728x90

Güncel

-

24 Ekim 2015

Vize başvurusunda sorulan sorular.

vize mülakatı
Bu günkü  yazımda sizlere vize başvurusunda sorulan sorular hakkında bilgiler vereceğim. Her ülke egemenlik hakkından gelen yetkisi ile ülkesine ziyaret etmek isteyen kişinin, neden ülkesine gelmek istediğini öğrenmesi en tabi hakkıdır. Vatandaşlarının huzurunu güvenliği ön planda tutmak ister. Sizler vize başvurusu yaptığınızda sunduğunuz belgeler detaylı olarak incelenir. Bunların yanı sıra sizlere sorular yöneltilir. Sorulara gayet sakin ve doğru cevaplar verin, sunduğunuz evraklar da ve başvuru formunda doldurulan bilgilere ters çelişkili cevaplar vermeyin aksi durumda, başvurunuz ret ile sonuçlanabilir. bu aslında şuna benzer (Karakolda doğru söyler mahkeme de şaşar) böyle bir duruma düşmemek için gayet sakin ve net cevaplar verin. Yunanistan vize başvurusunu tamamladıktan sonra Yunanistan konsolosluğu Size telefon ile arayarak bazı sorular yöneltir. Yunanistan'a gidiş sebebinizi, seyahat tarihinizi, ne zaman ülkenize geri döneceğinizi vb sorular yöneltir. Sizi mülakat için konsolosluğa davet edebilir. ve yüz yüze görüşerek sizin seyahat amacınız hakkında daha farklı sorular yöneltebilir. Avusturya vizesi içinde aynı durumlar söz konusudur. sizin seyahat amacınızı öğrenmek Avusturya konsolosluğu mülakat için sizi davet edebilir veya vize başvurusunda sunduğunuz belgelere ek evrak talebinde bulunur. Seyahat amacınızı dilekçe ile net olarak ifade etmenizi talep edebilir. size verilen süre içinde mutlaka sizden istenenleri yapın.
Sorulan soru örnekleri

Ne iş yapıyorsun ?
Seyahati amacın ne?
Annen, baban ne işle uğraşıyor?
Daha önce yurt dışına çıktın mı? evet ise hangi ülkeye gittin ?
Öğrenci ise; hangi bölümde okuyorsun, mezun olduğun da hangi iş ile uğraşmayı düşünüyorsun?
Ülkeme geldiğinde bir işte çalışacak mısın?
Yurt dışında bir akraban var mı? Var ise Hangi ülkede, ne iş yapıyor, yanlarına gidecek misin?
Kaç kardeşin var mı ? Ne işle uğraşıyor? 
Kısaca kendini tarif eder misin?
Ülkemde nereleri görmek istiyorsun?
Daha önce vize başvuru yaptığınızda hiç ret aldınız mı?

Bu sorular daha fazla yada daha az olabilir. 2 soru sormakla da yetinebilirler. 

Tavsiyeler

Başvuru saatinden yarım saat önce orada olun 
Sık giyinin (sonuç da vize başvurusu yapacaksınız)
Stres yapmayın 
Sakin olun gereksiz sorular sormayın
Agresif tutum sergilemeyin.
Eksik evrak ile başvuru yapmayın.
Sahte evrak sunmayı aklınızdan bile geçirmeyin (vizenizi alamazsınız)
Bu yazı 24.10.2015 tarihinde yazılmıştır.

Fotoğraf: GCFLearnFree

DMCA.com Protection Status
Vize başvurusunda sorulan sorular. Reviewed by Vize Hocam on Cumartesi, Ekim 24, 2015 Rating: 5 Bu günkü  yazımda sizlere vize başvurusunda sorulan sorular hakkında bilgiler vereceğim. Her ülke egemenlik hakkından gelen yetkisi ile ülke...

9 yorum:

 1. Çok faydalı bir makale olmuş. Teşekkürler vize hocam

  YanıtlaSil
 2. Kolay gelsin yazınızı okudum lâkin ben fransa vizesi almak istiyorum hangi dilde oluyor yardım eder misiniz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Mikail bey Vize başvurusu sırasında sorular Türkçe sorulur. Fransa vizesi için profesyonel destek alabilirsiniz. Telefon ile 0224 453 0121 arayabilirsiniz.

   Teşekkürler.

   Sil
 3. hocam almanya vizesi almak istiyorum..3aylığına.bankada kaç param olması yetiyor ve başvurudan 1 ay önce para yatırsam olurmu..şimdiden teşekkür ederim....

  YanıtlaSil
 4. hocam ailemle beraber almanya vizesi almak istiyorum tris olarak 3aylık...bankaya vize başvurusundan 1 ay önce para yatırsam olurmu..ve kaç para yatırmam gerekir..şimdiden teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yüklü miktarda bir defada para yatırmak yerine belirli tarihler arasında birikim yaptığınız gibi banka hesabında para yatırın.

   Sil
 5. Hocam benim nişanlım fransada türkiyede evlenip fransaya yerleşicem. Duyduguma göre konsolosluk frasızca sınav yapacakmış ne kadar biliyorum diye böyle bir şey var mı ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Fransa Konsolosluğunda daha sağlıklı bilgi alabilirsiniz. Sadece vize işlemleri hakkında bilgi verebilirim. Aile birleşimi için başvurmanız gerekiyor bildiğim kadarıyla.

   Sil

Teşekkürler.

-