728x90

Güncel

-

10 Kasım 2015

Almanya schengen vizesi hakkında


Bu gün siz değerli takipçilerim için Almanya vizesi yazı dizime başlangıç olarak hazırladığım ilk makale ile karşınızdayım. Sizlere daha kaliteli içerik üretmek için çalışmalarımı daha da geniş kitlelere ulaştırmak, yaşanabilecek sıkıntıları en düşük, seviyelere indirmeyi planlıyorum. Konumuza başlamadan önce Destek ol sayfasından motivasyon yükseltecek katkılarınızı bekliyorum. Şimdi konumuza, başlıyoruz. Almanya schengen vizesi anlaşmalarına dahil Avrupa birliği ülkesidir. serbest dolaşım kuralları uygulanmaktadır. Sizler yapacağınız vize müracaatlarını Türkiye'de bulunan Başvuru merkezleri, seyahat acenteleri, Almanya konsolosluğunun ilgili birimlerine yapabilirsiniz. Almanya vize başvuruları Türkiye'de Görev bölgelerine ayrılmıştır. İkamet edielen il hangi konsolosluğun görev bölgesinde bulunuyor ise müracaat işlemlerinizi oradan takip etmeniz gerekir.
  • Almaya Büyük elçiliği Ankara
  • İstanbul Başkonsolosluğu
  • İzmir Başkonsolosluğu
  • Antalya Konslosluğu
Bunların yanı sıra Almanya konsolosluğu vize başvurunuzu yaparken kolaylık sağlamanız açısından vize başvuru merkezlerini yetkilendirmiştir fakat son kararı konsolosluklar vermektedir. Yani vize başvurunuzun değerlendirmesini kedisi yapar, Almanya'ya yapacağınız seyahatin amacınızı belirlemeniz çok önemlidir. Örnek: Turistik seyahat planı yapılmış ise sizden ticari davetiye talep edilmez. Eğer Seyahat amacınız Ticari olsa idi sizden Almanya'da bulunan şirketten adınıza ticari davetiye yapılmış olması gerekecekti. Kısaca vize türleri şunlardır. Turistik, ticari, aile akraba ziyareti, kongre, kültürel etkinlik, fuar, sportif, eğitim ve erasmus vizesi gibi sınıflara ayırabiliriz. Almanya schengen vizesi aşağıda maddeler halinde açıklayacağım.
Almanya Turistik vize

Yapacağınız seyahat turizm amaçlı ise sizden yapacağınız seyahat planı hakkında, Otel, ulaşım, sigorta, gelir evrakları, kimlik bilgileri gösteren izin ve çalışma durumunuza dair eksiksiz belgeler sunmanız gerekecektir. Yapacağınız seyahatin süresi kalacağınız günler eksiksiz ve çelişki olmadan hazırlanması son derece önemlidir. Detaylı bilgiye Turist vizesi hakkında yazımdan ulaşabilirsiniz.

Almaya Ticari vize

İş veya ticari anlaşma ve benzeri seyahatler de sizi davet eden şirketten adınıza ticari davetiye göndermesi çok önemlidir. Şirket sahibi yada çalışanı olmanız, farketmez isim ve soy adınız seyahat tarihiniz davetiyenizde açıklanmalıdır. Daha detaylı bilgiye Ticari vize ve süresi hakkında yazımdan ulaşabilirsiniz

Almanya aile arkadaş ziyareti vizesi 

Almanya'da bulunan yakınlarınız yada arkadaşlarınızı ziyaret etmek istiyorsanız Yurt dışında çıkabilmek için sizlere  davetiye göndermeleri gerekir. Burada dikkat edilecek konu ziyaret tarihiniz, konaklamanızı sağlayacaklarını davetiyede belirtilmiş olmasıdır. Detaylı bilgiye Almanya konsolosluğu arkadaş, akraba ziyareti vizesi hakkında yazımdan ulaşabilirsiniz.

Almanya Kongre, fuar, Kültürel sportif vize

Eğer Almanya'da kongre fuar kültürel etkinlik sportif olmak üzere guruplara ayırabiliriz fakat burada dikkat edeceğiniz en önemli husus, gidilecek organizasyonun sizlerin katılımcı olduğunuz gösteren belgenin sunulması Bu etkinliğin amacını başlangıç bitiş tarihini Alman konsolosluğu bilmek isteyecektir. eksiksiz ve güncel belgeler hazırlanması son derece önemlidir. Detaylı bilgiye Almanya vizesi fuar, kongre, kültürel ve sportif amaçlı seyahat hakkında yazımı inceleyebilirsiniz.

Almanya Eğitim vizesi

Yapacağınız ziyaret 90 günden kısa sürecek ise katılacağınız eğitim kurs dil eğitimi vb. konularda sizin bu eğitime katılacağınızı belgele ile kanıtlanması gereklidir. vize işlemleriniz sırasında istenen belgelerin eksiksiz olarak sunulması çok önemlidir.

Almanya Erasmus vizesi 

Öğrenci değişim programlarından sizin eğitime katılımcı olduğunuzu onaylayan üniversite sizi kabul eden Almanya'da bulunan üniversite size gerekli belgelerin eksiksiz hazırlanmalıdır. Konaklama, Burs aile bireylerinin masraflarınızı karşılayacağınız gösteren belgeleri dikkatli ve yeterli olarak sunmanız çok önemlidir. 


Yukarıda kısa başlıklar halinde sunulan bilgiler yakın bir zamanda detaylı olarak incelenecek sizlere daha ayrıntılı bir şekilde anlatılacaktır. Bir sonraki makalede görüşmek üzere.
23. Eylül 2014 tarihinden itibaren başlayan schengen vizesi müracaatınız sırasında parmak izi ve biyometrik fotoğraf uygulaması başlamıştır.Bu yazı 10.11.2015 tarihinde yazılmıştır.

Fotoğraf: Trish Dunn

DMCA.com Protection Status
Almanya schengen vizesi hakkında Reviewed by Vize Hocam on Salı, Kasım 10, 2015 Rating: 5 Bu gün siz değerli takipçilerim için Almanya vizesi yazı dizime başlangıç olarak hazırladığım ilk makale ile karşınızdayım. Sizlere daha ka...

Hiç yorum yok:

Teşekkürler.

-