728x90

Güncel

-

3 Ocak 2017

Vize danışmanlık hizmeti ile başvuru yapmanın avantajları.Vize işlemleri sırasında başvurunuzu kendiniz takip edecekseniz, Başvuru formlarının doldurulması evrakların hazırlanması bizzat ilgilenmeniz gerekir. Vize danışmanlık hizmeti veren şirketler, seyahat acenteleri sizlere profesyonel olarak gerekli evrak takibi, vize başvurunuzun sonuç aşamasına gelene kadar özel olarak takip etmektedir. Fakat hangi firma ile çalışmanız gerektiğini çok dikkatli seçmelisiniz. Firmanın Türsab belgesinin olması dikkat etmeniz gereken bir özelliktir. Başvurunuz sırasında firma vize başvuru formunun üzerine kaşesini vuracaktır. Şu ayrıntıya özellikle dikkat etmeniz gerekli eğer firma 100% vizeniz çıkar gibi ifadeler kullanıyor ise bu işlerin yolunda olmayabileceğinin göstergesi olabilir. Şöyle açıklayayım garanti vize çıkacak bir durum söz konusu değildir. Konsolosluklar başvuru sahibinin sunacağı belgeleri detaylı olarak incelemekte ve kararını bu işlemler sonucunda vermektedir. Bu yüzden konsoloslukların hangi durumlarda kararını ne yönde kullanacağı az çok tahmin edilebilir fakat, bazı başvuruları reddettiği de olağan durumlardandır.
Vize danışmanlık hizmetinin size sağladığı avantajlar. 

 • Seyahat edecek kişinin, hangi vize türüne başvuru yapacağını belirler. 
 • Hangi ülke için müracaat etmeleri gerektiğini açıklar. 
 • Başvuru yapma tarihinin müşteriye uygun olarak zaman planlamasını yapar. 
 • Gerekli randevunun alınmasını sağlar. 
 • Başvuru formu profesyonel olarak doldurulmasını yapar.
 • Ulaşım evraklarının, vize başvuru sırasında sunduğu bilgiler ile uyumlu, planlamasını yapar.
 • Konaklama belgelerini (otel rezervasyonlarını) seyahat edilecek tarih için ayarlar ve Konsoloslukların teyit amaçlı aramaları durumunda, rezervasyonun geçersiz duruma düşmemesini sağlar.
 • Başvurunuz sırasında yanınızda bulunur ve işlemlerin tamamlanana kadar takibini yapar.
 • Sizin almanız gereken belgelerin nasıl olması gerektiğini size açıklar.
 • Vize işlemleri için dosyanızın kusursuzca hazırlanmasını sağlar.
 • Vize başvurunuz sonuçlandığında, pasaportunuzu teslim alır ve size ulaştırır.
 • Konsolosluk tarafından ekstra evrak talebi olursa, sizinle iletişme geçerek belgelerin konsolosluğa ulaştırılmasını sağlar.
 • Vize işlemleri sırasında güncel değişiklilikleri sizler için takip eder ve başvurunuzu bu bilgilere göre işleme alınmasını sağlar.

İlk defa vize başvurusu yapacaklar için kesinlikle profesyonel destek almanızı tavsiye ediyorum. İşlemlerinizin daha kolay ve sorunsuz olarak işleme alınması içindir. Fakat yeterli bilgi sahibi ve daha önce başvuru yapmış kişilerin işlemlerini kendileri takip edebilirler. 

Vize danışmanlık hizmeti almak daha mı avantajlı sorusunun cevabı.

İlk defa bu işlerle uğraşacak kişiler için daha avantajlıdır. Başvuru sahipleri hatalı evraklar sebebiyle defalarca eksiklerini düzeltmek için vize başvuru merkezlerine gidip gelmekte yaptıkları hatalı ve eksik belgeler nedeniyle Konsoloslukların kişiyi bizzat görmeyip sunacağı belgelere göre karar verdiği ve vize başvurusu sırasında kendilerini yeterince ifade edemediklerinden dolayı vize alamamaktadır. Harcanan o kadar emek ve para boş yere heba olup gitmektedir. Danışmanlık hizmeti için ödeyeceği bir miktar ücret ile işlemlerin profesyonelce takibini sağlayabilirsiniz. 


Bu yazı 03.01.2017 tarihinde yazılmıştır.

Fotoğraf: Vize hocam


Vize danışmanlık hizmeti ile başvuru yapmanın avantajları. Reviewed by Vize Hocam on Salı, Ocak 03, 2017 Rating: 5 Vize işlemleri sırasında başvurunuzu kendiniz takip edecekseniz, Başvuru formlarının doldurulması evrakların hazırlanması bizzat ilgilenme...

Bu yazı faydalı mı?

Hiç yorum yok:

Teşekkürler.

-