728x90

Güncel

-

4 Mart 2016

Polonya turist vizesi hakkında ayrıntılı bilgilerPolonya turist vizesi için başvuru hakkında sizlere detaylı bilgiler ve merak edilen konuları açıklamaya çalışacağım. Polonya schengen vize rejimi içerisinde yer almaktadır. Başvurunuzu yapmak için öncelikle sizden istenen gerekli belgeleri eksiksiz olarak hazırlamanız çok önemlidir. Tavsiye edilen seyahat tarihinizden 15 iş günü önce, başvuru işlemlerinizi tamamlamış olmanızdır. Böylece olası gecikmelere karşı bir ön süreniz olacaktır. Polonya vizesi için gezi tarihinize 3 ay kala başvuru yapabilirsiniz. Her başvuru sahibinin, kendi adına pasaportu olması gereklidir. Konsolosluk yapacağınız seyahat planınız hakkında detaylı bilgiler edinmek ister. Ulaşım, konaklama rezervasyonu ve seyahat sağlık sigortası, yapacağınız gezinin tarihleri uyuşması çok önemlidir. Bunlara ek olarak Polonya vize başvuru formu doldurmanız, güncel biyometrik fotoğrafınız, iş ve ekonomik durumunuzu gösteren belgeleri eksiksiz olarak hazırlamalısınız. Dikkat edilecek en konular arasında kişilerin durumlarına göre evraklarda farklılık olmaktadır. İş yeri sahibi/ortağı, çalışan, ev hanımı, öğrenci. emekli, geliri olmayan (yeni mezun) gibi sınıflara ayırabiliriz. Örnek olarak Çalışanların, vize için gerekli evraklarını değerlendirelim,
Polonya turist vizesi çalışanlar için gerekli belgeler.  

Polonya vize başvuru formu
Geçerli pasaport
3 yıl önce alınmış schengen vizesi var ise fotokopileri
Biyometrik fotoğraf
Uçak rezervasyonu
Otel rezervasyonu
Seyahat sağlık sigortası
Son 3 aylık maaş bordrosunun fotokopisi
Sgk. işe giriş bildirgesi
Sgk. 4a hizmet dökümü
İş yerine ait Vergi levhası, İmza sirküleri, ticaret sanayi odası kayıt belgesi, resmi gazete fotokopileri
Seyahat tarihleri boyunca izinli olduğunu gösteren izin belgelesi
Son üç aylık hesap dökümünü gösteren ve yeterli bakiye bulunan güncel banka hesap özeti
Seyahat amacını belirten dilekçe
Üzerinize kayıtlı Tapu, Araç ruhsatı gibi belgeleri ekleyebilirsiniz.

Bu belgelerin kaşeli ve imzalı olmasına dikkat etmelisiniz. Ek olarak Polonya konsolosluğu ek evrak talebinde bulunabilmektedir. 

Seyahat planınızı hazırlarken dikkat etmeniz gereken en önemli konu Hangi tarihte ülkeye hangi ulaşım aracı ile giriş yapacağınız, Konaklamanızı nerede yapacağınız, Seyahat sağlık sigortanızın süresi Polonya'da kalacağınız süreyi kapsıyor olması, Yeterli bakiye bulunan banka hesap dökümü ve çalışma durumunuza göre Konsolosluk tarafından kabul gören belgelerdir. Tarihlerini birbiri ile uyumlu olmalıdır. Potansiyel mülteci olmadığınızı sunacağınız belgeler ile kanıtlamış olacaksınız. 

Poloya turist vizesi kaç gün içinde çıkar: 

Başvuru tarihinden itibaren resmi tatil ve konsolosluğun kapalı olduğu günleri hesaba katmaz, isek  5 ile 15 iş günü içinde vizeniz çıkmış olacaktır. Bu süre Polonya konsolosluğunun soruşturma gibi sebepler ile daha da uzayabilir. Müracaatınız değerlendirilip sonuçlandığında Polonya vizesi sahibi olacaksınız yada ret ile sonuçlanacaktır. 

Bu yazı 04.03.2016 tarihinde yazılmıştır.

Fotoğraf: polonyadan.comDMCA.com Protection Status
Polonya turist vizesi hakkında ayrıntılı bilgiler Reviewed by Vize Hocam on Cuma, Mart 04, 2016 Rating: 5 Polonya turist vizesi için başvuru hakkında sizlere detaylı bilgiler ve merak edilen konuları açıklamaya çalışacağım. Polonya schengen v...

Bu yazı faydalı mı?

Hiç yorum yok:

Teşekkürler.

-