728x90

Güncel

-

14 Kasım 2015

Almanya Turist vizesi hakkında


Almanya'ya yapacağınız turistik seyahatlerde gerekli evrakları hazırlayarak başvurulabilen vize türüdür. Yapacağınız gezinin planlarını ayrıntılı olarak hazırlamalı belgeler ile kanıtlamalısınız. Dikkat edilecek hususlardan ilki Almanya turist vizesi için istenen evrakları Almanya konsolosluğunun istediği şekilde eksiksiz hazırlamaktır. Turist vizesi için davetiye gerekmemektedir. Sizden istenen evrakların başında Yapacağınız gezi boyunca nerede ikamet edeceğiniz, hangi ulaşım aracı ile gidiş dönüş yapacağınız kaç gün Almanya'da kalacağınızı tarihlerinde herhangi bir çelişki oluşturmadan, açık ve net ifade etmelisiniz. Örnek: 20.11.2015 tarihinde yapacağınız seyahat için Gidiş tarihinizi bu tarihten başlayan uçak rezervasyonu, eğer ülkeye ulaşacağınız tarih 20.11.2015 ise aynı tarihten başlayan otel rezervasyonunuz olması gerekir. burada eğer tarihler de çelişkili bir durum olsaydı seyahat planınızın inandırıcı olmadığını konsolosluk kolaylıkla tespit edecek, başvurunuzu olumsuz olarak değerlendirebilecekti. Bunun gibi küçük ama önemli ayrıntıları mutlaka dikkat etmeniz son derece önemlidir. Buna benzer daha bir çok ayrıntıya dikkat etmelisiniz.
Almanya Turist vizesi nasıl alınır

Seyahat planınızı dikkatli ve gerçeğe uygun şekilde Almanya'da kalacağınız otel,ulaşım bilgileri, seyahat sağlık sigortanız, yapacağınız masrafları karşılayabilecek ekonomik belgeler, çalışma durumunuz gösteren evraklar, gidiş ve dönüş süresi içinde iş yerinizden izinli olduğunuzu ve diğer evrakları eksiksiz olarak hazırlayıp başvuru sürecinizi başlatarak, konsolosluk değerlendirmesi sonucunda turist vizesi alabilirsiniz.

Almanya turist vizesi için gerekli belgeler


Almanya vizesi, başvuru sürecinde her kişi ayrı ayrı sınıflara ayırabiliriz. Çalışanlar,iş yeri sahipleri ortakları, emekli, ev hanımı, öğrenci ve çocuklar, geliri olmayanlar gibi isterseniz bu durumları maddeler halinde açıklamaya çalışayım.


Bordrolu çalışanlar: Çalıştıkları iş yerine ait faaliyet belgesi,imza sirküleri, resmi gazete, maaş bordrosu, banka hesap dökümü, seyahat planını göstermek için otel, uçak, sigorta izinli olduklarını gösteren belgeleri eksiksiz olarak hazırlamaları bunlara ilave standart olarak tüm müracaatlarında istenen evraklar olması gereklidir. Daha detaylı bilgi için Almanya vizesi çalışanlar için gerekli evraklar yazımı inceleyebilirsiniz.

İş yeri sahipleri, Ortakları: Sahibi yada ortağı oldukları iş yerine ait belgeler ortaklar! ortaklık durumlarını belge ile kanıtlamaları gerekir. çalışanlarda olduğu gibi maaş bordrosu hariç diğer evrakları hazırlamaları istenir. Detaylı bilgiye  Almanya vizesi iş yeri sahipleri için gerekli evraklar yazımdan ulaşabilirsiniz.

Ev hanımları: Her hangi bir gelirleri bulunmuyor ise eşlerinin gelir belgeleri ayrıca dilekçe yazmalı (Eşlerinin tüm seyahat masraflarını karşılayacaklarını belirtmelidir.) diğer tüm müracaatlarda istendiği gibi otel, uçak, sigorta gibi belgeleri eksiksiz sunmalıdırlar. fakat yeterli geliri var ise kira vb. gibi bu durumlarını evrak ile ispatlayabilirler. Detaylı bilgi için Almanya vizesi için gerekli evraklar yazıma bakabilirsiniz.

Emekliler: Sgk. yada farklı bir emeklilik sisteminden emekli olanlar, maaş aldıklarını emekli olduklarını belgelemeli seyahat planına dair diğer evrakları hazırlamalıdırlar.

Öğrenciler ve Çocuklar: 18 yaşını doldurmamış, olanlar reşit olmadıkları için yurt dışına çıkmak için ebeveynleri ile seyahat edenler anne babası ile birlikte seyahat edebilir. Bunların yanı sıra anne baba dan ayrı yapılacak yolculuklar da noterden muvafakatname çıkarması gereklidir. sadece anne yada sadece baba ile yapacakları seyahatlerde ise Türkiye'de kalan ebeveyn noter den izin (anne yada baba ile birlikte yurt dışına seyahat edebileceğini gösteren Muvafakatneme çkarmalıdır.) 18 yaşını dolduranlar için ise bu şart aranmamaktadır. Seyahat sırasında masraflarını karşılayacak ebeveyn dair iş ve gelir evrakları sunulmalıdır. Dilekçe hazırlanmalı ve açıkça beyan etmelidir.

Geliri olmayanlar: Her hangi bir iş yada farklı geliri olmayanlar aile fertlerinden birisi tarafından seyahat masraflarını karşılanacağını gösteren dilekçe almalı ve karşılayan tarafa ait iş gelir belgeleri sunmalıdırlar. Potansiyel mülteci olmadıklarını sunacakları evraklar ile ispat etmeleri gerekir.


Yukarıda listelenen kişiler ayrıca daha detaylı şekilde açılanacak linkler ile yönlendirileceksiniz.


 Bu yazı 14.11.2015 tarihinde yazılmıştır.

Fotoğraf: Roselle NerneyDMCA.com Protection Status
Almanya Turist vizesi hakkında Reviewed by Vize Hocam on Cumartesi, Kasım 14, 2015 Rating: 5 Almanya'ya yapacağınız turistik seyahatlerde gerekli evrakları hazırlayarak başvurulabilen vize türüdür. Yapacağınız gezinin planlarını...

Bu yazı faydalı mı?

Hiç yorum yok:

Teşekkürler.

-