728x90

Güncel

-

24 Ekim 2016

Litvanya Aile akraba ve arkadaş ziyareti vizesi hakkındaLitvanya vize başvurusu yapacak ve amaçları Aile, akraba ve arkadaş ziyareti olan kişilerin işlemler sırasında merak edilen konuları, sizlere açıklamaya çalışacağım. Litvanya schengen rejimine tabi bir ülkedir. Seyahat amacınız doğrultusunda vize müracaat işlemlerinizi başlatmanız gerekiyor. Litvanya'da bulunan  Aile akraba veya Arkadaşlarını ziyaret edecek kişilerden davetiye talep edilmektedir. Davetiye de sizin Litvanya'da bulunacağınız tarihler ve sizi davet eden yakınınızın evinde konaklama yapacağınızı ayrıca yapacağınız masrafları karşılayıp karşılamayacakları belirtilmelidir. Litvanya Konsolosluğu vize başvurusu yaptıktan sonra kişileri mülakat için Konsolosluğa davet edebilir. (özellikle ilk vize başvurularında) Özellikle aile ziyaretlerinde kişi ile olan 1 derece akrabalık derecenizi tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ile kanıtlamanız talep edilebilir.
Litvanya vizesi almak için sizden bazı evraklar talep edilir. bu evrakları şöyle sıralayabiliriz.


 • Litvanya vize başvuru formu: eksiksiz olarak doldurulmuş olmalı
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Geçerli pasaportunuz.
 • Ulaşım belgeleri
 • Konaklama belgeleri
 • Biyometrik fotoğraf
 • İş ve gelir durumunuzu gösteren evraklar
 • Konsolosluğa hitaben seyahat amacınızı belirten dilekçe
 • Son 3 yıl içinde alınmış schengen vizesi var ise fotokopileri
 • Nüfus cüzdanınızın fotokopisi
 • Seyahat edeceğiniz akraba veya arkadaşınız tarafında gönderilmiş davetiye
Not: Litvanya Konsolosluğu sunacağınız belgeleri dikkatlice incelemekte ve başvuru sonucunuzun ret veya kabul durumunu değerlendirmektedir. 

Litvanya'da bulunan yakınlarını ziyaret edecek kişilerin, başvurduğu vize türü olan Aile arkadaş ziyareti vizesi kişinin sunacağı evrakların eksiksiz olması son derece önemlidir. Bu süreçte sizler ne kadar bilgi sahibi olursanız başvuru süreciniz. o kadar sağlıklı olur. Eksik evrak geçersiz belge gibi konulara mutlaka dikkat etmelisiniz. 


Aile akraba ve arkadaş ziyaretinde davetiyenin önemi

Başvuru sahipleri, ziyarete gidecekleri yakınlarından gelecek davetiye ile başvuru yapmaları gerekir eğer davetiyeleri yok ise Litvanya Turist vizesi için başvuru yapabilirler. Davetiyeyi Litvanya da bulunan yetkili kurumlara müracaat ederek yakınınız sizi ziyaret edeceği beyan ederek gerekli belgeleri size ulaştırmalıdır. Ayrıca davetiye gönderen kişinin ev adresi telefon numaraları gibi iletişim adresleri ve Vatandaşlık bilgileri pasaport numarası doğum tarihi almanız gerekli. 


Bu yazı 24.10.2016 tarihinde yazılmıştır.

Fotoğraf: Adrian Maldonado

Litvanya Aile akraba ve arkadaş ziyareti vizesi hakkında Reviewed by Vize Hocam on Pazartesi, Ekim 24, 2016 Rating: 5 Litvanya vize başvurusu yapacak ve amaçları Aile, akraba ve arkadaş ziyareti olan kişilerin işlemler sırasında merak edilen konuları, sizl...

Bu yazı faydalı mı?

Hiç yorum yok:

Teşekkürler.

-