728x90

Güncel

-

8 Temmuz 2016

Vize başvurusu için Faaliyet belgesi nereden alınır.Vize başvurusu yapan kişilerden talep edilen belgeler arasında Faaliyet belgesi bulunmaktadır. Bu yazıda belgenin nasıl olaması gerektiği ve nereden temin edebileceğinize dair bilgiler vereceğim. Öncelikle Tüm Schengen vize başvurularında Faaliyet belgesi talep edilmektedir. Bu belgenin temel özelliği Güncel Kaşeli ve imzalı olmasıdır. Ticaret sanayi odaları tarafından e*imzalı olarak çıktı verilmektedir. yada kişi bizzat giderek faaliyet belgesinin çıktısını ticaret odasından alabilir.  Burada güncel olamasın da kast edilen son 6 ay içinde alınmış fakat bazı ülkelerin özellikle Malta vizesi için son 7 iş günü içinde alınmış olması ve orijinal belge şartı bulunur. Bu süreyi iyi takip etmelisiniz. aksi durumlarda Konsolosluk tekrar sizden bu belgeyi talep edebilir. Sizden istenen belgeleri istenen özelliklerine göre hazırlamanız olası zaman kaybı ve yaşanabilecek sorunları en düşük seviyeye indirir. Şirket sahipleri şirket çalışanları iş yerinin var ve faaliyette olduklarını kanıtlamak için sunmaları gereken evraktır. Ev hanımı, öğrenci gibi seyahat boyunca sponsor olacak kişinin şirket sahipleri yada çalışanları Faaliyet belgesini bu kişilerin dosyaları için de hazırlamalıdırlar.
Ticaret odaları belirli ücret karşılığında eski faaliyet belgesinin aslı ile gittiğinizde yeni ve güncel tarihli olarak ortalama 7₺ veya 11₺ gibi ücretler karşılığında temin edebilirsiniz. Özellikle İspanya vize başvurusunda Faaliyet belgesinin aslı talep edilmektedir. Aile ile yapılan başvurularda Orijinal belgenin renkli fotokopisini masraflarını karşılayan taraf olmanız durumunda diğer aile bireylerinin dosyalarına ekleyebilirsiniz.


Bu yazı 08.07.2016 tarihinde yazılmıştır.

Fotoğraf: Akif Çağatay KILIÇVize başvurusu için Faaliyet belgesi nereden alınır. Reviewed by Vize Hocam on Cuma, Temmuz 08, 2016 Rating: 5 Vize başvurusu yapan kişilerden talep edilen belgeler arasında Faaliyet belgesi bulunmaktadır. Bu yazıda belgenin nasıl olaması gerekti...

Bu yazı faydalı mı?

Hiç yorum yok:

Teşekkürler.

-