728x90

Güncel

-

30 Nisan 2017

Danimarka turistik vize başvurusu Hakkında​Danimarka vizesi alacak kişiler seyahat amaçlarına göre vize başvurusu yapmaları gerekir Danimarka’da yapacağınız turistik geziler için turist vizesi almanız gereklidir. Bu yazımda sizlere Danimarka turistik vize başvurusu hakkında detaylı bilgiler vereceğim. Not: Vize hocam' takip edenler arasında yapılan araştırmaya göre %90’ı daha bilinçli vize başvuru süreci yaşamakta. Turistik vize başvurusu, sırasında sizden planlanan seyahatinizi evrak ile kanıtlama esasına dayanır. Kısacası kişi ne zaman Danimarka'ya seyahat edeceğini ne zaman Türkiye'ye geri döneceğini, Hangi otelde veya kiraladığı evde kaç gün kalacağını yapacağı masraflar için yeterli parasının olup olmadığını ve kişinin iş ve gelir düzeyinin Konsolosluğun belirlediği potansiyel mülteci durumunda olup olmadığını sunulan, evraklar ile kanıtlanmasıdır. Başvuru sahipleri şu soruları sıkça sormakta 

Bana vize verirler mi? 

Konsolosluklar başvuru sahibini görmedikleri için sunacağınız belgelere göre bir değerlendirme işlemi yapmaktadır. Avrupa Birliği Schengen vize rejiminden istenen kurallara göre başvuruları değerlendirmektedir. Sunacağınız belgelerin bu kurallara uygun olarak hazırlanmış ise vize almakta bir sorun yaşamazsınız. İlk defa vize başvurusu yapanlar eksik belge ile başvuru yapmamalıdır.Vize vermezler ise başvuru ücretini geri öderler mi ?

Konsolosluklar vize başvurularını ret ile sonuçlanması durumunda ödenen hizmet bedeli ve konsolosluk vize harç ücretini geri ödemezler. Bunun nedeni yapılan bir vize değerlendirme süreci belgelerin transferi gibi masrafların oluşmasıdır.


Danimarka Turistik vize için istenen standart evraklar

  • Danimarka vize başvuru formu: Eksiksiz olarak doldurulmuş ve şahsen imzalanmış olmalıdır. 18 yaş altındaki reşit olmayanlar için anne ve babanın imzası talep edilir.
  • Geçerli pasaportun aslı: Başvuru yapılan vizenin dönüş tarihinden itibaren 3 ay geçerli olması gerekir.
  • 2 Adet 3.5 x 4.5 ölçülerinde biyometrik fotoğraf
  • Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği
  • Seyahat sağlık sigortası: Seyahat tarihleri için geçerli olmalıdır
  • Ulaşım belgeleri
  • Konaklama belgeleri 
  • Yapacakları seyahatin masraflarını karşılamaya yerli bakiye bulunan güncel kaşeli ve imzalı banka hesap özeti sunulmalıdır. 

Danimarka turist vizesine kimler başvuru yapabilir.

İş yeri sahipleri veya ortakları
Danimarka Konsolosluğu vize başvurusu sırasında İş yeri sahipleri ve ortaklarından faaliyette olan iş yeri/şirketine ait belgeleri istemektedir. Bunlar güncel Vergi levhası, Faaliyet belgesi, İmza sirküleri, Ticaret sicil gazetesidir. Ortaklar için ise Ortak olduğunu gösteren şirket belgesi ile mevcut durumlarını ispatlamalıdırlar.

Bordrolu çalışanlar
Çalıştıkları iş yerine ait güncel Vergi levhası, Faaliyet belgesi, İmza sirküleri, Ticaret sicil son 3 aya ait maaş bordrosu Seyahat tarihleri arasında izinli olduğunu gösteren izin yazısı almalıdırlar. Belgelerde kaşe ve imza olması ve Yurt dışına çıkacağınıza izin verildiği belirtmeleri çok önemlidir.

Emekliler
Sgk dan emekli olduklarını ve maaş aldıklarını gösteren belge almalı Emekli maaşı aldıklarını gösteren banka hesap cüzdanı talep edilmektedir.

Devlet memurları
Yeşil pasaport sahibi olmayan devlet memurları çalıştıkları kurumdan seyahat tarihleri içinde izinli olduklarını gösteren belge, son 3 aya ait maaş bordrosu ve maaş aldıkları banka hesap dökümlerini sunmalıdırlar.

Ev hanımları
Her hangi bir geliri olmayan ev hanımları Eşi veya Anne/Baba ya ait iş ve gelir durumunu gösteren evraklar ile başvuru yapabilirler. Ayrıca Sponsor olan Eşi veya Anne/Baba yapacağı masrafları karşılayacaklarını belirten Danimarka konsolosluğuna hitaben bir dilekçe evraklarına eklemelidir. Kira geliri vb. Kanıtlanabilen gelirleri var ise bu belgeler ile de başvuru yapabilirler.

Öğrenciler ve çocuklar
18 yaş altındaki reşit olmayanlardan Öğrenci ise öğrenci belgesi Sponsor olan Anne veya Babaya ait iş ve gelir belgeleri eklemeli ve Danimarka Konsolosluğuna hitaben yapacağı masrafları karşılayacaklarını belirten bir dilekçe sunmalıdır.

Çiftçiler
Başvuru sahibi Çiftçi ise kayıtlı oldukları ziraat odasından Çiftçi sertifikası (Belgesi) almalıdırlar.

Geliri olmayanlar (Yeni mezunlar)
Başvuru sahibi (Yeni mezun) ise veya her hangi bir geliri yok ise, Sponsor olarak Anne veya Babasına ait iş ve gelir durumlarını gösteren evrakların fotokopileri ile başvuru yapabilirler. Danimarka Konsolosluğu vize başvurusu sırasında sunulan belgeler de kişinin Potansiyel mülteci olmadığınızı kanıtlamanız son derece önemlidir. aksi durumlarda vize başvurunuz ret ile sonuçlanabilir. 


Bu yazı 30.04.2017 tarihinde yazılmıştır.

Fotoğraf: P A S T E L P I X

Danimarka turistik vize başvurusu Hakkında​ Reviewed by Vize Hocam on Pazar, Nisan 30, 2017 Rating: 5 Danimarka vizesi alacak kişiler seyahat amaçlarına göre vize başvurusu yapmaları gerekir Danimarka’da yapacağınız turistik geziler için ...

Bu yazı faydalı mı?

Hiç yorum yok:

Teşekkürler.

-