728x90

Güncel

-

21 Eylül 2016

Litvanya vizesi hakkındaLitvanya vizesi hakkında sizlere bilgiler vereceğim. Öncelikle Litvanya bir schengen vize rejimine dahil bir ülkedir. Bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları yapacakları seyahatler için vize alması gereklidir. Siyah yeşil ve gri pasaport sahipleri 90 günü aşmayan konaklamalar da vize den muaf tutulur. Yapacağınız seyahatin amacına göre başvuru yapmalısınız. Turistik , Ticari ziyaret, Kültürel, Sportif, bilimsel, faaliyetler, Öğrenci vizesi, Aile yada arkadaş ziyareti gibi sınıflara ayırabiliriz. Sizden istenilen evrakları eksiksiz olarak hazırlamalı ve başvuru yapmadan önce mutlaka randevu almanız gerekir. Vize başvuru sürecinde gerekli belgeleri hazırlarken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta Güncel ve Litvanya konsolosluğunun istediği standartlara uygun evrak sunmanız dır.  Başvuru sahipleri genellikle yeterli bilgi ve istenilen, belgelerdeki eksiklikler sebebiyle vize başvuru işlemleri biraz uzun sürmektedir. Bu sebeple talep edilen belgelerdeki küçük ama önemli ayrıntılara çok dikkat etmelisiniz. Litvanya vizesi için başvurunuz sırasında, sizden diğer schengen vize başvurularında, talep edilen belgelere benzer evraklar istenir bu bir schengen standart uygulamasıdır.

Litvanya vizesi için en çok başvuru yapılan vize turistik seyahatler için alınmaktadır. örnek bir başvuruda İş yeri sahibi başvuru sahibi olsun, Seyahat başlangıç ve bitişi tarihleri için ulaşım ve konaklama belgeleri seyahat sağlık sigortası, yapacağı ziyaret için masrafları karşılayabilecek ekonomik durumunu gösteren, banka hesap dökümleri ve kişinin sahibi olduğu iş yerinin faal olduğunu ve sahibi olduğunu gösteren belgeler olmalıdır. Yani yapacağı gezinin belge ile kanıtlanması işlemidir. Şimdi sizlere Litvanya vize türlerini açıklayacağım


Litvanya Turist vizesi: Seyahat amaçları gezi tur gibi kısa süreli konaklama yapacak kişilerin müracaat ettiği vize türüdür. Başvuru sahipleri sunacağı evraklar ile gezi planını kanıtlamalıdır. Daha detaylı bilgiye Litvanya turist vizesi nasıl alınır yazımdan ulaşabilirsiniz.
Litvanya Ticari vize: Seyahat amaçları iş, ticari faaliyet, iş anlaması gibi kısa veya uzun süreli konaklama yapacak kişlerin müracaat ettiği, vize türüdür. Litvanya'da bulunan şirket tarafından isminize yapılan ticari davetiye ile başvuru yapabilirsiniz. Detaylı bilgi için Litvanya ticari vize rehberi isimli yazımı inceleyebilirsiniz.

Litvanya Kültürel Sportif ve Bilimsel faaliyet vizesi: Yapacağınız ziyaretin amacı Kültürel, Sportif, bilimsel, amaçlı seyahat olan kişilerin müracaat ettiği vize türüdür.Etkinliğe katılımcı olduğunuzu kanıtlayan evraklar ile başvuru yapmalısınız.

Litvanya Aile veya Arkadaş ziyareti vizesi: Yapacağınız seyahatin amacı Akraba veya arkadaşlarını ziyaret edecek kişilerin müracaat ettiği vize türüdür. Akraba yada arkadaşınızın adınıza yapacağı davetiye ile vize işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Detaylı bilgi için Litvanya aile akraba ve arkadaş ziyareti vizesi hakkında yazımı inceleyebilirsiniz.

Litvanya Öğrenci vizesi: Kısa süreli eğitim veya araştırma amaçlı seyahat edecek kişilerin müracaat ettiği vize türüdür. Detaylı bilgi için Litvanya eğitim vizesi ve erasmus hakkında yazımı inceleyiniz.Not: Yukarıda kısıtlı olarak sunduğum bilgileri ilerleyen günlerde detaylı olarak anlatmaya çalışacağım

Litvanya Büyükelçiliği vize başvurunuzu en fazla 14 iş günü içinde değerlendirecek ve kararını verecektir. Ayrıca sizden ekstra evrak talebi veya Mülakat için davet edebilmektedir.


Bu yazı 21.09.2016 tarihinde yazılmıştır.

Fotoğraf: Emily Healy


Litvanya vizesi hakkında Reviewed by Vize Hocam on Çarşamba, Eylül 21, 2016 Rating: 5 Litvanya vizesi hakkında sizlere bilgiler vereceğim. Öncelikle Litvanya bir schengen vize rejimine dahil bir ülkedir. Bordo pasaport s...

Bu yazı faydalı mı?

Hiç yorum yok:

Teşekkürler.

-