728x90

Güncel

-

21 Şubat 2017

İngiltere vize başvurusu hakkında bilmeniz gerekenler.İngiltere vize başvurusu yapmadan önce sizlerin daha kolay ve sorunsuz işlemlerinizi yapabilmenizi sağlamak için önemli bilgiler ve püf noktalarını paylaşacağım. Sizlerin de takip ettiği gibi İngiltere vizesi schengen vizesi değildir. Yani mevcut olan bir schengen vizeniz olsa bile İngiltere'ye yapacağınız seyahatler de kullanamazsınız. Seyahat etmeden önce vize almanız gerekiyor. Bordo Pasaport, Yeşil Pasaport, Gri Pasaport sahiplerinin vize alması zorunludur. Diplomatik Pasaport sahipleri 90 günü aşmayan seyahatleri için vizeden muaf tutulmuştur. Başvuru yapmadan önce bu detayları bilmeniz önemlidir. Diğer vize türlerinde olduğu gibi İngiltere vizesi de guruplara ayrılır. Örnek: Turistik, ticari, eğitim, çalışma, aile arkadaş ziyareti erasmus yerleşim ve aile birleşimi bunlardan bazılarıdır. Başvuruların amacına ve kişinin durumuna göre istenen belgeler farklıdır. İlk defa bu işlemleri yapacak kişilerin Profesyonel danışmanlık hizmetinden faydalanmalarını tavsiye ediyorum. İngiltere vize başvurusu yapmadan önce kişinin hangi amaç için seyahat edeceği belirtilmeli ve istenilen evrakları eksiksiz olarak doldurmalıdır. İnternet sitesi üzerinden vize başvuru formu doldurulmalı gerekli ödemeler yapılmalı ve randevu zamanı planlanmalıdır. İngiltere Konsolosluğu sizden aldığı bilgi ve belgeleri detaylı olarak incelemektedir.Başvuru sahiplerinden istenilen belgelerde yapacakları seyahatin durumunu kanıtlayıcı evrakların olması ve bazı evrakların İngilizce tercümesi istenir. Seyahat amaçlarını belirten İngilizce dilekçenin eksiksiz ve konsolosluğun talep ettiği formata uygun olarak hazırlanmalıdır. Başvuru sahipleri yapacakları hazırlıklar da eksik ve hatalı bilgi vermemelidir. Yani İngiltere konsolosluğunu yanıltacak şüphe uyandıracak bilgi ve belge vermemelisiniz. Aksi durumlarda Konsolosluğa yalan beyanda bulunmuş olur ve vize alamazsınız. İşte bu duruma düşmemek için seyahat acenteleri aracığı ile işlemlerinizin takibini yaptırabilirsiniz. Her başvuru sahibinden mutlaka eksiksiz vize başvuru formunu doldurmalıdır. Bursa'da ikamet edenler İstanbul'a gitmeden İngiltere vize işlemlerini yapabilirler.


İngiltere Turistik vize:

Seyahat amacınız turistik ziyaret veya tur ise turist vizesi için başvuru yapmalısınız. istenilen evraklar arasında Otel ve ulaşım belgeleri, kişinin iş ve gelir durumunu gösteren belgeler, seyahat amacını belirten İngilizce dilekçe, geçerli pasaport, uygun ölçülerde çekilmiş biyometrik fotoğraf, seyahat masraflarını karşılayacak kadar paranızın bulunduğunu gösteren banka hesap dökümleri şeklinde genel bir açıklama yapabiliriz ilerleyen zamanlarda kişinin çalışma durumuna göre nasıl belgeleri hazırlamasının gerektiğini açıklayan daha detaylı bir yazı yayınlayacağım.


İngiltere Ticari vize:

Seyahat amacınız Ticari faaliyet, fuar, ve benzeri iş maçlı seyahat ise ticari vize başvuru yapmalısınız. Talep edilen belgelerin en önemlisi davet mektubudur. İngiltere'de bulunan şirketten adınıza yapılmış ticari davet mektubudur. İngiltere konsolosluğu. belgelerin teyit etmek için firma ile bizzat iletişime geçecektir. Belgeleri hazırlamasının gerektiğini açıklayan daha detaylı bir yazı yayınlayacağım.


İngiltere Aile ve arkadaş ziyareti vizesi:

İngiltere'de bulunan akrabalarını veya arkadaşlarını ziyaret edecekler için vize işlemleri sırasında, sizi davet eden yakınınız davet mektubu göndermelidir. daha sonra konaklama ve yapacağınız masrafları sizi davet eden kişi karşılayacak ise özellikle davet,ye belirtilmelidir. Belgeleri hazırlamasının gerektiğini açıklayan daha detaylı bir yazı yayınlayacağım.


İngiltere Öğrenci vizesi:

Eğitim amaçlı seyahat edecek öğrencilerin başvuru yaptığı vizedir. İngiltere'de gidecekleri okulda öğrenim göreceklerini kanıtlayan belgelerin olması gerekiyor. Eğitim süresi boyunca yapacakları masrafları nasıl karşılayacaklarını kanıtlayıcı belgeleri sunması gerekli. Sponsor olarak anne baba veya aldıkları burs ve benzeri masraflarını karşılayacaklarını açıklayan belgeler hazırlanmalıdır. Belgeleri hazırlamasının gerektiğini açıklayan daha detaylı bir yazı yayınlayacağım.

Biraz kısa bir yazı oldu ama ilerleyen günlerde sizleri daha detaylı yazılarımla karşınızda olacağım.


Bu yazı 21.02.2017 tarihinde yazılmıştır.

Fotoğraf: Joanne Hope
İngiltere vize başvurusu hakkında bilmeniz gerekenler. Reviewed by Vize Hocam on Salı, Şubat 21, 2017 Rating: 5 İngiltere vize başvurusu yapmadan önce sizlerin daha kolay ve sorunsuz işlemlerinizi yapabilmenizi sağlamak için önemli bilgiler ve püf no...

Bu yazı faydalı mı?

Hiç yorum yok:

Teşekkürler.

-