önemli konu bu tarihler de geçerli bir seyahat sağlık sigortası yaptırmanız gereklidir. Ülkeye giriş tarihinden itibaren başlaması son derece önemidir, belgelerinizde tarih çelişkisi olmamalıdır.
Yunanistan  schengen vizesi seyahat sigortası fiyatları

Başvuru sahibinin yaş durumuna göre fiyatlar artış gösterir. 65- 80 yaş aralığında pirim ücretleri artar (sürprim fiyatlar, devreye girer)  65 yaş altında fiyatlar makul seviyelerdedir. Sigorta şirketleri arasında fiyat değişikliliği bulunmaktadır. dikkat etmeniz gereken Schengen bölgesi için geçerli olmasıdır. (Yunanistan ve diğer shengen bölgesi)


Teminatları ve genel şartları

Acil durumlarda kaza,hastalık durumunda Ayakta veya yatarak tedavi ücretini
Acil sağlık problemi nedeniyle hastanın nakli maliyetini
Yaşam kaybı (Ölüm) durumunda cenazenin ülkeye taşınması (istenmeyen bir durum, Allah göstermesin)


Önemli hatırlatmalar
Sigortanızın tarihlerine mutlaka dikkat edin, Fiyat farklılıkları olduğu için araştırma yapın, 1 yıl vize talebiniz olsa dahi ilk gidişinizi kapsaması yeterli olacaktır. (1 yıl vize talep ediyorum 1 yıllık sigorta yaptırmak zorundayım gibi bir durum söz konusu değildir.)


Söz sizde: Yorum bölümünden yazının gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.Bu yazı 09.09.2015 tarihinde yayınlanmıştır.

Fotoğraf: betty sanchez

DMCA.com Protection Status
Yunanistan schengen vizesi seyahat sağlık sigortası hakkında Reviewed by Vize Hocam on Çarşamba, Eylül 09, 2015 Rating: 5 Bu gün sizlere Yunanistan vize başvurusu sırasında istenen seyahat sigortası hakkında bilgiler vereceğim. Standart olarak istenen sigorta ...

Bu yazı faydalı mı?

Hiç yorum yok:

Teşekkürler.

-