728x90

Güncel

-

6 Nisan 2016

Bulgaristan vize başvuru formu nasıl doldurulmalıBulgaristan vize başvurusu sırasın da üzerinde kimlik bilgileriniz ve yapacağınız seyahat amacınız hakkında detayların bulunan Bulgaristan vize başvuru formu doldurmanız istenmektedir. Pek çok kişinin gözünde büyüttüğü fakat aslında o kadar da kolay olan bir işlemdir. Bulgaristan konsolosluğu yapacağınız seyahatin amacını ne kadar süre ülkesinde bulunacağınızı nerede konaklama yapacağınızı bu form sayesinde öğrenecektir. Profesyonel vize danışmanlık hizmetinden yararlananlar için bu işlemi ve diğer detayları sizlerin yerine profesyonel olarak ilgileneceklerdir. Dikkat edilecek en önemli konu sizden istenen bilgilerin hatasız ve uygun olarak form üzerine işlenmesidir. Sizlere madde madde açıklamaya çalışacağım, Kendiniz yapacağınız vize müracaatlarında işlemlerinizi kolaylaştıracağını düşünüyorum.

Bulgaristan vize başvuru formunu indir.

Hatırlatmalar:
 • Tek renk tükenmez kalem kullanılmalıdır.
 • Karalama yapılmamalı ve Konsolosluk alanına taşmadan gerekli bilgiler girilmelidir. 
 • Aşırı derece daksil kullanılmamalıdır.

 1. Sadece soyadınızı yazınız
 2. Evli bayanlar için Kızlık soyadı Herhangi bir sebeple soyadı değişikliliği yaşayan kişiler ise eski soyadlarını yazmalıdırlar.
 3. Sadece adınızı yazmalısınız.
 4. Doğum tarihinizi yıl ay gün  şeklinde örnek. ( 1992. 05. 22 )
 5. Ulusal birey numaranız sizin anlayacağınız TC kimlik numaranızı yazınız.
 6. Doğum yerinizi ve Ülkeyi yazınız.
 7. Vatandaşlığınızı yazınız Türk vatandaşları TC. yazmaları yeterlidir.
 8. Doğumdan kazanılmış vatandaşlık var ve farklı ise yazmalısınız.
 9. Kutucuklardan cinsiyetinizi işaretleyiniz. ( X )
 10. Medeni durumunuzu kutucuklardan işaretleyiniz.
 11. Baba adınızı yazınız.
 12. Anne adınızı yazmalısınız.
 13. Pasaport türünü işaretleyiniz. ( Bordo pasaportlar için Normal pasaport seçilmelidir.)
 14. Pasaport numaranızı
 15. Pasaportun resimli ilk sayfasındaki sağ alt kısmında Veren makam ibaresi bulunmaktadır.
 16. Aynı sayfanın sol alt kısmında Düzenleme tarihi bulunmaktadır. Kutucuğa yazınız.
 17. Düzenlenme tarihinin altında bulunan son geçerlilik tarihini yazınız.
 18. Başka bir ülke de ikameti olanlar için geçerlilik tarihini yok ise Hayır seçeneğini işaretleyiniz.
 19. Mesleğinizi yazmalısınız. Emekli, Öğrenci, ve benzeri
 20. İş yerinizin Adını adresini ve telefonunu yazınız Öğrenciler için Okulun Adı adresi ve telefonu yazılmalıdır. Emekliler ve işsizler boş bırakabilirler.
 21. Gideceğiniz ülkeyi yazın Bulgaristan üzerinden transit geçecekler Asıl gideceği ülkeyi Sadece Bulgaristan'a gidecekler ise Bulgaristan yazmaları yeterlidir.
 22. Vize türünü kutucuklardan işaretleyiniz. ( 30 günden az konaklama yapılacak ise Kısa süreli kalış 30 günden daha uzun konaklama yapılacak ise Uzun süreli kalış seçilmeli Transit vize için Transit seçeneğini seçiniz.
 23. Gurup olarak seyahat edecekler Grup seçeneğini bir kaç kişiden birlikte yapacağı seyahatler için ise Bireysel seçeneğini işaretleyiniz.
 24. Giriş sayınızı seçiniz (Tek) sadece bir gidiş bir geliş (İki) yapacağınız seyahatte ülkeye 2 giriş 2 çıkış yapabilirler. (Çok) diğer adıyla Multi size tanınan süre içinde defalarca giriş çıkış yapabileceğinizi belirtmektedir.
 25. Bulgaristan'da kalacağınız gün sayısını yazınız. Senelik vizelerde maksimum 90 gün seçilebilir. Parantez açarak 1 Yıl yazabilirsiniz.
 26. Son 3 yıl içinde alınan Bulgar vizesi var ise geçerlilik tarihlerini ve gün sayısını yazınız.
 27. Transit geçiş yapacaklar için geçecekleri ülke için izinleri bulunuyor ise yazmalı vize istemeyen ülkeye seyahat edecek ise boş bırakmalıdır. Sadece Bulgaristan'a gidecekler Hayır seçeneğini işaretlemelidir.
 28. Son beş yıl içinde gittiğiniz, ülkeleri yazınız, yok ise boş bırakınız.
 29. Seyahat amacınızı seçeneklerden işaretleyiniz.
 30. Talep edilen vizenin giriş tarihini yazınız.
 31.  Başvuru yaptığınız vize ile ülkeden çıkış tarihini yazınız.
 32. Bulgaristan'a giriş yapacağınız sınır kapısını yazınız. Transit vize başvurularında Geçeceğiniz sınır kapılarının isimlerini yazınız.
 33. Seyahat edilecek aracı yazınız. Otobüs, uçak, kendi aracım ve benzeri
 34. Yapacağınız seyahat turistik ise Otel adı adresi telefonu yazılmalı Davetiye ile yapılacak başvurular da Davet eden kişinin adı adresi telefonu yazılmalıdır.
 35. Masrafları nasıl karşılanacağını belirtmelisiniz.
 36. Kutucuklar da bulunan seçenekleri masraflarınızı nasıl karşılayacağınızı işaretleyiniz.
 37. Evli olanlar için Eşinin kullandığı soyadını
 38. Bayanlar da kızlık soyadını
 39. Adını
 40. Doğum tarihini
 41. Doğum yerini yazılmalıdır.
 42. Çocuğunuzun bilgilerini Önce Baba adı Çocuğun adı ve doğum tarihi yazılmalıdır.
 43. Birinci derece akrabaları olanlar AB, EAT ve Bulgaristan vatandaşı ise kutucuklarda bulunan bilgileri doldurun böyle bir durum söz konusu değil ise boş bırakılmalıdır.
 44. Vize başvurusu sırasında sizden istenen bilgiler hakkında açıklamalar bulunmaktadır.
 45. Ev adresinizi yazılmalıdır.
 46. Bulgaristan konsolosluğu tarafından sizinle iletişim sağlanabilmesi için telefon numaranızı yazınız cep ve ev telefonu birlikte yazılabilir.
 47. Başvuru yaptığınız ili ve müracaat tarihini yazınız.
 48. İmzanızı atınız. Reşit olmayanlar için Anne ve baba imzalaması gerekir.


Bu bilgileri eksiksiz olarak doldurulması son derece önemlidir. Bulgaristan vize başvuru formu doldururken biraz sıkılabilirsiniz. Ama her işin bir kolaylığı vardır. Profesyonel vize danışmanlık hizmetinden faydalananlar ise bu işlemleri yapmaları gerekmeyecektir. Bulgaristan vizesi alamak için sizden istenen belgeleri eksiksiz olarak hazırlamanız çok önemlidir.Bu yazı 06.04.2016 tarihinde yazılmıştır.

Fotoğraf: Vize Hocam
Bulgaristan vize başvuru formu nasıl doldurulmalı Reviewed by Vize Hocam on Çarşamba, Nisan 06, 2016 Rating: 5 Bulgaristan vize başvurusu sırasın da üzerinde kimlik bilgileriniz ve yapacağınız seyahat amacınız hakkında detayların bulunan Bulgaris...

Bu yazı faydalı mı?

1 yorum:

 1. 24-Maddede çok girişli multi vize alıcam eşimden dolayı 14 gün kalıcam 14 günmü yazmalıyım ve 14 günlük seyehat siğrtası yeterlimi.34-maddede evlilikten dolayı multi vize alıyorum buraya ne yazmalıyım.47-madde kocaelinde oyuruyorum ama istanbulda vericem evraklarımı ne yazmalıyım bilgilendirirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler.

  YanıtlayınSil

Teşekkürler.

-