728x90

Güncel

-

22 Kasım 2016

Vize başvurusu yapmandan önce bilmeniz gereken 6 önemli kuralVize başvurusu yapacak kişilerin işlemler sırasında, oluşabilecek sorunları en aza indirmek için sizlere 6 hatırlatma yapacağım. İlk olarak Seyahat planınızı nasıl yapmanız gerektiğini Randevu, hatasız evrak sunmanın inceliklerini başvurunuz sırasında nasıl davranmanız gerekiğini vize başvuru merkezlerindeki güvenlik uygulamalarını ve vize ücretleri hakkında detaylı bilgileri bu yazımda bulacaksınız.  • Seyahat Planı: Yapacağınız seyahatin başlangıç ve bitiş tarihine kadar, bir plan dahilinde olmalıdır. Özellikle Schengen vize başvurularında hangi ülkenin hangi şehrine gideceğinizi konaklama ve ulaşım bilgilerinin tarihlerinde uygun olarak, evraklarınızı sunmanız, ayrıca tur ile seyahat edilecek ise hangi ülkede kaç gün konaklama yapacağınızı A4 kağıdına kalacağınız otelleri ve gün sürelerin açıklayınız. Sunacağınız rezervasyonların düşmemesi (geçersiz olmamalıdır.) Konsolosluklar sunacağınız evrakları teyit etmek için otelleri arayarak bilgi almaktadır. Seyahat planında gün süreleri sunduğunuz diğer belgeler ile uyumlu olmalı tarihlerinde çelişki bulunmamalıdır.                                                                                                                                                                                                                                                                                  
  • Randevu: Konsolosluklar ve vize başvuru merkezlerinin çoğu randevu sistemi ile çalışır. bu sebeple hangi ülkenin vize başvurusu yapacaksanız o ülke için randevu almayı unutmayın. Vize müracaat işlemlerinizi seyahat edeceğiniz tarihin 15 iş günü öncesinden yapmanız tavsiye edilmektedir. Böylece gidiş tarihinize yetişmeme gibi bir olasılığı en aza indirebilirsiniz.                                                                                                                                                                                                                                                                              
  • Hatasız evrak: Konsolosluklar başvuru sahiplerini bire bir görmedikleri için sunduğunuz belgelerin planlanan seyahat ile uyumlu olup olmadığını kontrol ederler bu yüzden sizden talep edilen evrakları hatasız olarak sunmanız çok önemlidir. Genellikle yapılan hatalar tarihlerde yapılan yanlışlıklar, güncel olmayan belgeler, kaşe ve imza olmayan evraklar, yeterli bakiye bulunmayan banka hesap dökümleri iş yerinizden alınan alınan alınan evraklarda eksiklikler özellikle çalışanlar için seyahat süresi boyunca, izinli olduğunu gösteren izin belgesinin alınmaması gibi bir kaçını sayabiliriz. Başvuru sahipleri hangi evrakları hazırlamaları gerektiğini çok iyi öğrenmelidir. Başvurunuz sırasında eksik evrak getirmektense fazla evrak getirmek her zaman iyi olacaktır. Böylece zamandan ve olası aksaklıklardan etkilenmezsiniz.                                                                                                                                                                                                                             
  • Tavır ve davranış: Vize başvurusu yapacak kişi ister konsolosluklar olsun ister vize başvuru merkezleri olsun başvurunuz sırasında nasıl bir davranış sergilemeniz gerekiyor. Böyle durumlarda kişiler çok heyecanlı ve panik içerisinde olduğu bu durumda ister istemez sinirlilik hali göze çarpan davranışlardan. Aslında izlenmesi gereken yöntem, sakin, iyi bir dinleyici, sorulan sorulara net cevaplar veren yapacağı başvuru işlemi hakkında yeterli bilgi sahibi olan kişilerin işlemleri daha kısa sürede tamamlanmaktadır. Kesinlikle yapılmaması gereken davranış ise agresif tavırlar sergileyen kişiler hem kendilerini küçük düşürmekte hemde vize başvuru işlemleri sırasında konsolosluklar tarafından kameralar ile izlenildiği için başvuruları ret ile sonuçlanabilmektedir.                                                                                                                                                                                                                                                         
  • Güvenlik uygulamaları: Vize başvurusu  yapacak kişiler Konsolosluk veya vize başvuru merkezlerinin uyguladığı güvenlik kurallarına mutlaka uymalısınız Unutulmaması gereken bu aslında sizin ve çalışan personelin güvenli bir ortamda işlemlerini yapabilmesi için uygulanan kurallardır.                                                                                                                                                                                                                                
  • Vize ücreti: Başvuru sahipleri vize müracaatı sırasında talep edilen ücreti Avro, Dolar, veya Türk lirası cinsinden kabul edildiğini mutlaka önceden öğrenmesi işlemler sırasında zaman kaybını önleyecektir. Vize başvurusu yaptığınız ülkenin vize ücreti avro ise yanınızda mutlaka yeterli miktarda Avro bulundurun aksi taktirde paralarınızı Avro ya çevirmek için uğraşmanız gerekecektir.Bu yazı 22.11.2016 tarihinde yazılmıştır.Vize başvurusu yapmandan önce bilmeniz gereken 6 önemli kural Reviewed by Vize Hocam on Salı, Kasım 22, 2016 Rating: 5 Vize başvurusu yapacak kişilerin işlemler sırasında, oluşabilecek sorunları en aza indirmek için sizlere 6 hatırlatma yapacağım. İlk olara...

Bu yazı faydalı mı?

2 yorum:

Teşekkürler.

-