728x90

Güncel

-

1 Kasım 2016

Litvanya eğitim vizesi ve Erasmus hakkında.Litvanya vizesi  alıp  eğitim amaçlı seyahat etmek isteyen kişiler için başvuru işlemleri hakkında bilgiler vereceğim. Eğitim vizeleri ikiye ayrılmaktadır ilki Erasmus vizesi diğeri 90 günü aşmayan kısa süreli eğitim vizesidir. Eğer kişi 91 gün veya daha fazla, Litvanya'da kalacak ise oturum vizesi alması gereklidir. Her iki vizenin de eğitim  amaçlı olduğu için katılacağınız eğitim programına dair belgeler talep edilmektedir. Örnek: Erasmus vizesi başvurularında Öğrenim görülen okuldan, katılacağınız yurt dışındaki üniversiteye öğrenim görmeye gideceğinize dair belgeler sunulmalıdır. Bununla birlikte sizi kabul eden üniversite den öğrenim programına katılacağınızı belge ile ispatlanmalıdır. Litvanya Konsolosluğu Erasmus vize başvurularını aracı kurum olmaksızın bizzat yapılması istenir. Detaylı bilgiye Litvanya Konsolosluğunun resmi İnternet sitesinden ulaşabilirsiniz.

Gelelim kısa süreli eğitim vizesi için bilmeniz gerekenlere, 90 günü aşmayan ve kısa süreli eğitim ve araştırma programına katılım gibi sınıflara ayıra biliriz. Başvuru sahiplerinden istenen evraklar arasında en önemli belge Litvanya'da bulunan Üniversite veya araştırma merkezinin gönderdiği antetli kağıda basılmış kaşeli ve imzalı orijinal davet belgesidir.
Litvanya kısa süreli eğitim vizesi

Seyahat sürenizin 90 günü aşmayan konaklamalar için başvuru yapılan vize türüdür. Başvuru sahiplerinden öğrenim görecekleri dil veya farklı mesleki kurslar veya araştırma merkezlerinde alınacak eğitimin amacını kalınacak gün süreleri ve eğitimin amacını, yapılacak masrafların nasıl karşılanacağını kanıtlayan belgeler ile vize başvuru yapılır. Litvanya Konsolosluğu sunacağınız evrakları detaylı incelemeden geçirir ve kişinin sunduğu belgelerin teyit etmek için kişi ve eğitim görülecek kurum ile iletişime geçmektedir. Litvanya öğrenci vizesi için Vfs global vize başvuru merkezleri aracılığı ile başvuru yapabilirsiniz. veya danışmanlık hizmeti veren şirketlerden gerekli işlemlerin takibi yaptırabilirsiniz. Gerekli belgeler hakkında yazıma yakında buradan linke ulaşabileceksiniz.


Litvanya Erasmus vizesi

Seyahat sürenizin 91 gün ve üzeri olduğu durumlarda başvurulan vize türüdür öğrenci hem Türkiye'deki üniversiteden hem Litvanya'da bulunan üniversiteden katılacakları erasmus eğitim programına dair bilgiler istenmektedir. Başvuru sahipleri bizzat konsolosluğa müracaat etmeleri gerekmektedir. Daha detaylı bilgiye Konsolosluğun resmi sitesinden ulaşabilirsiniz.


Bu yazı 01.11.2016 tarihinde yazılmıştır.
Litvanya eğitim vizesi ve Erasmus hakkında. Reviewed by Vize Hocam on Salı, Kasım 01, 2016 Rating: 5 Litvanya vizesi  alıp  eğitim amaçlı seyahat etmek isteyen kişiler için başvuru işlemleri hakkında bilgiler vereceğim. Eğitim vizeleri iki...

Bu yazı faydalı mı?

Hiç yorum yok:

Teşekkürler.

-