728x90

Güncel

-

18 Ekim 2015

Vize için tam vukuatlı nüfus kayıt örneği nedir? nereden alınır?

tam vukuatli nufus kayıt ornegi
Honaz kaymakamlığı


Bu yazımda sizlere vize başvurusu sırasında istenen tam vukuatlı nüfus kayıt örneği hakkında bilgiler vereceğim. İlk olarak şu ayrıntıya mutlaka dikkat etmeniz gerekli Her hangi bir şehirde olsanız da Kaymakamlıklardan nüfus kayıt örneği alabilirsiniz. Örnek: Bursa'dan vize başvurusunda bulunacaksınız fakat siz Yalova'da ikamet ediyorsunuz ve doğal olarak Yalova da bulunan kaymakamlığa bağlısınız. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneğini Bursa'da bulunan kaymakamlıklardan alabilirsiniz. Bu sebeple tekrar Yalova'ya gitmeniz gerekmez. Peki neden tam vukuatlı istenir bu belge Vize başvurusu yapacağınız ülke sizin Türk vatandaşı olduğunuzu ve kanunen var olduğunuzu ispatlayan resmi bir belgedir.  Yunanistan, Bulgaristan, Avusturya vb. ülkelerin vize başvurusu sırasında talep edilen temel evraklardan dır. Son yapılan değişiklikten sonra Yunanistan vize başvuru yapacak kişilerin Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği aldıklarında İkamet bilgilerinin Konsolosluğun görev bölgesi içerisinde yer aldığınızı kanıtlamanız gerekli.

Örnek: İstanbul'da ikamet edenler Yunanistan için başvuru yapacak kişiler Kosmos başvuru merkezinden müracaat etmelidirler. İkamet bilgilerinin Bursa olması durumunda İstanbul'da bulunan Kosmos vize başvuru merkezinden yapacakları başvurular kabul edilmemektedir. bu nedenle Bursa'da Bulunan Vfs Global vize başvuru merkezinden müracaat etmeleri gerekir.

Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği nedir?

Sizin Anne, baba, kardeş, eş ve çocuklarınızın Doğum yerini Doğum tarihini liste halinde açık ve anlaşılır bir biçimde eksiksiz olarak gösteren resmi belgedir. Adres bilgileriniz evlendiğiniz tarih sonucunda soy adı değişikliliği yaşayan eşinizin kızlık soyadı, yabancı uyruklu olanların diğer vatandaşlığı ile ilgili bilgiler bulunur. Yunanistan vizesi, Bulgaristan vizesi Avusturya vizesi vb. başvurularda, sunmanız gerekir. Bu sebeple başvurunuzu yapmadan önce hazırlayıp dosyanıza eklemeniz gerekir.


Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği nereden alınır?

Bağlı bulunduğunuz kaymakamlıktan yada ülkemizin her hangi bir ilinde bulunan kaymakamlıklardan kolaylıkla alabilirsiniz. Vize başvurusu için Apostil işlemi gerekmemektedir. Kaşeli ve imzalı olmasına dikkat etmelisiniz. Apostil farklı ülkelerde vatandaşlık işlemlerini takibi sırasında istenmektedir.


Sorular ve cevaplar

S: Geçerlilik süresi ne kadar olalıdır?
C: Son 6 ay içinde alınış olması (güncel) vize başvurusu için önemlidir.
S: Tüm aile ile yapılan vize başvuruların da ayrı ayrı almak mı gerekli?
C: Bulgaristan vizesi aile ile yapılan müracaatlar da 1. derece akrabalardan birine ait evrak diğer 1. derece akrabaları için kullanabilir.Bu yazı 18.10.2015 tarihinde yazılmıştır.
Güncelleme tarihi 05.08.2017

Fotoğraf: Haberiz

DMCA.com Protection Status
Vize için tam vukuatlı nüfus kayıt örneği nedir? nereden alınır? Reviewed by Vize Hocam on Pazar, Ekim 18, 2015 Rating: 5 Honaz kaymakamlığı Bu yazımda sizlere vize başvurusu sırasında istenen tam vukuatlı nüfus kayıt örneği hakkında bilgiler vereceğim. İlk...

2 yorum:

  1. 1. dereceden akrabamız olmaması durumunda eniştemiz örneğin gene de gereklimidir

    YanıtlaSil
  2. Kişi vize başvurusu yapacak ise Kaymakamlıktan Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği alması gereklidir. Enişteniz vize başvurusu yapacak ise o da kendisi için Tam vukuatlı nüfus kayır örneği almalı yani Bu evrakta sadece 1. derece akrabalarınızın ve belge sahibinin nüfus bilgileri yer almaktadır.

    YanıtlaSil

Teşekkürler.

-