728x90

Güncel

-

30 Mart 2017

Vize başvurusu yaparken fırsatçılardan nasıl korunuruzBu yazımda vize başvurusu yapacaklar için önemli uyarılarda bulunacağım. Genellikle vize başvurusunu ilk defa yapacak kişilerin her duyduğu bilgiyi doğru kabul etmeleri sonucunda mağdur duruma düştüklerini gözlemliyorum. Böyle durumlardan nasıl kurtulacaklarını ve sıklıkla yapılan hataları sizler için enine boyuna açıklamaya çalışacağım. En önemlisi Randevu satışı, uzun süreli seyahat sağlık sigortası yalanı ve Yeterli bilgi ve yetkiye sahip olmayan aracılardır. Aşağıda detaylı olarak sizlere açıklamaya çalıştım. Yapılan araştırmaya göre Vize hocam' takip edenlerin %90'ı daha bilinçli vize başvuru süreci yaşadıkları tespit edilmiştir.

Randevu satışı

Vize başvurusu yapmadan randevu almanız gerektiğini bir çok makalemde sizlere açıklamaya çalıştım. Fakat bazı art niyetli kişiler tarafından vize işlemlerini yapabilmeniz için sizlere randevu ücreti talep edilmekte, Bunun için kişilerden 300 ₺ - 400₺ ücret istemeleri tam bir fırsatçılık örneğidir. Vize başvuru merkezlerine bu ve benzeri mağduriyet yaşayan müşterilerin geldiğini sıklıkla yaşadığım durumlar arasında aslına bakarsanız Vfs Global, İdata, Orange vize, BLS international gibi şirketlerin İnternet sitelerinden yapacağınız randevu alma işlemi tamamen ücretsizdir. Sadece sizin adınıza alınan randevu için 400₺ ücret talep edilmesi tamamen aldatmaca ve haksız kazançtır Siz siz olun böyle bir hataya düşmeyin ve bu fırsatçıların tuzaklarına düşmeyin sonra çok üzülürsünüz. Vize işlemlerinizi kendiniz takip edecekseniz Seyahat tarihinden 1 ay önceden randevunuzu almaya bakın malum yaz dönemi başladığında yoğunluk arttığı için randevu konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz. Yada destek alıp Profesyonel vize danışmanlık hizmetinden faydalanabilirsiniz. 
Uzun süreli seyahat sağlık sigortası yalanı

Seyahat sağlık sigortasının daha uzun süreli olması vizenizin uzun süreli verileceği anlamını taşımıyor. Yani 10 günlük bir seyahat için vize başvurusu yaptınız ama size derlerse 1 yıllık seyahat sağlık sigortası sunarsanız vizeniz 1 yıllık çıkar sakın inanmayın bu bir şehir efsanesi gibi dilden dile yayılan yanıltıcı bir bilgidir. Siz 1 yıllık seyahat sağlık sigortası yaptırdığınız da daha fazla masraf yapmış olursunuz. Sizden istenilen sigorta süreleri seyahat gidiş ve dönüş tarihinizin kapsaması yeterlidir. Bazı ülkeler seyahat tarihlerinden bir gün önce ve bir gün sonra için de geçerli olmasını isteyebilir Malta vizesi için 15 gün dönüş tarihinden itibaren de geçerli olmasını isteyebilmektedir. 
Ama şunu unutmayın daha uzun süreli seyahat sağlık sigortası yaptırmanız vizenizin daha uzun süreli çıkmasını sağlamaz.


Yeterli bilgi ve yetkiye sahip olmayan aracılar.

Vize başvurunuzu kendiniz yapmayıp ta bir takipçi aracılığı ile işlemlerinizi yaptıracaksanız. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta Türsab belgesinin bulunması vize başvuruları konusunda tecrübeli olması sorduğunuz sorulara sizi yanıltmadan net cevaplar vermesidir. Yeterli bilgi ve yetkiye sahip olmayan kişiler sizleri hem yanlış yönlendirmekte hemde vize başvuru işlemlerinizin ret ile sonuçlanmasını sağlayacak şekilde başvuru yaptırmaktadır. Siz siz olun bu önemli ayrıntıları atlamayın hatta kişileri yanıltıp vize almadan pasaportlarını geri vermekteler Hatta uçağa binerken geri dönenler bile bulunuyor. Böyle durumlara düşmemek için işinin ehli Seyahat acenteleri ile çalışmanızı tavsiye ediyorum isterseniz Buraya tıklayarak sizi arayalım formunu doldurun dilediğiniz saatte sizi arasınlar ve işlemlerinizin takibini profesyonel olarak yaptırabilirsiniz.


Bu yazı 30.03.2017 tarihinde yazılmıştır.

Fotoğraf: Catalina Mejías
Vize başvurusu yaparken fırsatçılardan nasıl korunuruz Reviewed by Vize Hocam on Perşembe, Mart 30, 2017 Rating: 5 Bu yazımda vize başvurusu yapacaklar için önemli uyarılarda bulunacağım. Genellikle vize başvurusunu ilk defa yapacak kişilerin her duyduğ...

Hiç yorum yok:

Teşekkürler.

-