728x90

Güncel

-

2 Mart 2016

Fransa ticari vize hakkında detaylı bilgilerFransa ticari vize başvurusu yapacaklar için ayrıntılı bilgiler ve merak edilen konulara dair paylaşımlarda bulunacağım İlk olarak Ticari vize iş seyahatleri fuarlara katılım için kullanılmaktadır. Başvuru sahibi için davet eden şirkettin antetli kağıdına davet yazısı ( faks, İnternet çıktısı yada orijinal olabilir) ve davet eden şirket görevlisinin kimlik kartının fotokopisi istenmektedir. Fuar organizasyonlarına katılacaklar için ise Katılımcı belgesi veya Kayıt evrakları talep edilir. Standanr olarak vize başvuru merkezlerinden kendiniz randevu alıp gerekli belgeleri eksiksiz olarak hazırlayabilir veya Profesyonel vize danışmanlık şirketleri ile başvuru işlemlerinizin takibini yaptırabilirsiniz.  Fransa uzun zamandır Parmak izi uygulamasını kullanmaktadır. Müracaatınız sırasında özel oluşturulan alanlarda uygulanmaktadır. Fransa vizesi için istenen evraklar arasında vize başvuru formu, seyahat sağlık sigortası, konaklama, ulaşım, ekonomik durumunuzu gösteren ve çalışma durumunuzu gösteren belgeler talep edilir. Aslında tüm schengen vize başvurularında standart olarak istenen belgelerdir. Ülkeler arasında bazı ayrıntılar ve küçük farklılıklar bulunur.
Fransa konsolosluğunun başvurulara bakış açısından değerlendirirsek, Başvuru sahibi Fransa'ya hangi amaçla geleceğini, ulaşımını nasıl sağlayacağını, konaklamasını nerede yapacağı, olası kazalara karşı sigortasını yaptırıp yaptırmadığını, seyahat planı için yapacağı harcamaları karşılayacak maddi durumunun bulunup bulunmadığını, ülkesinde hangi işle uğraştığını ve detaylarını öğrenmek istemektedir. Sizler ise sunacağınız belgeler ile yapacağınız seyahatin amacı doğrultusunda ticari davetiye ile seyahat amacınızı ulaşım ve konaklama rezervasyonlarını seyahat sağlık sigortası ile olası kazalara karşı sigortanızı iş ve gelir durumu belgeleriniz ile ekonomik durumunuzun yeterli olduğunu kanıtlayacaksınız. Bir iş yeri (şirket) sahibi, ortağı olabilirsiniz veya Şirketiniz sizi Fransa'da bir iş seyahati için görevlendirmiş olabilirsiniz. Kişinin durumuna göre talep edilen evraklar da değişiklikler olabilir. Bunlar.


Fransa ticari vize başvurusu yapacak iş yeri sahipleri veya ortakları

İlk olarak ticari vize başvurusu yapacak, kişiler Şirketlerinin var olduğunu faaliyette olduğunu güncel belgeler ile kanıtlamalıdır. Ortaklar ise şirket ile olan bağını belgelemesi gerekir. (Ortaklık belgesi, dilekçesi) iş yerinizin var olduğunu şu belgelerin fotokopileri ile kanıtlayabilirsiniz.
 • Vergi levhası 
 • Resmi gazete
 • İmza sirküleri
 • Güncel Ticaret ve sanayi odası kaydı  

Şirket çalışanları için istenen belgeler

Şirketiniz sizi Fransa'da katılmanız gereken fuar veya iş görüşmesi için seyahat etmenizi isteyebilir. Öncelikler adınıza ticari davetiyeniz olmalı ve şirketinizin sizi görevlendirdiğini, yapacağınız masrafları karşılamayı taahhüt ettiklerini, gösteren belgeler talep edilir. Bunlardan dilekçeleri antetli kağıda olmalı şirket belgeleri fotokopi olabilir.
 • Şirketinize ait,vergi levhası  
 • Resmi gazete
 • İmza sirküleri
 • Güncel Ticaret ve sanayi odası kaydı  
 • Şirketinizin antetli kağıda yapacağınız seyahate ait detayların bulunduğu ve masraflarınızın karşılanacağını belirten dileçe
 • Son 3 aya ait maaş bordrosu
 • SGK. işe giriş bildirgesi 
 • SGK 4a hizmet dökümü
 • Şirketin masrafları karşılayacak yeterli bakiye bulunan Banka hesap dökmü


Sunacağınız belgelere ek olarak Fransa konsolosluğu farklı talepleri olabilmektedir. 


Bu yazı 02.03.2016 tarihinde yazılmıştır.

Fotoğraf: ccift.com


DMCA.com Protection Status
Fransa ticari vize hakkında detaylı bilgiler Reviewed by Vize Hocam on Çarşamba, Mart 02, 2016 Rating: 5 Fransa ticari vize başvurusu yapacaklar için ayrıntılı bilgiler ve merak edilen konulara dair paylaşımlarda bulunacağım İlk olarak Tica...

Bu yazı faydalı mı?

Hiç yorum yok:

Teşekkürler.

-