728x90

Güncel

-

29 Şubat 2016

Amerika vizesi hakkında detaylı bilgiler


Bu yazımda sizlere Amerika vize başvurusu yapmayı düşünenler için detaylı bilgiler vereceğim. Yapacağınız müracaatta sizin randevu almanız, mülakat ve gerekli belgeleri eksiksiz olarak hazırlamanız gerekir. Bu işlemler sırasında profesyonel destek almanızı öneriyorum. Bu sayede olası yanlışlıkları, hataları ve eksikleri en aza indireceksiniz. Aslında Amerika vizesi schengen vize başvurusuna nazaran daha kolaydır. İlk defa müracaat işlemelerini kendi başlarına yönetenler biraz zorlanabilir. Profesyonel destek için tıklayınız. Şimdi ilk olarak Amerika konsolosluğunun vize başvuru sürecinde İnternet sitesinden gerekli adımları izleyerek Online başvuru formunuzu doldurmalı Biyometrik fotoğrafınız yüklemeli e-imza işlemlerini yapmanız gerekiyor. Bu işlemlerden sonra Aynı web sitesi üzerinden ödeme işlemlerini gerçekleştiriyorsunuz.İşlemleri tamamladığınız da randevu alıyorsunuz.

Sizlere bahsettiğim web sayfası https://ceac.state.gov/genniv/default.aspx
Belgelerin hazırlanması

Randevu tarihine hazır olarak gitmeniz çok önemli sizden istenen evraklar arasında İş durumunuz gösteren, yeterli bakiye bulunan güncel banka hesap dökümü, var sa üzerinize kayıtlı araba, ev, arsa ve benzeri hazırlayınız bu vize almaya uygun olduğunuzu kanıtlamanız açısından faydalı olacaktır. Şu ayrıntıya çok dikkat etmelisiniz. En önemli nokta konsolosluk görevlisine vereceğiniz güvendir. Sizin ülkenize geri dönmeyeceğinizi düşündükleri için bu ihtimali en tatmin edici olarak, durumunuzu açıklayacak her türlü belgeyi yanınıza alabilirsiniz.
Seyahat planı hazırlamak: Amerika'ya yapacağınız gezinin planını gidiş ve dönüş ulaşım belgelerinizi, konaklama rezervasyonunuzu ve yapacağınız seyahat masraflarını karşılayabilecek yeterli bakiye bulunan banka hesap özetinizi hazırlamanız gerekir. 

Pasaportunuz ve geçmişiniz.

Daha önce bir schengen vizesi almış iseniz bu size artı puan kazandırırken Arap ülkeleri İran, Suriye Irak gibi ülkeler den alınan vizeler sizlere hem vize başvurusu sırasında hemde ABD'ye girişiniz sırasında sıkıntı yaşayabilirsiniz. Pasaport süreniz mümkün olduğu kadar uzun olmasını önemle tavsiye ediyoruz. 

Mülakat, Parmak izi ve vizenizin onaylanması veya reddi

Amerikan vizesi için başvuru süresi içinde sıra geldi mülakata ama önce yanınıza almanız gereken evraklara ek olarak aşağıdaki istenenleri de hazırlamanız gerekli
  • Daha önce aldığınız Amerika vizeleri var ise schengen vize fotokopileri 
  • Son 6 ay içinde çekilmiş fotoğrafınız 5 X 5 ebatlarında arka fon beyaz alın açık kulaklar net olarak gözüken gözlüksüz olmalıdır.
Mülakat sırasında konsolosluk görevlisi sizinle konuşarak sizi tanımaya çalışacak ve daha önce size bahsettiğim belgeleri istemediği sürece vermenize gerek yoktur. fakat görevli şüphelenir ise sizden ek belge talep edecektir. hazırlı olduğunuz sürece hiç bir sıkıntı olmayacaktır. size sorulan sorulara net cevaplar vermeli tereddüt etmeden cevaplamanız gerekir. Görevli size vizenizin verilip verilmediğini mülakatın sonunda, açıklayacak ama pasaportunuzun size geri vermeyecektir. Daha sonra Ptt. ile adresinize ulaştırılır. Bu işlemlerden sonra Amerikan konsolosluğunda Parmak iziniz alınacak ve Ülkeye girişiniz sırasında kontrolden geçirilecek. Şimdi genellikle Amerika vizesi süresinin 10 yıl olduğunu sıkça bahsetmektedir. fakat bu yaygın olarak bilinmesine rağmen 1 yıllık hatta 6 aylık vize çıkabilmektedir. Bu Amerikan konsolosluğunu tasarrufundadır. yani siz bu vizeyi nasıl kullandığınızı bakacak daha sonraki başvurunuz da 10 yıllık vize alabilirsiniz. 

Vize reddi: Maalesef her başvurunun kabul edilmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Belgelerinizi eksiksiz olarak hazırlamalı mülakat sırsında sorulara verdiğiniz cevaplar ve davranışlarınız çok önemlidir. 


Bu yazı 29.02.2016 tarihinde yazılmıştır.

Fotoğraf: BsmibDMCA.com Protection Status
Amerika vizesi hakkında detaylı bilgiler Reviewed by Vize Hocam on Pazartesi, Şubat 29, 2016 Rating: 5 Bu yazımda sizlere Amerika vize başvurusu yapmayı düşünenler için detaylı bilgiler vereceğim. Yapacağınız müracaatta sizin randevu almanız...

Bu yazı faydalı mı?

Hiç yorum yok:

Teşekkürler.

-