728x90

Güncel

-

18 Kasım 2015

Almanya ticari vize ve süresi hakkında.


Bu gün sizlere Almanya ticari vize nedir? Nasıl, nereden alınır? ve benzeri sorularınıza cevaplar vermeye çalışacağım. Seyahat amacınız ticari anlaşma, iş planı yada her hangi iş ile ilgili olduğu taktirde, isminize gönderilecek ticari davetiye ile ticari vize başvurusu yapabilirsiniz. Şirket sahibi yada ortağı olun bu durum değişmez. Şirket çalışanlarının da katılacakları iş seyahatlerinde ticari davetiye istenmektedir. Dikkat edilecek konuların başında Ticari davetiyede adınız soy adınız açık bir şekilde belirtilmiş olmasıdır. İşin mantığına bakmak gerekirse, ticari başvuru yapacak kişi şirket sahibimi, çalışanımı net olarak belirtilmeli firmanın var olduğunu kanıtlamak amacı ticaret odası sicil kaydı, faaliyet belgesi imza sirküsü, ticari sicil gazetesi ve vergi levhası sunarak evrak ile kanıtlamalıdır. Ortaklar şirketle olan bağını gene ispatlaması önemlidir. Çalışanlar ise bu evraklara ek olarak sgk 4a hizmet dökümünü en güncel haliyle ayrıca maaş bordrolarını eklemeleri önemlidir. Davet eden şirket masraflarınızı karşılayacak ise göndereceği davetiye de belirtmesi gereklidir.Almanya ticari vize nedir?

Almanya'ya ticari yada fuar kurmak amacı olan firma sahipleri, ortakları, çalışanları için uygulanan vize türüdür. İstenilen evrakları eksiksiz olarak sunduğunuz taktirde seyahat amacınızı net olarak kanıtlamanız son derece önemlidir. Müracaatınız sırasında parmak izi ve biyometrik bilgilerinizi oluşturulan özel alanlarda alınmaktadır. vizenizi aldığınız da 5 yıl boyunca geçerli olarak kalacak bu süre içinde bir sonraki başvurular da bizzat gitmeniz gerekmeyecektir. Müracaatınız sonucunda Almanya vizesi alabilirsiniz. Tüm schengen alanında geçerli olmakta fakat dikkat edilecek en önemli nokta schengen vizesi hangi ülkeden alınmış ise ilk girişinizi mutlaka o ülkeden yapmanızdır.

Almanya ticari vize nasıl ve nereden alınır?

Ticari faaliyet için gideceğiniz Almanya seyahati için Ülkemiz de bulunan Konsoloslukların vize bölümlerinin yetkilendirdiği aracı olarak hizmet veren başvuru merkezlerinden talep edilen belgeleri eksiksiz olarak hazırlayıp ticari vize başvurunuzu yapabilir. Konsolosluğun değerlendirmesi neticesin de ticari vizenizi alabilirsiniz. Süre olarak kararı konsolosluk söylemektedir. Davetiye talep ederken daha uzun süreli olması sürenin uzamasın da yardımcı olabilir.


Almanya ticari vize ile ilgili sıkça sorulan sorular ve cevapları:

S: Almanya vize başvurum kaç gün içinde sonuçlanır?
C: Müracaat ettiğiniz günü saymadan 15 gün içinde sonuçlanır. Bazı durumlarda 30 güne kadar uzayabilmektedir.
S: Almanya ticari vize süresi nasıl talep etmek gerekir?
C: Eğer daha uzun süreli alırsanız gelecekte yapacağınız ziyaretlerinizi kapsayacak şekilde olması her zaman yararınıza olur. Davetiye gönderecek şirketten uzun süreli olarak talep edeceğiniz davetiye (iş ilişkilerinize bağlı) daha uzun süreli vize almanızı sağlayabilir.


Bu yazı 18.11.2015 tarihinde yazılmıştır.

DMCA.com Protection Status
Almanya ticari vize ve süresi hakkında. Reviewed by Vize Hocam on Çarşamba, Kasım 18, 2015 Rating: 5 Bu gün sizlere Almanya ticari vize nedir? Nasıl, nereden alınır? ve benzeri sorularınıza cevaplar vermeye çalışacağım. Seyahat amacınız tic...

2 yorum:

  1. Mehmet Altın21 Aralık, 2016

    Hocam süpersiniz bu bilgiler çok işime yaradı. Başarılar diliyorum.

    YanıtlaSil
  2. Mehmet bey sizlere faydalı olabildiysek ne mutlu bize. Yorumunuz için teşekkürler.

    YanıtlaSil

Teşekkürler.

-