728x90

Güncel

-

5 Mart 2017

Vize başvuruları neden reddedilir.
Vize başvurusu reddedilen kişiler genellikle şu soruyu sormakta, neden başvurum reddedilmiş. Bu sorunun cevabını öğrenmek isteyenler yazıyı okumaya devam etsin. Yapılan araştırmaya göre Vize hocam takipçilerinin %80 daha bilinçli olarak vize işlemlerini takip ediyor. Vize başvurusunda ret almak kimsenin istemediği bir durumdur. Düşünsenize randevu alınmış gerekli belgeler hazırlanmış vize başvuru ücretleri ödenmiş o kadar emek boşa gitmiş çok acı bir durum. Aslına bakarsanız bazı kişiler vize almak değil de ret almak için belgeler hazırlar ve hatalı ve eksik evraklar ile müracaat eder. Konsolosluklar sizi bire bir görmemekte başvurunuz sırasında sunduğunuz belgeler üzerinden bir değerlendirme yapmakta, özellikler schengen vize başvurularında kişilerde şöyle bir öz güven oluşmuş ben nasıl olsa daha önce schengen vizesi almıştım eksik belge ile başvurumu yapsam bile bana vize verirler. '' yanlış kanıya varmaktalar '' şöyle ki schengen vizeleri belirli bir kurala göre verilmekte.

Schengen kuralları:

 1. Kişi seyahat amacına göre vize başvurusu yapmalı ve kriterlerine göre eksiksiz belgeler sunmalıdır.
 2. Seyahat planına göre hangi schengen ülkesinde daha fazla konaklama yapacak ise o ülkenin schegen vizesi için müracaat etmelidir.
 3. Kişinin sunacağı belgeler sahte geçersiz veya konsolosluğu yanıltacak şekilde hazırlanmamalıdır.
 4. Seyahat edecek kişi yurt dışında yapacağı masrafları karşılayacak kadar parasının olduğunu kanıtlamalıdır.
 5. Ulaşım ve konaklama belgeleri geçersiz olmamalıdır. (Konsolosluklar başvuru sahibinin sunduğu bilgileri teyit etmek için otel vb. yerler ile iletişime geçer.)
 6. Başvuru sahipleri iş ve gelir durumlarını gösteren belgeler sunmalıdır. Kişi çalışmıyor ise sponsor göstermesi gerekir.
 7. Sunacağınız belgeleri çok dikkatli hazırlanmalı ve potansiyel mülteci olmadığınızı kanıtlamalısınız.
Yukarıda genel olarak kuralları ele aldım Avrupa'da yaşanan terör olaylarından sonra yapılan müracaatlar da genel olarak gün sürelerinde azlama yaşanmakta Vize başvurusu reddedilme sebepleri

 • Kişinin seyahat amacına göre vize başvurusu yapmaması
 • Eksik ve hatalı belgeler ile vize başvurusu yapması
 • Seyahat planı ile ilgili evraklar da tarih uyuşmazlıklarının olması
 • Sunacağı banka hesap dökümlerinde yeterli parasının bulunmaması
 • Geliri olmayan kişilerin sponsor göstermeden başvuru yapması
 • Yanıltıcı belgeler sunulması
 • Seyahat amacının sunulan belgeler ile uyumsuz olması
 • İş yerinden alınması gereken belgelerin eksik ve geçersiz olması
 • Başvuru sahibinin daha önceden aldığı vizeyi kurallara uygun kullanmaması
 • Kişi vize başvurusu sırasında yalan beyanda bulunması
 • Seyahat engelinin bulunması

En sık yapılan hatları açıklamaya çalıştım.

Özet:Vize işlemleri titizlikle takip edilmesi gereken bir süreçtir. Sunacağınız evraklar kusursuz olarak hazırlanmalıdır. Konsolosluklar da bulunan yetkililer çok sıkı bir eğitimden geçirilmektedir. Bu yüzden kesinlikle sahte geçersiz belge sunmayın. Hata yapacağınızdan şüphe duyarsanız Profesyonel destek almanızı tavsiye ediyorum. 

Bu yazı 05.03.2017 tarihinde yazılmıştır.

Fotoğraf: Kam Tetley


Vize başvuruları neden reddedilir. Reviewed by Vize Hocam on Pazar, Mart 05, 2017 Rating: 5 Vize başvurusu reddedilen kişiler genellikle şu soruyu sormakta, neden başvurum reddedilmiş. Bu sorunun cevabını öğrenmek isteyenler yazı...

Bu yazı faydalı mı?

Hiç yorum yok:

Teşekkürler.

-