728x90

Güncel

-

7 Haziran 2016

Macaristan turist vizesi hakkında bilmeniz gerekenlerMacaristan'a turistik seyahat yapacakların vize başvurusu sırasında işlemlerin nasıl yapılması gerektiği ve merak edilen konuları açıklamaya çalışacağım. Yapacağınız seyahatin amacına göre sizden evrak istenmektedir. Şimdi kendimizi bir Macaristan konsolosluğu vize ofisi çalışanının yerine koyalım, Ülkesine turistik seyahat planı yapan kişinin dosyasını incelemeye başlıyor. ilk olarak Başvuru formu eksiksiz olarak doldurulmuş mu? Ne zaman seyahati başlıyor, hangi ulaşım aracı ile gidip gelecek, konaklamasını nerede sağlayacak, yapacağı masrafları karşılayacak kadar banka hesabında parası bulunuyor mu, Bu kişi nerede çalışıyor, ne kadar zamandır bu işte çalışmakta, aldığı maaşların gösterebilecek banka hesap dökümü var mı gibi temel soruları ile dosyanız itina ile incelenmektedir. Eğer kişi sunduğu evraklar ve yaptığı beyanların arasında her hangi bir çelişki bulunuyor ise sorunlar başlıyor demektir. çünkü konsolosluğu şüpheye düşürecek durumlar vize başvurunuzun reddi ile sonuçlanabilir. Bunlara örnek olarak yapılan hatalı rezervasyonlar, (süresi geçen ve otelin yapılan rezervasyonu düşürmesi ve geçersiz sayması) Macaristan Konsolosluğu otel ile iletişime geçtiğinde bu kişinin bizde rezervasyonu bulunmuyor cevabı Şüpheli durumun oluşması için yeterlidir. 
Macaristan turist vizesi alacak kişilerin sunacakları belgeleri dikkatlice hazırlaması son derece önemlidir. Hata yapmaktan sakınanlar ve özellikle ilk defa Macaristan vizesi alanlar için Profesyonel vize danışmanlık hizmetinden faydalanmalarını tavsiye ederim. Hatalı yapılan müracaatlar da yapılan tüm vize masrafları geri ödenmemektedir. Bunun yerine danışmanlık hizmetinden faydalananlar biraz ücret karşılığı bu işlemlerin takibini yaptırabilirler. Böylece oluşa bilecek hatalı evrak gibi sorunların önüne geçebilirsiniz. Turistik vizenin en belirgin özelliği sunacağınız belgelerin yapacağınız seyahat planı ile birebir uyuşmasıdır. sizden talep edilen evrakları kısaca sizlere açıklayayım.

 1. Macaristan vize başvuru formu
 2. Seyahat sağlık sigortası
 3. Geçerli pasaport
 4. Güncel Biyometrik fotoğraf
 5. Otel rezervasyonu
 6. Ulaşım belgeleri (uçak rezervasyonu)
 7. İş durumunuzu gösteren evraklar
 8. Gelir durumunuzu gösteren evrklar
 9. Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneğiniz.
 10. Nüfus cüzdan fotokopisi 
 11. İş yerinizin varlığını kanıtlayan belgeler
Yukarıda kısaca belirttiğim evrakların Macaristan Konsolosluğunun başvuru yapacağınız Macaristan turist vizesi için net olarak açıklayacak ve kanıtlayıcı belgeler hazırlamanız gereklidir. Seyahat planınız ile ilgili kafa karıştırıcı veya hatalı belgeler sunmaktan kaçınmalısınız. Konsolosluk sunduğunuz belgeleri detaylı olarak inceleyecek ve olumlu bir müracaat yapıp yapmadığınızı kontrol edecektir. her hangi bir sorun oluşmadığı taktirde sizde Macaristan vizesi alabilirsiniz. 

Bu yazı 07.06.2016 tarihinde yazılmıştır.

Macaristan turist vizesi hakkında bilmeniz gerekenler Reviewed by Vize Hocam on Salı, Haziran 07, 2016 Rating: 5 Macaristan'a turistik seyahat yapacakların vize başvurusu sırasında işlemlerin nasıl yapılması gerektiği ve merak edilen konuları açı...

Bu yazı faydalı mı?

Hiç yorum yok:

Teşekkürler.

-