728x90

Güncel

-

25 Temmuz 2017

Fransa vizesi çalışanlar için gerekli evraklarFransa vize başvurusu yapacak, bordrolu çalışanlar için istenen belgeleri sizlere açıklamaya çalışacağım. Fransa'ya turistik amaçlı bir seyahat planı mı yaptınız. O halde vize başvurusu sırasında sizden talep edilen belgeleri kurallarına uygun olarak hazırlamalı vize işlemleri başlatmalısınız. Çalışanlar için talep edilen evraklar ile ev hanımları için istenen belgeler arasında farklılıklar vardır. Bordrolu çalışanlardan seyahat edecekleri tarihler de iş yerinden izinli olduğunu gösteren kaşeli imzalı izin belgesi olmalıdır.  Ayrıca Son 3 aya ait maaş bordroları ve iş yerine ait belgelerin de başvuru sırasında sunulması gerekiyor. Aşağıdaki listeye göre talep edilen belgeleri detaylıca inceleyebilirsiniz.Fransa vize başvurusu sırasında bordrolu çalışanlar için gerekli evraklar

 • Fransa vizesi başvuru Formu: Başvuru sahibi tarafından bizzat imzalanmış olmalı ve eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Başvuru yapacak kişi reşit değil ise (18 yaşından küçükse) Anne ve baba tarafından imzalanmalıdır. 
 • Pasaport: geçerlilik tarihi 10 yıldan eski olmayan ve en az iki boş sayfası bulunmalı ayrıca müracaat edilen vizenin dönüş tarihinden itibaren 3 ay daha süresi bulunmalıdır. Örnek: seyahatiniz 10.06.2017 gidiş tarihi 25.06.2017 dönüş tarihi olsun Pasaportunuzun geçerlilik tarihi en az 26.09.2017 tarihine kadar geçerli olması gerekmekte
 • Schengen fotokopileri: Son üç yıl içinde aldığınız schengen vizesi varsa hemde vizenin bulunduğu pasaportun resimli sayfası fotokopileri (yarım sayfa kabul edilmez tam a4 sayfası olmalıdır.
 • Kimlik fotokopisi: a4 sayfasına çekilmiş olmalıdır.
 • Biyometrik fotoğraf: 2 adet 3.5 x 4.5 ölçülerinde son 6 ay içinde çekilmiş ve daha önce bir schengen vize müracaatında kullanılmamış olmalıdır.
 • Seyahat sağlık sigortası: Seyahat tarihlerinizi kapsayan 30000€ teminatlı seyahat sağlık sigortası (sigortanızın 1 yıllık olması vizenizin 1 yıllık çıkacağı anlamına gelmez seyahat süresi için yeterlidir.)
 • Ulaşım belgeleri:  Seyahatiniz sırasında kullanılacak ulaşım arcı uçak, tren ve benzeri ulaşım evraklar ile kanıtlanmalıdır.
 • Konaklama belgeleri: Başvuru sahiplerinden, konaklama yapacakları otel rezervasyonu sunmaları zorunlu evrak değildir. Konaklama sağlayacakları adres ve telefonlarının başvuru formunda açıkça doldurulmalıdır. Otel rezervasyonu sunmak isteyenler belgelerini başvuru dosyasına ekleyebilirler.
 • Ekonomik durumunu gösteren belgeler: Fransa'da kalacağı her gün için banka hesabında en az 120€ para bulunan banka hesap dökümü sunmaları gerekmektedir. Son 3 aya ait hesap dökümü banka tarafından kaşeli ve imzalı olması istenmektedir Düzenli geliri olduğunu gösteren son 3 aylık maaş bordrosu. Var ise Araç ruhsatı ve tapu fotokopileri kira ve benzeri belgelenebilir geliriniz bulunuyor ise başvuru dosyasına ekleyebilirsiniz.
 • Bordrolu Çalışanlar: Sgk işe giriş bildirgesi, sgk 4a hizmet dökümü, iş yerinin ticaret ve sanayi odası kaydı, vergi levhası, imza sirküleri, resmi gazete fotokopileri, işveren yazısı İşe başlama tarihi görevi çalışanın izinli olduğunu ve seyahatin Türkiye'ye geri dönünce işine devam edeceğini taahhüdünü belirten şirketin antetli kağıdına kaşeli ve imzalı belge istenmektedir.

Önemli hatırlatma:

 1. İstenen evraklar 3 aydan eski olmaması gerekmektedir.
 2. Yukarıdaki belgelerin dışında ek evrak talebi olabilir.
 3. Başvuru yapmadan önce mutlaka randevu almanız gereklidir.

Özet:  Fransa turistik vize başvurusu ve ticari vize başvurusu sırasında çalışanlardan farklı belgeler talep edilir. Bu yazımda Turistik vize başvurusu sırasında talep edilen belgelere göre hazırlanmıştır. İlerleyen zamanlarda ticari vize başvurusu yapacak çalışanlar için de bir yazı hazırlayacağım.

Bu yazı 25.07.2017 Tarihinde yazılmıştır.

Fotoğraf: Seen
Fransa vizesi çalışanlar için gerekli evraklar Reviewed by Vize Hocam on Salı, Temmuz 25, 2017 Rating: 5 Fransa vize başvurusu yapacak, bordrolu çalışanlar için istenen belgeleri sizlere açıklamaya çalışacağım. Fransa'ya turistik amaçlı bi...

Bu yazı faydalı mı?

Hiç yorum yok:

Teşekkürler.

-