728x90

Güncel

-

3 Eylül 2016

Letonya ticari vize nasıl alınır ve gerekli evraklar.Letonya ticari vize başvurusu yapacaklar için bilmeleri gereken, önemli bilgiler vereceğim. Letonya'ya yapacağınız seyahatler için normal pasaport (bordo Pasaport) sahipleri vize almaları gerekiyor. İş görüşmesi ticari faaliyet ve benzeri amaçlı ziyaretleriniz için Ticari vize başvurusu yapmalısınız. İstenen evraklar arasında en önemlisi Letonya'da bulunan firma tarafından isminizin bulunduğu ticari davetiyedir. Bu davetiye vize başvurusu yaparken çıktısı yanınızda olmalı ayrıca Davetiyeyi gönderen şirkte yetkilisinin Adı soy adı adres ve telefon bilgilerinin de olması gerekli. Eğer yurt dışında yapacağınız masrafları sizi davet eden firma karşılayacak ise davetiye üzerinde belirtilmesi gereklidir. Bu bilgiler Letonya Konsolosluğu tarafından incelenecek ve davetiyenin geçerliliği teyit edilecektir. Ticari vize başvurularında Şirket sahibi ve şirket çalışanı şeklinde ikiye ayrılır. Letonya ticari vize başvurusu yaparken istenen evraklar farklılık göstermektedir. Bu farklılıkları ve gerekli evraklara dair bilgileri yazının devamında bulacaksınız.

Letonya ticari vize için gerekli evraklar.


  • Vize başvuru formu: Letonya konsolosluğunu sitesinde bulunan online vize başvuru formu (eksiksiz olarak doldurmalı ve çıktısını almalısınız) Forma buradan ulaşabilirsiniz.  
  • Pasaport: Müracaat ettiğiniz vizenin dönüş tarihinden sonra 3 ay daha geçerli pasaportunuz (en az iki boş sayfası olmalı)
  • Fotoğraf: Letonya konsolosluğunun belirlediği ölçülere uygun ve yeni çekilmiş 1 adet biyometrik fotoğraf
  • Ulaşım belgesi: Seyahat edeceğiniz tarihlere uygun uçak rezervasyonu
  • Konaklama belgesi: Letonya'da kalacağınız otel den seyahat tarihiniz ile uyumlu rezervasyon
  • Sigorta: 30.000€ teminatlı Seyahat sağlık sigortası (Gidiş tarihinizden başlayan ve dönüş tarihinizden itibaren 15 gün daha geçerli olmalıdır.
  • Ticari davetiye: Letonya'da bulunan şirket tarfında gönderilmiş ticari davetiyenin çıktısı
  • Banka hesap özeti: yapacağınız masraflarını karşılayacak kadar para bulunan ortalama 3000₺ - 4000 ₺ güncel, kaşeli ve imzalı banka hesap özeti.
  1. Şirket sahibi veya otağı için: Vergi levhası Ticaret odası sicil kaydı, Sicil gazetesi imza sirküleri (ortaklar ise şirket ile olan ortaklık bağını kanıtlayan belge sunmalıdır.)                                                                                                                                                                                                   
  2. Şirket Çalışanlar: Son 3 aya ait maaş bordrosu, seyahat tarihleri için görevli olduğunu gösteren belge, Sgk işe giriş bildirgesi, Sgk 4a hizmet dökümü ve iş yerine ait Vergi levhası, Ticaret odası sicil kaydı, Sicil gazetesi  ''Ayrıca yurt dışında yapacağınız masrafları şirketin karşıladığını belirten dilekçe kaşeli ve imzalı''

Letonya ticari vize başvurularında bu belgelere ek olarak Letonya Konsolosluğu ekstra evrak talebinde bulunabilmektedir.

Bu yazı 03.09.2016 tarihinde yazılmıştır.

Fotoğraf: veriga.lv
Letonya ticari vize nasıl alınır ve gerekli evraklar. Reviewed by Vize Hocam on Cumartesi, Eylül 03, 2016 Rating: 5 Letonya ticari vize başvurusu yapacaklar için bilmeleri gereken, önemli bilgiler vereceğim. Letonya'ya yapacağınız seyahatler için ...

Bu yazı faydalı mı?

Hiç yorum yok:

Teşekkürler.

-