728x90

Güncel

-

12 Aralık 2015

İtalya konsolosluğu schengen vizesi için gerekli evraklar


Bu gün sizlere İtalya Konsolosluğu ve schengen vizesi için gerekli evraklar hakkında, detaylı bilgiler vereceğim. Ülkemizde İtalya vize başvurularını değerlendiren kurumlar konsolosluklar dır. Anlaşmalı olarak çalıştıkları vize başvuru merkezleri talep edilen belgeleri başvuru sahiplerinden alıp konsolosluğa ulaştırmak ile yetkilendirilmiştir. İtalya schengen vizesi rejimi içerisinde yer almaktadır. Müracaatınız sırasında seyahat amacınız doğrultusunda gerekli evraklar istenir. Dikkat edilecek konuların başında İtalya konsolosluğunun başvuru sahiplerinden, Seyahat amacını belirten dilekçenin istediği şablon da hazırlanmasıdır. Genel hatlarıyla Çalıştığı iş yerinden kişinin şirkette çalıştığı süre seyahat süresince izin verilmiş olması ve benzeri ayrıntılar mutlaka belirtilmesi önemlidir. İster turistik olsun isterse ticari amaçlı olsun mutlaka bu dilekçe hazırlanmalıdır.
Schengen vize rejimi AB ülkeleri arasında serbest dolaşım için geçerli vizedir. Belirli kuralları vardır. Örnek olarak hedef ülkeniz hangisi ise (Hangi ülkede daha fazla kalınacak ise) o ülkenin schengen vizesine başvurmanız gereklidir. Örnek olarak Seyahat planınız da İtalya'da daha fazla zaman kalacaksınız ama Avusturya daha az konaklama yapacaksınız böyle durumlar da İtalya vizesi için müracaat etmeniz gerekir Ayrıca Avusturya'ya geçiş yapacağınızı gerekli evraklar ile kanıtlamanız gerekir. Başvurunuz sırasında sizden istenen belgeleri hazırlarken bir sorunla karşılaşacağınızı düşünürseniz profesyonel destek almanızı öneririm aksi taktirde yanlış belgeler ile yapılan vize başvurularında sorunlar yaşayabilir ve ret alabilirsiniz.

İtalya vizesi için gerekli evraklar

Seyahat amacınız turistik ise aşağıda listelenen belgeleri eksiksiz olarak hazırlamalısınız

 • Vize başvuru formu
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Seyahat amacınızı belirten dilekçe
 • Başvuru yapacağınız vizenin dönüş tarihinizden 3 ay daha geçerli Pasaport
 • Pasaport fotokopisi
 • 2 Adet 3.5 X 4.5 biyometrik fotoğraf
 • Daha önce alınmış schengen vizelerinin fotokopileri
 • Ulaşım belgeleri (Uçak rezervasyonu)
 • Konaklama belgeleri (Otel rezervasyonu)
 • Çalıştığınız iş yerine ait belgeler
 • Maaş aldığınıza dair belgeler
 • Seyahat masraflarınızı karşılayacak kadar yeterli bakiye bulunan banka hesaplarınızı gösteren evraklar
 • başvurunuz sırasında parmak izi ve biyometrik bilgileriniz alınmaktadır

İtalya konsolosluğu sizden alınan belgeleri detaylı olarak incelemekte ve kararını sunduğunuz evrakların, geçerliliği, güncelliği, daha önce alınan schengen vizesini nasıl kullandığınıza bakarak ve kendi sistemlerindeki değerlendirmelere incelemelerinden sonra kararını verir. Olumlu sonuçlanmış ise pasaportunuza İtalya vizesi basarak müracaat ettiğiniz merkeze gönderir böylelikle siz de schengen vizesi sahibi olursunuz.


Bu yazı 12.12.2015 tarihinde yazılmıştır.

Fotoğraf: Travel + Leisure

DMCA.com Protection Status
İtalya konsolosluğu schengen vizesi için gerekli evraklar Reviewed by Vize Hocam on Cumartesi, Aralık 12, 2015 Rating: 5 Bu gün sizlere İtalya Konsolosluğu ve schengen vizesi için gerekli evraklar hakkında, detaylı bilgiler vereceğim. Ülkemizde İtalya vize ba...

Bu yazı faydalı mı?

Hiç yorum yok:

Teşekkürler.

-